Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Trzęsie silnikiem i nie odpala


lukasz199006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum zdecydowałem sie go napisać ponieważ już nie wiem jak poradzić sobie z problemem,

Mianowice Audi a4 b6 AVF 1.9 multitronic, problem polega na tym ze jak auto jest zagrzane zgasze go i po chwili próbuje odpalic, trzesie całym silnikiem i auto nie odpali, dopiero za 2 lub 3 razem odpali ale rowniez z duzym zatrzesieniem silnika? co robić? po podpieciu kompa błedów od silnika i skrzyni nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum zdecydowałem sie go napisać ponieważ już nie wiem jak poradzić sobie z problemem,

Mianowice Audi a4 b6 AVF 1.9 multitronic, problem polega na tym ze jak auto jest zagrzane zgasze go i po chwili próbuje odpalic, trzesie całym silnikiem i auto nie odpali, dopiero za 2 lub 3 razem odpali ale rowniez z duzym zatrzesieniem silnika? co robić? po podpieciu kompa błedów od silnika i skrzyni nie ma.

Pozdrawiam

pompa paliwa w baku , może tu jest problem

a jak rano auto pali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum zdecydowałem sie go napisać ponieważ już nie wiem jak poradzić sobie z problemem,

Mianowice Audi a4 b6 AVF 1.9 multitronic, problem polega na tym ze jak auto jest zagrzane zgasze go i po chwili próbuje odpalic, trzesie całym silnikiem i auto nie odpali, dopiero za 2 lub 3 razem odpali ale rowniez z duzym zatrzesieniem silnika? co robić? po podpieciu kompa błedów od silnika i skrzyni nie ma.

Pozdrawiam

pompa paliwa w baku , może tu jest problem

a jak rano auto pali ?

rano idealnie, im dłuzej stoi tym lepiej pali, najgorzej na zagrzanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum zdecydowałem sie go napisać ponieważ już nie wiem jak poradzić sobie z problemem,

Mianowice Audi a4 b6 AVF 1.9 multitronic, problem polega na tym ze jak auto jest zagrzane zgasze go i po chwili próbuje odpalic, trzesie całym silnikiem i auto nie odpali, dopiero za 2 lub 3 razem odpali ale rowniez z duzym zatrzesieniem silnika? co robić? po podpieciu kompa błedów od silnika i skrzyni nie ma.

Pozdrawiam

pompa paliwa w baku , może tu jest problem

a jak rano auto pali ?

rano idealnie, im dłuzej stoi tym lepiej pali, najgorzej na zagrzanym

kolego sprawdz na początek tą pompę w baku - najlepiej odłącz przy filtrze paliwa , wężyk do butelki i przekręcasz stacyjke bez zapalania musi nalać ok. 150ml , jeżeli tu będzie ok. to na ciepłym silniku odłącz czujnik temperatury silnika jak będzie palił lepiej to niestety dawka startowa jest za mała i wtedy masz dwie opcje zmiana mapy startowej w ecu lub sprawdzenie pompowtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to , to jest ten czujnik z tylu silnika?

Sprawdze to , to jest ten czujnik z tylu silnika?

Sprawdze to , to jest ten czujnik z tylu silnika?

Sprawdze to , to jest ten czujnik z tylu silnika?

pompa sprawna, zrobliem ustawienie dawki rozruchowej teraz odpala ale dalej z duzym wstrzasem, macie jeszcze jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja dawki rozruchowej VAG-iem ma bardzo wąski zakres :naughty:

Poza tym raczej w AVF-ach nie było problemów z dawką rozruchową :whistling:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to sprawdzić dokładnie czujnik temperatury chłodziwa, a jak jest OK, to zajrzeć do pompek, może ktoś założył pompki od jakiegoś innego motoru i przez to jest problem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja dawki rozruchowej VAG-iem ma bardzo wąski zakres :naughty:

Poza tym raczej w AVF-ach nie było problemów z dawką rozruchową :whistling:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to sprawdzić dokładnie czujnik temperatury chłodziwa, a jak jest OK, to zajrzeć do pompek, może ktoś założył pompki od jakiegoś innego motoru i przez to jest problem :decayed:

silnik odpala teraz raczej dobrze, te drgania slychac tak jaby miedzy silnikiem a skrzynia, dwumas wymienilem tydzien temu, mimo tego ze byl juz zuzyty, to problem nie ustapil, myslalem ze to jest przyczyna, przypomnam ze to jest multitronic. czy moze byc jakas zaleznosc skrzyni do odpalania?

taki problem jak na tym filmiku Edytowane przez lukasz199006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie odpala dobrze, tylko jak by go za chwilę immo odcinało :decayed:

Dziwne bo na blacie nie zaświeca się w ogóle kontrolka od immo, nie ma w jego sterowniku jakichś błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie odpala dobrze, tylko jak by go za chwilę immo odcinało :decayed:

