Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6]17 cali czy 18 cali funkconalność, praktyka, uzytkowanie co lepsze?


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad zakupem felg alu z oponami letnimi i nie wiem czy 225/45/17 czy 225/40/18 a moze inne rozmiary czy bedzie odczuwalna różónica podczas jazdy i jak zachowuja sie na koleinach i dziurach czy progach zwalniających, w tym momencie mam ori 15 i nie moge na nie patrzeć..... dodam ze chce połączyć funkconalność elastyczność z fajnym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli B6 to tylko na 18 ..17 wyglądają na małe :thumbdown:

Czy na 17 czy 18 trzeba uważać na badziew wystający z jezdni .. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 bierz minimum 18" :wink4: Mniejsze na aucie wyglądają na małe. A co do funkcjonalności to czy będą to 17" czy 18" to i tak musisz uważać na polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" to już całkiem :kox: tylko na polskich drogach to już strach na takich się toczyć. Ja czasami się boję o moje 17" jak jadę po niektórych drogach :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeździć trzeba umieć :kox:

otoz to ;]

do b6 - 18-19"

wiec w twoim przypadku 18"

Dlatego na niektórych drogach trzeba się liczyć z jazdą poniżej 30 km/h :wink4: Ale za to będziesz miał konkret fele :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się chce śmiać jak ktoś pisze że trzeba uważać jak się jeździ na większych felgach :polew:

jeździ się normalnie, tak żeby nigdzie nie przywalić np. zderzakiem, a felgi to tylko dodatek do tej uważnej jazdy, wiadomo studzienki się omija, ale robi się tak nawet na 15'' felgach

co do tematu osobiście w B5 jeźdze na 17'' i nie sprawia mi to żadnych problemów i jest komfortowo a jechałem ostatnio autkiem Mirona czyli B6 full S Line więc extra zawiasik w pakiecie, na 18'' i sam się zdziwiłem że jest FAJNIE I KOMFORTOWO więc ja na Twoim miejscu wybrał bym 18'' jako minimum

i mile widziana lekka gleba bo stracisz efekt a komfort i tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się chce śmiać jak ktoś pisze że trzeba uważać jak się jeździ na większych felgach :polew:

Nie wiem co Cię w tym śmieszy. Zależy od stanu dróg po których jeździsz. Ja często jeżdzę nie po głównych drogach tylko jakichś mniejszych, dojazdowych, wiejskich. Mam fele + obniżony dość mocno zawias także muszę uważać i na fele i na to żeby auta nie zawiesić i nie zostawić miski olejowej. Kwestia stanu dróg. Jak śmigasz głównie po autostradach i krajowych to możesz nawet założyć 20" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, to zależy od tego na co chcesz postawić:

full lans - 18-19" :>

lans+funkcjonalność+komfort(w miarę) - 17"

Nasze drogi są niestety jakie są. Ja na 1BE i ori 16" czasem przytrę i stuknę... :gwizdanie:

1. Ja bym założył ładne 17" i lekka gleba (a i tak będziesz musiał nieraz uważać)

2. Na niemieckie drogi 18-19". Na nasze zabójstwo :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady :)

18,19 jak masz obnizone auto to OK bo inaczej wygląda to jak wóz drabiniasty na alufelgach :) czyli smiesznie prześwity masz takie ze szok

wiec jak masz serie to tylko 17 wygląda fajnie komfort jest :P

ja mając poprzednie auta na dziwnych rozmiarach kół i z zawieszeniem gwintowanym :P

to ci powiem tak

A4 na serii + 17 i 225/45 to szczerze powiem nie patrze na nic :P jade i nic mnie nie interesuje :)

17 to koła dla ludzi kórzy chcą zeby auto ładnie wygladało i normalnie si ejezdziło

ja bynajmije tak uważam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj 18", będziesz musiał bardziej uważać ale za to będzie :good: Oczywiście obniż autko. 17" do B6 to za mało, poza tym ma być lans :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zdania sa podzielone , lanserka jak najbardziej ale komfort jazdy tez musi byc i jak narazie skłaniam sie do 17. fajnie wyglądają juz mam upatrzone 5 ramienne guma 225/45/17 i chyba wystarczy co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" to ładnie wyglądają na B5, natomiast B6 jest masywniejsza i na niej wyglądają na małe (giną przy bryle samochodu). Dlatego uważam że do B6 to minimum 18". Bierz takie bo jak kupisz mniejsze potem możesz żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...