Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie z wujkiem wyszedłem z serwisu i odczucia z jazdy po wgraniu nowego softu są pozytywne. Auto jakby nie jest tak zmulone i ciszej chodzi. Może takie złudzenie. Ciekawe jak że spalaniem czy się podniesie czy zostanie na tym samym poziomie. Teraz trzeba jeździć z papierkiem od nich ze auto jest juz po akcji to w razie jakiejś kontroli emisji...

Chodzi o jego q3 z 2013 2.0 140km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie końca tej afery - widać że nie bardzo radzą sobie z tym problemem...

http://moto.wp.pl/kat,1356,title,Audi-A3-z-nadmierna-emisja-tlenkow-azotu,wid,18641174,wiadomosc.html?ticaid=118445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zaczną badać inne marki wyjdzie im to samo jak nie gorzej.

softu się czepiają ale specjalnie montowanych czujników w innych markach już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej w poście, jest jeszcze afera ze skrzyniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie marki są identyczne testowane. VW jako najwieksi na świecie + wpływy polityczne miał fory. Dlatego tak późno to wykryli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW wykryli przed 2010 rokiem (chyba 2008) więc bardzo dawno. Ponadto TUW kilkukrotnie przeprowadzał testy drogowe i każde miały taki sam wynik dla wielu marek.

O wszystkim KE, media i rządy wiedza od lat. W 2011 roku powstał specjalny raport, wykazano w nim że spaliny silników benzynowych są bardziej szkodliwe niż ON.. ktoś o tym słyszał ? bo dziwna cisza w eterze... nie było afery a temat taryfy ulgowej dla benzyn szybko został zakopany. Teraz co ? nie bądź idiota nie kupuj diesla... kup rakotwórczą benzynę.

W tym po prostu ktoś miał interes.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...