Dziwne bo na blacie nie zaświeca się w ogóle kontrolka od immo, nie ma w jego sterowniku jakichś błędów ?

to jest tylko filmik pogladowy, znalazlem go na YT aby pokazc mniej wiecejjak umnie to wyglada, U mnie immo świeci, problem jest w tym ze na zimnym jest ok

Edytowane przez lukasz199006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie odpala dobrze, tylko jak by go za chwilę immo odcinało :decayed:

Dziwne bo na blacie nie zaświeca się w ogóle kontrolka od immo, nie ma w jego sterowniku jakichś błędów ?

to jest tylko filmik pogladowy, znalazlem go na YT aby pokazc mniej wiecejjak umnie to wyglada, U mnie immo świeci, problem jest w tym ze na zimnym jest ok

witam tez mam taki sam problem i go nie moge naprawic juz ponad rok udalo ci sie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, podaj mi jakies namiary do sie zgadamy, moj mail. [email protected]

Pozdrawiam

Na tym filmie odpala dobrze, tylko jak by go za chwilę immo odcinało :decayed:

Dziwne bo na blacie nie zaświeca się w ogóle kontrolka od immo, nie ma w jego sterowniku jakichś błędów ?

to jest tylko filmik pogladowy, znalazlem go na YT aby pokazc mniej wiecejjak umnie to wyglada, U mnie immo świeci, problem jest w tym ze na zimnym jest ok

witam tez mam taki sam problem i go nie moge naprawic juz ponad rok udalo ci sie moze?

Kolego maniek, co robiles lub co wymieniales juz probujac usunac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,natomiast sa jeszcze inne dolegliwosci ktore utrudniaja problem z odpalaniem.

Może jednak zdradzisz o co chodzi? Oprócz dawek startowych jeszcze coś w sofcie poprawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,natomiast sa jeszcze inne dolegliwosci ktore utrudniaja problem z odpalaniem.

Może jednak zdradzisz o co chodzi? Oprócz dawek startowych jeszcze coś w sofcie poprawiasz?

kolego naprawiłeś tą przyczyne bo ja mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Od niedawna też jestem posiadaczem Audi A4B6 1.9 130KM Multi. i mam ten sam problem z telepaniem silnikiem i nie odpalaniem po nagrzaniu silnika.

Czy może komuś udało się rozwiązać ten problem ???

Dodam że po zakupie często mi się to zdarzało potem zaczął mi wariować czujnik temp. silnika na zegarze dochodziło do ma 50st. mimo że temperatura była ok. ..... jak jeździłem z tym czujnikiem co zaniżał temperaturę auto odpalało dużo lepiej prawie wcale nie zdarzało sie żeby zatelepał., potem wymieniłem czujnik na nowy pokazuje teraz na zegarach właściwą temperaturę ale powrócił problem z odpalaniem.... może to kogoś na coś naprowadzi????

Jaką informację dostaje ECU gry odepnę czujnik temp?  że zimno czy ze ciepło ?

spróbował bym na odpiętym pojeździć i zobaczyć co się dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć kompa i sprawdzić co rzeczywiście czujnik daje do ECU a nie na zegary. Z tego co wiem po odpięciu czujnika G62 brana jest zastępcza temperatura z czujnika temperatury powietrza... Czujnik Ori czy zamiennik kupiłeś ?

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ze sklepu Motoryzacyjnego więc pewnie zamiennik... cena poniżej 50zł.

Zastanawia mnie fakt że gdy padł poprzedni czujnik auto lepiej odpalało problem praktycznie sie nie pojawiał... po wymianie na nowy problem powrócił...   (zanim zaczął zaniżać temperaturę pierwszy czjnik też był problem z odpalaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na odpalanie ma kilka czynników... Trzeba by sprawdzić z podglądem na parametry co w trawie piszczy... Tak w ciemno to ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest nie tak. VAG ułatwia analizę i od tego bym zaczął... Sprawdzałeś może napięcie ładowania ? Czasami problemy z rozruchem to też rozrusznik, czujnik położenia wału, pompowtryski i ich uszczelnienia...

 

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie sprawdzone , rozrusznik też po oględzinach i regeneracji....

Nie wiem muszę poszukać kogoś w pobliżu z kompem i może coś wyjdzie....a możę mapy trzeba przerobić...... tak coś czytałem,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/21/2017 at 11:30 AM, maciejhinc86 said:

Ładowanie sprawdzone , rozrusznik też po oględzinach i regeneracji....

Nie wiem muszę poszukać kogoś w pobliżu z kompem i może coś wyjdzie....a możę mapy trzeba przerobić...... tak coś czytałem,,,,

Witam ktoś rozwiązał mam ten sam problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...