Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolewanie mixolu do ON


gajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silnik 1.9tdi awx 131km leje mu ruską z pewnego źródla chodzi lepiej jak na orlenowskiej ludzie piszą, żeby lać mixolu bo ropa jest sucha zaś inni twierdzą, że powoduje on nagar na tłokach proszę o rady jak to działa na cammon rail takich postów jest pełno ale wszystko stare, czasy sie zmieniły więc piszę osobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Common raila to ty nie masz kolego tylko zwykłe pompowtryski, a mixola dolewało sie do starych diesli na pompie. Na pompowtryskach zrobisz jak uwazasz. Ja bym sie jakoś nie odważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem też dolewam mixolu, ale mam zwykłą pompę zamaist pompowtrysków. Nie wiem jak na pompowtryski działa, ale jeśli ropa jest z dobrego źródła np ruskiego Lukoila to nie ma potrzeby nic dolewać. Też słyszałem, że chodzi lepiej jak na polskiej orlenowskeij ropie bo nie ma biododatków. Na stacji ruskiej widzę jak tankują porządne auta z pompowtryskami i na comon railu i wątpię żeby coś dolewali. A jaki kolor masz tej ropy? błękitno żółty czy brązowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor żółty podchodzący pod benzyne czasami biała z prześwitem błękitnego. no i cena śmieszna To ja nie mam cammon rail ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki dolewania i do samochodów z CR i z PD. Żadnemu z nich to nie zaszkodziło. Czy pomogło? Niby widziałem screeny z poprawioną korekcją wtrysków... ale to tylko screeny. Niektórzy twierdzą, że auto jest cichsze, inni że szybsze. Nie wiadomo czy to placebo, subiektywne odczucia czy marzenia. W każdym razie kilka tego typu tematów na innych forach jakoś nie skłoniło mnie do dolewania takich rzeczy do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego pytam czy warto to dolewać znajomy lał tą samą ropę do sprintera 2.2cdi i po pol roku 4 wtryski miał do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego od ponad roku dolewam olej do 2T.Obecnie dolewam Orlen Platinium 2T. Mixol się do tego nie nadaje ze względu na temp zapłonu ilość sadzy itp (duzo tego na necie mozna poczytać). U mnie po dwóch bakach korekcje na pompkach zaczęły się poprawiać i na tę chwile są w okolicach zera. Negatywnych skutków na chwilę obecną nie ma. Silnik też troszkę ciszej pracuje. Nikogo nie namawiam ale ja stosuję i będę stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że Rosyjska ropa jest igła (nie mylić z Ukraińską :) )

Jeżeli chodzi o moje zdanie.. ja bym chyba wolał dolewać czerwony olej STIHL'owski, zamiast Mixolu.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewam castrola 2t 250ml na bak regularnie żadnych objawów negatywnych nie ma wręcz przeciwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się cieszyć długą i bezawaryjną pracą DPF-a, to niech sobie wybije z głowy dolewanie jakiegokolwiek oleju do ON-u, nawet niskopopiołowego :glupek2::decayed:

W pozostałych nie wyposażonych w ten wynalazek , przy rozsądnych proporcjach ( np. 1/100 ) nie widzę przeciw wskazań :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info a jak mysliscie te pseudo specyfiki czyszczące wtryskiwacze i turbine dolewane do paliwa działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś temat na forum, kolega opisywał działanie konkretnego preparatu do czyszczenia turbiny , jego skuteczność podobno była 100 %-owa :decayed:

Ale jaki to był temat to skleroza mi nie pozwoli sobie przypomnieć :naughty:

Trzeba by szukać :whistling:

Co do czyszczenia pompek i wtrysków to Liquy Molly Diesel Spulung jest sprawdzonym środkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewam castrola 2t 250ml na bak regularnie żadnych objawów negatywnych nie ma wręcz przeciwnie

x2. Korekcje minimalnei się z czasem u mnie poprawiły, silnik "miękciej" pracuje. Raz do roku leje litr na bak, a tak regularnie 200-300ml/bak.

Robiłem takie mikstury w VP, PD i CR. Zero ujemnych skutków, a nawet w CR włąściciel po dziś dzień nie ma opiłków w pompie (269kkm 1szy właściciel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompiarze zalecają, do wszystki diesli. Tylko nie Mixol bo zostawia smołe. Olej 2 T Syntetyczny(czerwony na ogół) czyści CAŁY układ a przedewszystkim pompki. Ja leje od paru lat co któreś tankowanie pół litra oleju na bak ON. Środek STP lub Liquy Molly też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje 4 lata do audi, 8 lat do Octavi II, wcześniej przez prawie 10 do astry 2T zmieszane z Skydd jakieś 0.5 litra na zbiornik i chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przeciw wagi , ja do swojej od ośmiu lat nie leję do zbiornika nic oprócz sprawdzonego ON-u , nie ważne czy ze stacji , czy ze wschodu i też chodzi , a nawet bym powiedział że zapi**dala :decayed::hi: .

Małe wróć, bo przypomniało mi się że kiedyś zalałem raz coś do czyszczenia pmpowtrysków, skleroza nie boli :P:)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przestało chodzić. [emoji6]

Od wczoraj muszę minute prawie kręcić żeby ciepła złapała. Rozrusznik długo tego nie zniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, podstawy znam. Na wiosnę był nowy z pastucha założony. Pewnie po 4 latach rozrusznik H.P. pada lub aku trza doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...