Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tył stuka, nie wiadomo co konkretnie - dziwne zachowanie


dliwski

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniałem amortyzatory na 1BE + nowe sprężyny 40/40. Amortyzatory kupione na forum, stan dobry, mechanik sprawdził - są ok. Po wymianie tył zaczął stukać. Poprosiłem mechanika, żeby obadał temat - rozebrał cały tył i mówi, że zawias jest ok. Wygląda to tak, że na większych dołkach auto zachowuje się normalnie - nic nie stuka, jest sztywno i stabilnie. Natomiast przy małych nierównościach, zarówno małych dołkach, jak i małych wzniesieniach (ogólnie mam tu na myśli nierówności jakich pełno na drogach, a które nie są widoczne na pierwszy rzut oka) słychać z tyłu postukiwanie, najczęściej dwa stuknięcia na jedną nierówność, jakby coś latało po bagażniku… Wyjąłem wszystko włącznie z kołem i lewarkiem, bagażnik pusty i nadal wali. Zdjąłem boczki, wszystkie kable posklejałem żeby nie latały luźno, obejrzałem czy gdzieś coś nie leży, ale nic tam nie ma. Co to może być? Wszystko wskazuje na to, że jest jakiś luz, coś luźno lata przy jeździe po nierównościach. Z pozycji kierowcy słychać to tak jakby waliło gdzieś na wysokości tylnej lewej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje tylnej belki w jakiej kondycji? łozyska za dużego luzu nie mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeguby też sprawdzane? U kumpla było podobnie,też stuki i delikatne skrzypienie,ale tylko na nierównościach i podczas cofania. Przegub był do wymiany,wiec sprawdź to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wymienione niedawno. To nie ten typ stukania. Tuleje i łożyska do sprawdzenia w takim razie. Dzieki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Podepne się pod temat. Mam podobny problem jak kolega dliwski. Historia wygląda tak: około miesiąca temu wymieniłem tuleje tylnej belki u mechanika. Po tygodniu coś zaczęło pukać stukać. Dzwięk jest taki jak by właśnie latało coś po bagażniku ( a bagażnik był pusty). Pojechałem na stacje diagnostyczną i okazało się że ów wymienione tuleje były powybijane. Zareklamowałem tuleje i dwa tygodnie temu zostały wymienione na nowe. Okazało się że przy okazji wylał jeden z amortyzatorów, dlatego wymieniłem razem z tulejami oba amortyzatory. Idąc za ciosem wymieniłem też tarcze hamulcowe z tyłu, klocki i łożyska. Także tył zrobiony na cacy.. W tym tygodniu mijają dwa tygodnie od naprawy, a od dwóch dni znów słyszę stukanie, pukanie na tyle. Typowo jak by coś latało po bagażniku. Dzieje się tak przy małych prędkościach. Nie ma pomysłu co to może być.. Może ktoś coś doradzi pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a tak jak napisałem całe zawieszenie tylne zostało zrobione dwa tygodnie temu. Dziś jade na stacje kontroli niech go sprawdza jeszcze raz. Moze to faktycznie są tuleje, może je mechanik źle zamontował. Nie wiem.. Jak pode po wizycie na stacji kontroli napisze co mi diagnosta powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jakoś za 1,5 tygodnia będę miał szansę to sprawdzić - też na pewno dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bede wdzieczny za jakies informacje :) bo nie powiem jest to dość irytujący dźwięk, zwłaszcza że zawieszenie nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie osłony termiczne w okolicach tłumika. Według mnie stukać może jakaś niedokręcona pierdoła lub tłumik jest gdzieś luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy cos sie dowiedzieli? bo mam to samo.

mam to samo co wy. ja doszedłem ze z tyłu puka przy górny mocowaniu amortyzatora, jest tam jaki plastik i to puka. a jak to wyeliminować? zaznaczam że jak sa wysokie temperatury na dworze to jest cisza. jak jest minus na termometrze to słychac te pukanie na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zimno tez bardziej a jaki mam zaloadowany tyl to wogule nie puka, po zimie bede kombinowal co i jak..

Wysłane z mojego myPhone Qsmart Premium przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat chłopaki, stuka mi jak bym woził coś w bagażniku.. Może nie szczelne amory i woda naleciała do środka, irytujące to.. Może wymiana na nowe amorki by pomogło. Również wymieniłem sprężyny + tuleje nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy cos sie dowiedzieli? bo mam to samo.

mam to samo co wy. ja doszedłem ze z tyłu puka przy górny mocowaniu amortyzatora, jest tam jaki plastik i to puka. a jak to wyeliminować? zaznaczam że jak sa wysokie temperatury na dworze to jest cisza. jak jest minus na termometrze to słychac te pukanie na nierównościach.

Mam identyczna sytuacje stuka właśnie cos na górze amortyzatora i właśnie chyba ten plastik i niewiem czemu akurat jak te mrozy przyszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi stukało tak po wymianie amorów i po wyjęciu amora okazało się że mechanik słabo dokręcił nakrętkę !

a jeżeli chodzi o tuleje belki to też miałem okazje je wymieniać 2 razy :facepalm: bo oczywiście mechanik zamontował na podniesionym kole i po 2 miesiącach było gorzej niż na starych ! jak ktoś ma warunki to lepiej samemu robić przy aucie albo bardzo dobrego mechanika !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tak samo jak Wy koledzy . Juz mnie poprostu trafia. Jakby jakies narzedzia w skrzynce sie trzaskaly . Prosze podajcie mi linka jak sie dostac do amorkow z tylu w sedanie. Bo temat jest zalozony ale zdjecia wygasly i to juz nie fotostory ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tak samo jak Wy koledzy . Juz mnie poprostu trafia. Jakby jakies narzedzia w skrzynce sie trzaskaly . Prosze podajcie mi linka jak sie dostac do amorkow z tylu w sedanie. Bo temat jest zalozony ale zdjecia wygasly i to juz nie fotostory ;p.

Sciągasz boczek od kanapy, jest na trzy zatrzaski. Najpierw odczepiasz ten od góry, pchasz cały element do góry, drugi zaczep jest na środku (pchasz w kierunku lampy i w prawo jeżeli to prawa strona, jeżeli lewa to w kierunku lampy i w lewo) trzeci jest na samym dole (element ciagniesz w doł i wszystko wychodzi). No i masz dostęp do śrub mocujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sedanie bez skadanych siedzen blacha z tylu jest tak samo?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1993 a nie masz kolego chociaz jednegk zdjecia jak ten boczek wyglada od srodka zebym wiedzial gdzie dokladnie sa te zaczepy ??. Jest jeszcze jedno ale.. na tym boczku jest przykrecone mocowanie do skladanego siedzenia ??. O tym samym boczku mowimy ??

Dobra mam rozebrany boczek i dostęp do amorka ... gąbka która jest na amorku wyciągnięta i stuka mocniej . czyli prawdopodobnie coś z amortyzatora . tylko teraz pytanie . Z czego sie składa ten amorek od góry widac jakis plastik pod tym pewnie jakies gumy i odboje . Czy ktoś z Was się juz spotkał z takim pukaniem z amortyzatora ? . Proszę o szybkie odpowiedzi bo jutro sobota mozna to robić ;-) ...

Edytowane przez pittn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...