Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Listopad zimny i z pierwszym śniegiem

Pierwsze akcenty zimy mogą się pojawić już w listopadzie, podobnie jak w ubiegłym roku. Spadnie śnieg i to w dużych ilościach. Suma opadów będzie w większości regionów Polski przekraczać normę wieloletnią. W całym kraju w listopadzie temperatura powinna oscylować na poziomie poniżej normy, więc będzie odczuwalnie zimniej niż zwykle, zwłaszcza podczas opadów i porywistego wiatru, który będzie powodować spustoszenia.

Grudzień mroźny i śnieżny

Nasze najnowsze prognozy wskazują na grudzień z akcentami prawdziwej zimy. Będziemy mieć śniegu pod dostatkiem, a nawet za dużo, ponieważ miesiąc ten przyniesie temperaturę na poziomie poniżej normy wieloletniej. Mimo sypiącego śniegu nie zabraknie pogodnego nieba i wszystko wskazuje na to, że będzie ono dominowało nad opadami. Jeśli prognozy się sprawdzą, to będziemy mieć pierwszy od trzech lat początek zimy w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Styczeń ciepły, mokry i wietrzny

Najbardziej zimowy miesiąc w roku, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, nie przyniesie ani dużych ilości śniegu, ani też przeszywającego mrozu. W dzień będzie powyżej zera, a nocami lekko poniżej, więc musimy się liczyć z częstymi gołoledziami. Ciepły styczeń zawsze oznacza obfite opady deszczu oraz porywiste wiatry, które mogą powodować zniszczenia. Najbardziej groźne mogą się okazać orkany, wędrujące nad Bałtykiem i Skandynawią.

Luty bardzo ciepły, ale deszczowy

Luty będzie bardzo podobny do stycznia. Nadal będzie nadzwyczaj ciepło i mokro. Czeka nas więc kontynuacja wichur. Mimo, że na nizinach temperatura często będzie dodatnia, to w górach warunki do uprawiania sportów zimowych mogą być korzystne, tak jak ostatniej zimy, kiedy temperatura na pograniczu plusów i minusów sprzyjała większym niż zazwyczaj opadom śniegu.

Opracowanie: Portal Pogodowy "Twoja Pogoda"

zapowiada się b. ładnie :good: ciekawe tylko czy się sprawdzi??

proponuję w tym temacie wrzucać, fotki i info o pierwszym śniegu w miejscu Waszego zamieszkania lub ciekawe fotki Waszych zaśnieżonych :a4fan:

proszę nie pisać w temacie, że np "u mnie jeszcze nie pada", "mieszkam tam gdzie nie ma śniegu ale mam quattro", albo "nie lubię zimy" itp, itd :angry:

wrzucajcie w temat same konkretne info i fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po co quattro jak nie ma śniegu ?? ......A chociaż po to aby na trzech pierwszych biegach mi auto nie piszczało jak szybciej ruszam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj grubo dzis padalo nie moglem auta odsniezyc,a jadac do pracy podziwialem auta w rowach i przy drogach ktore jeszcze smigaly :wallbash: :wallbash: :wallbash:na letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, ul. Modlińska:

godz. 12:30 - spadło naście płatków śniegu.

godz. 15:00 - spadły dwa płatki śniegu (nawet na moją głowę)

I to by było na tyle :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas koło 18 troszkę posypało a teraz troszkę przymroziło i zdaje się że służby drogowe nie wyjadą tak prędko,coś czuje że po tej nocy lakiernicy będą zacierać ręce :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas konkretnie sypnęło, założyłem zimówki i pojechaliśmy przywitać zimę... Efekt? Na wąskiej drodze auto z naprzeciwka zepchnęło mnie na pobocze, trochę mnie pociągnęło i pierwszy zimowy drift mam za sobą. Nieco stresu, ale zmieściłem się na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie sypie i to nawet nieźle , ale temperatura na plusie i od razu się rozpuszcza :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...