Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo sporadczyny problem z odpalaniem - Nie odstaje paliwa?


JaToNieNosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od zakupu auta mam dziwny problem. Jest tak rzadki że nie potrafię wychwycić zależności w jakich występuje.

Otóż objawia się to w ten sposób. Auto odstawimy na wieczór, rano przyjdziemy i auto nie odpala. Silnik kręci żwawo ale mam odczucie jakby nie dostawał paliwa. Wtedy przetrzymuje go na rozruszniku (dosyć długo) i gazuje. Po czasie słychać jakby silnik zaczynał łapać aż nagle ciach i zapali. Pracuje wtedy równo, nie falują obroty. Można go natychmiast zgasić i odpali już normalnie (ciągle na zimnym).

Problem wystąpił już 3 raz. Z czego miesiąc było spokoju aż do dziś rana. Jedyne co zauważyłem to to że cały dzień i noc ostro lało i auto postawiłem na spadzie tak że tył auta był poniżej przodu.

Ostatnie naprawy to wymiana rozrządu, olejów i filtrów: paliwa, oleju, powietrza i kabinówki.

Za 3 tygodnie wybieram się autem w dosyć daleką podróż i nie chciałbym niespodzianek.

Auto podłącze się do kompa czy łapie jakiś błąd. Mam teorie że może jakiś wężyk jest źle przymocowany i dostaje się tam powietrze, i paliwo się cofa, przez co trzeba trochę dopompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale kojarzy mi się że może to być zaworek zwrotny paliwa które się po prostu cofa, albo może odpowietrznik zbiornika paliwa.

Jak otwierasz korek nie zasysa powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powinno się tworzyć podciśnienie .

Polecam przeczytać też tutaj :

http://www.goldenline.pl/grupy/Motoryzacja/audi/zapowietrzanie-sie-silnika-1-9-tdi-115-km-ajm,2744388/

Silnik niby o innym kodzie ale podobne działanie.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i auto postawiłem na spadzie tak że tył auta był poniżej przodu.

Sprawdź tą zależność, stawiając auto na przemian raz tyłem, a raz przodem na górce, czy jest w tym jakaś prawidłowość :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy. Winne okazały się uszczelki na PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy. Winne okazały się uszczelki na PD

A co to są za uszczelki? I co to jest PD? Jak często występował u Ciebie problem? Czy też stawiałeś z górki auto i wtedy nie odpalało? Naskrob proszę kilka zdań

Szkoda że miejsce na górce często jest zajęte bo bym to sprawdził. czytam że przyczyną może być pompa vacum lub jakieś PD? Myśle założe najpierw kruciec i zobaczymy czy coś to da.

Miałem takie same objawy. Winne okazały się uszczelki na PD

Pod Głowicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał oringi na pompowtryskiwaczach. Nie trzymają ciśnienia, przez co paliwo ucieka z głowicy i później trzeba się nakręcić aby dopompować paliwo, a następnie odpowietrzyć i wtedy zapala.

Test górki jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD= Pompowtryski. Są tam takie oringi które z czasem poprostu się wystrzępiają co powoduję własnie problem z odpalaniem po dłuzszym postoju. Postaw auto przodem z górki i będziesz mniej więcej pewny gdzie szukać przczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź pompę vacum.Miałem tak u siebie.Paliwo sączyło się na skrzynie biegów i rano musiałem długo kręcić żeby zapalić.Piszesz że wymieniany był filtr paliwa.Też warto sprawdzić czy aby na pewno pokrywa dobrze dokręcona.

Edytowane przez marcinmariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech autor wątku napisze co wymieniał i czy pomogło :)

O co chodzi z tym "testem górki"?

Edytowane przez scubi206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechać autem pod jakąś "górkę" tak żeby przód był wyżej od tyłu. i wtedy wiadomo czy paliwo się cofa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...