Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C7 Avant 3.0 TFSI Stage 2 - 460KM/550NM


Ogi

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, granatowy napisał:

Jak z trakcją na 225 przy 460KM ?

Bez problemu, idzie jak zły :D:D:D:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 06-05-2019:
 
Mijają właśnie 4 lata od momentu zakupu i z zaskoczeniem stwierdzam że ciągle mi się ten samochód nie znudził, ciągle jak wychodzę z domu i patrzę na niego to zwyczajnie mi się podoba i cieszy mnie myśl że zaraz będę nim jechał. W ciągu 4 lat przejechałem nim 81tyś kilometrów, praktycznie całość na tzw. stage 2 absolutnie bez żadnych awarii. Samochód obecnie ma przejechane 178tyś i chyba jeszcze trochę u mnie zostanie. Tak naprawdę ciężko mi znaleźć coś innego co byłoby wyraźnie lepsze jednocześnie będąc dla mnie w jakimś akceptowalnym poziomie cenowym. Tak więc "zostajemy" jeszcze razem a dla przypomnienia parę fotek na nowych felgach 20cali i oponach Michelin Pilot 4s 255/35/20 ( rewelacyjna opona ).
 

eaa53271262fdd7cmed.jpg

1c8db6c83d9b81c4med.jpg

1861526e7185b1b0med.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, granatowy napisał:

Ładne czerwone BMW z tyłu A6 ? Też na 20" ?

Bmw też w rodzinie :) , BMW na 18" ( tu widać jaką bryłę ma A6 i jak nawet 20 cali dość niknie na tej budzie ) , 335xd zrobiony na 420~ KM i 760NM przez TC-Performance jeździ zacnie :) .

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delph34i napisał:

Jak komfort jazdy na tych kołach?

 

Co do A6 na 20stkach to bardzo komfortowo, od 3 lat jeżdżę na 20", jest to samochód dla "rodziny" bardzo często jeździ nim żona z dzieciakami i nikt nie narzeka. Tylko ja mam standardowe zawieszenie które bardzo ładnie amortyzuje na zawieszenie s-linowym może być gorzej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taki sam rozmiar u siebie i czuje, że auto mi myszkuje po drodze, zwłaszcza na koleinach muszę trzymać dobrze tor jazdy. Zbieżność mam dobrą bo opon ścierają sie równomiernie. W przyszłym sezonie spróbuje wymienic na inne gumy. Teraz mam Pirelli pzero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delph34i napisał:

No właśnie mam taki sam rozmiar u siebie i czuje, że auto mi myszkuje po drodze, zwłaszcza na koleinach muszę trzymać dobrze tor jazdy. Zbieżność mam dobrą bo opon ścierają sie równomiernie. W przyszłym sezonie spróbuje wymienic na inne gumy. Teraz mam Pirelli pzero.

Wcześniej miałem Conti sport contact 5p i o ile sama guma była gorsza w dodatku bardzo szybko się zużyła to żadnego myszkowania nie zauważyłem. Widzę że w opisie masz FWD, może stąd takie wrażenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś sporo PLNów dołożyć do tego auta abyś poczuł że kupiłeś coś lepszego, fura zacna jak się nie sypie to bez sensu sprzedawać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delph34i napisał:

No właśnie mam taki sam rozmiar u siebie i czuje, że auto mi myszkuje po drodze, zwłaszcza na koleinach muszę trzymać dobrze tor jazdy. Zbieżność mam dobrą bo opon ścierają sie równomiernie. W przyszłym sezonie spróbuje wymienic na inne gumy. Teraz mam Pirelli pzero.

to normalne przy oponach 255. Wymiana na inny model przy zachowaniu rozmiaru raczej nie pomorze, jedynie zmniejszenie rozmiaru.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy normalne. Wiadomo, szerokość swoje robi ale same opony też mają sporo do powiedzenia. Miałem wcześniej pirelli p zero (chyba jak każdy) i to bardzo twarda i głośna guma, zmieniłem na Falken Azenis fk510- wg "tabliczki znamionowej" ma 70 dB a pirelli 73 i jest dużo lepsza w prowadzeniu - nie ciąga na koleinach i do tego sporo cichsza 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pyk pierwsze nieplanowane wydatki od długiego czasu :D , prawa przednia zwrotnica się poddała i do tego pociągnęła za sobą też wahacz, problem wychwycony na standardowym przeglądzie.  Cena zwrotnicy lekko mnie zdziwiła, w ASO sama zwrotnica bez łożyska itp. po dobrych rabatach 2200zł. Na szczęście dobre Allegro przyszło z pomocą i udało się kupić nową z pełnym "osprzętem" za 1750 zł. W czwartek wlatuje na samochód i jeździmy dalej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda troche ale co zrobic ...klasa premium....ja tez od niedawna zachwycam sie jazda taka audi, do dzis jezdzilem tylko klekotami a po zakupie a6 c7 z silnikiem benzynowym (dopiero miesiac ) cisza i kultura pracy PB mnie powalila na kolana poprostu jezdzi sie jak melexem kompletna cisza....ladna ta twoja no i avancik na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogiprzeczytałem cały temat - bardzo fajne, rozsądne mody, fajne auto. Będę szedł prawdopodobnie podobną ścieżką co Ty z moim dupowozem rodzinnym. Jak finalnie rozwiązałeś sprawę zużytych katalizatorów? Masz to auto jeszcze? :) Trójmiejskie pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 8 lat w moich rękach i czas na zmiany, samochód będzie na sprzedaż lada dzień. Z ostatnich ( z zeszłego roku ) aktywności to wpadł pełny custom wydech z kwasówki ( już dość miałem ciągłej walki z katalizatorami i urywającymi się elastycznymi łącznikami, katalizatory oczywiście są ) jak i poleciał pełny remont silnika ( zaczął chlać olej ) gdzie miały być tylko pierścienie do robienia a skończyło się na wymianie tłoków z pierścieniami, pompy wody, termostatów, kompletnego rozrządu wymiany wszystkich zacisków hamulcowych i masy innych rzeczy. Jeśli ktoś szuka fajnego A6 z silnikiem praktycznie jak nowym i wyeliminowani wszystkimi bolączkami to zapraszam do kontaktu. Cena jaka mnie interesuje to 75tyś praktycznie nie do negocjacji z uwagi na doinwestowanie samochodu.  

 

 

a66.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...