Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, temat troche ucichl widze. Dostalem dwa listy od Audi w jakims tam odstepie czasu. Pierwszy informujacy o tym ze autko kwalifikuje sie do akcji serwisowej. I drugi z rozwiazaniem problemu. Teraz czekam na zaproszenie. Czy ktos juz zostal wezwany? Rozpoczeli naprawe autek? W lutym jade na wymiane plynu hamulcowego, chlodniczego oraz serwis klimy. Mam nadzieje ze nie pogrzebia mi tam nic z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj umawialem sie na wizyte, i pytalem o zmiane oprogramowania. Na dzien dzisiejszy czekaja na instrukcje. Narazie nic nie poprawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj umawialem sie na wizyte, i pytalem o zmiane oprogramowania. Na dzien dzisiejszy czekaja na instrukcje. Narazie nic nie poprawiaja.

dokładnie byłem wczoraj akurat w ASO bo kupowałem pióra wycieraczek i zapytałem przy okazji o akcję serwisową, czekają na rozwiązanie problemu i będą się kontakować, więc nie wiadomo jeszcze jak to będzie wyglądać w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w wiadomosciach bylo, ze Reanult tez ma problem :D

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w wiadomosciach bylo, ze Reanult tez ma problem :D

I po problemie ... nic nie znaleźli w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele marek nie spelnia norm wedlug tego nowego testu. Tzn w warunkach drogowych. Nie tylko Renault i VAG. Natomiast w momencie homologacji, i owczesnych testow spelnialy wszystkie warunki. Wiec teraz ten ich test drogowy wsadza sobie gleboko wiecie gdzie. Nic to nie znaczy. Natomiast jak unia wprowadzi nowe przepisy i procedury testowe, to wtedy producenci beda musieli sie miec na Bacznosci. VAG niestety oszukiwal umyslnie. O to chodzi. Chociaz ja nie ukrywam ze wcale nie mam im tego za zle. Wierze ze robili to dla nas po czesci. Testy innych marek pokazuja tylko jak niedoskonale byly testy do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chociaz ja nie ukrywam ze wcale nie mam im tego za zle. Wierze ze robili to dla nas po czesci.
Ta, a ziomki rwą fury żebyśmy mieli tanie fanty do rzezania. :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pocieszam sie tak. Tak na prawde na pewno nas mieli gleboko tam gdzie swiatlo nie dochodzi. Jak wszystkie zreszta korporacje. Dbaja tylko o swoje. Ale taka nasza natura. Jak sie porozgladac dookola. Kazdy kazdego chce zrobic w ch**a. No dobra. Wiekszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jescze wziaść pod uwage spadek ceny .Bo np bede chciał sprzedać dziś ,jutro czy za tydzień to osoba zainteresowana powie eee p...e tam trza wszystko wymieniać szkoda czasu ,inny zaznajomiony z tematem emisji spalin podejdzie do tego inaczej.ale tez z pewną dozą nieufności,itd.Ktoś napisał juz niepamiętam w którym temacie ze Audi leci na dół jak Dacia.i miał racje heh. :grin:

Wnioskuje po przeczytaniu wielu postów ze będzie oprogramowanie ,to jak z 143 -120 a może 105?.To dalej towar niezgodny z opisem technicznym producenta.Spytałem w salonie, auta na gwarancji nie bedą miały oprogramowania ani wymienianych podzespołow.To co bedą miały ? Na nowe auto ? odp chyba tak. albo rekompensata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, we wtorek zostawilem moja czarna niunie w aso na wymianie Plynu hamulcowego, i zrobilem odrazu serwis klimatyzacji. W aso odkryli, ze mam pordzewiale przednie tarcze, i rant jest za duzy i zalecaja wymiane calego kompletu oraz znalezli peknieta manszete w prawym kole. Powiedzialem zeby zrobili, auto postalo u nich do dzisiaj tj czwartku bo czekali na czesci. Wszystko zrobione, ale w oprogramowaniu nadal nic nie grzebia, bo nie maja instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w oprogramowaniu nadal nic nie grzebia, bo nie maja instrukcji.

no to kiedy w końcu zaczną ?

podobno w VW już się coś ruszyło - a co z OOOO ?

program bym zrobił, ale jak ma iść pod nóż, to nie widzę sensu za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami nie wiedza. Kazali czekac na list. Juz jakis czas temu wlasnie ogladalem w tv ze vw juz zaczyna. Ale czy vw faktycznie zaczal? Moj diler to jct600. To jest siec dilerska grupy vag. W tym samym budynku co audi jest vw, wiec jesli jeden nie robi to i drugi tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się aczkolwiek mogę się mylić, że Audi woli poczekać. W Skodzie jako pierwszej zaczęli robić zmiany potem się w VW zaczęło http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-volkswagen-spaliny/wiadomosci/news-volkswagen-rozpoczyna-akcje-naprawcza-aut-z-silnikami-diesla,nId,1906714 co generuje takie zmiany http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-volkswagen-spaliny/wiadomosci/news-volkswagen-podal-zakres-zmian-w-silnikach-emitujacych-zbyt-d,nId,1940159

Audi prawdopodobnie zrobi podobne modyfikacje ale po swojemu. A to wymaga czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dokladnie to samo napisali mi w liscie. Ze bede mial zmienione oprogramowanie, i ze potrwa to okolo 45 min. W 1.6 maja montowac jakas siatke w dolocie. Wszystko opisali i kazali czekac na list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujaszek jeden ma q3 drugi passata i przyszły im listy w tym tyg i jest tam napisane że akcja zacznie się w tyg 36/16 dla 1.6 i w 9/16 dla 2.0 . W ASO powiedzieli , że jeszcze przed świętami będą mieli ustalony termin mowa tu o q3. Wszystko dzieje się w Niemczech, ale nie wydaje mi się żeby w innych krajach było to później robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostalem list od Audi, pisza ze przepraszaja za to ze tak dlugo musze czekac. Tlumacza to iloscia i zlozonoscia wersji silnikowych. Musza sprawdzic kazdy wariant po kolei, umowic to z wladzami zanim beda wgrywac oprogramowanie do naszych aut. Zarzekaja sie ze dane wyjsciowe silnika nie ulegna zmianie. Moc, spalanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...