Skocz do zawartości
IGNOROWANY

235x45x17 czy 225x45x17 ?


kubus2907

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam opony 235x45 ale zamowilem 225x45 i wydaje mi sie ze sa troche za niskie.... co poradzicie? zakladac czy wymienic na 235? jak sie to spisze na drodze? bardziej chodzi mi o komfort jazdy


i z drugiej strony jak sie to ma do silnika 3.0 Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy tym, co fabryka zaplanowała, tylko zaraz się odezwą wszyscy i mnie zjedzą, że na 225 jest lepszy komfort. W każdym razie nie jest to dobry rozmiar opon do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jeżdzę na 235 i nie czuje jakoś mniejszego komfortu jazdy. Wiec sie nie przejmuj. ;-)

a nie tak czasem 225?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zależy na szerokości a na komforcie to ideałem będzie zamiennik czyli 215/50/17

Polecam bo mam takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są wp***u droższe niż 225 czy 235/45

Ja bym zakładał 225/45 relatywnie tania opona. A to że jest troche niższe to nawet nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być widać, ale kalkulator rozmiarów opon prawdę Ci powie. Albo zostajesz przy fabryce, albo decydujesz się na rozmiar, który podał Fido. Sami nakręcacie biznes tych opon 225 zakładając je do B6/7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I są wp***u droższe niż 225 czy 235/45

A niech se będą.

Mi zależało na komforcie więc dopłaciłem parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz rozmiar inny niż zalecany przez producenta to zapomnij o gwarancji. Dodatkowa rada - nie kupuj vredesteina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być widać, ale kalkulator rozmiarów opon prawdę Ci powie. Albo zostajesz przy fabryce, albo decydujesz się na rozmiar, który podał Fido. Sami nakręcacie biznes tych opon 225 zakładając je do B6/7...

Ale właśnie według kalkulatora rozmiarów to opona o rozmiarze 225 jest bardziej odpowiednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz chłopie :facepalm:

Ostatni raz niedouczonych odsyłam do wlepki na drzwiach... bo już ręce opadają.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale właśnie według kalkulatora rozmiarów to opona o rozmiarze 225 jest bardziej odpowiednia.

Bzdura.

Poprzyj swoją tezę i pokaż no mi to zestawienie 235/45/17 do 225/45/17 i 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ją do opony wzorcowej czyli 195/65/15 (oryginalne opony na jakich wyjeżdża auto z fabryki) najbardziej odpowiednia jest właśnie 225/45/17, ma praktycznie taką samą średnicę co opona oryginalna jest mniejsza tylko o 0,2 mm

igkzg2.jpg

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, powtarzany średnio co miesiąc, więc radzę poczytać forum i nie snuć teorii. Może w B5 jest tak, jak piszesz, ale w B6 oponę 225/45 zmieniono na 235/45 i to jest opona wzorcowa dla 17 cali. Najbardziej odpowiednia do niej to 215/50 według kalkulatora. Nudne się już robi powtarzanie w kółko rozmiaru opony dla 17 cali w B6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety przeszukałem forum i nie znalazłem jasnej odpowiedzi dlaczego opona 235 jest bardziej odpowiednia niż 225 w stosunku do w 195/65/15 ( bo chyba taki jest oryginalny rozmiar audi taką informację znalazłem gdzieś na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają wobec Ciebie. :wtf:

Odpowiedź brzmi: 235/45/17 to rozmiar według wlepki Audi (producenta samochodu!) do A4 B6. Wystarczająco jasno?? ;)

W B6 wygląda to tak: 195/65/15, 205/55/16, 235/45/17, 225/40/18 (lub 245/40/18) - nie pamiętam rozmiaru dla 18" - nadal coś nie dociera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem do siebie ciekawe koła w rozmiarze właśnie 235/45/17 i interesuje mnie tylko czy nie zmuli mi to w jakiś sposób auta po przesiadce z 195/65/15 bo że komfort reseorowania spadnie to jest pewne...

silnik AWX 130 koni w serii zawieszenie jak narazie 1BA standard na wiosnę wpadnie 1BE bądź 1BV (pewnie też będzie koza?)

może się ktoś wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiada się pytaniem na pytanie, forum jest po to by rozwiewać wątpliwości innych BEZ ZBĘDNYCH KOMENTARZY I ZŁOŚLIWOŚCI, jeśli nie znasz odpowiedzi, bądź chcesz siać tylko zamęt w wątku i nabijać posty to nie pisz nic, i o to Cię bardzo proszę

dziękuję z nadzieją, że weźmiesz do siebie to co tutaj napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...