Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 2.8 V6 30V quattro by Chojnaś


chojnaś

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel udostępnił mi kanał także przyszedł też czas aby sprawdzić podłogę. Ogólnie bez zastrzeżeń ale ku przestrodze BITGUM poszedł w ruch. Dwa dni w kanale i podłoga zabezpieczona.

697b826af6314887.jpg

523c885d2b65e30d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym roku odwiedziła Cars Lovers w Ciechanowie. Pogoda niezbyt dopisała ale było kilka mega projektów.

14fd00c8f147c41a.jpg

a574f75efca34785.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tegoroczny wyjazd na Motohusarie Expo Mazury Ostróda. Mogłoby być więcej dupowozów jak na tak wielką halę wystawową ale według mnie impreza zacna.

6ea3535644e51bf9gen.jpg

2d56a26ce03aa499gen.jpg

a1c4f0dd01d8fe79gen.jpg

8a783099ceaa56d5gen.jpg

292d37372dc076d8gen.jpg

5226620a9d25976dgen.jpg

7dc7691505407019gen.jpg

cf55ca2ea2cca54cgen.jpg

b92ab7c2dc74905egen.jpg

403d29b14613b0dcgen.jpg

3a34d8ee8ab2ee3dgen.jpg

5eea28e42309fbdegen.jpg

 

Edytowane przez chojnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są końcówki wydechu wspawane czy przykręcane? Mógłbyś podlinkować, albo podać nazwę? szukam do siebie również do ACK ;) Ładna, ładna, aż miło popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomczas napisał:

to są końcówki wydechu wspawane czy przykręcane? Mógłbyś podlinkować, albo podać nazwę? szukam do siebie również do ACK ;) Ładna, ładna, aż miło popatrzeć :)

Były przykręcane natomiast dotoczyłem sobie dwie tuleje wypełniające i przyspawałem. http://www.bmcar-tuning.com/produkt,3491,KONCOWKA-WYDECHU-K2-&-216;-70x110-KOD-94702.html 

Postaram się sprawdzić średnicę ale końcówka w ten deseń. Średnica fi60 bądź fi70.  Sprawdzę,zrobię fotkę i podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj przykręcanych końcówek bo je zwyczajnie zgubisz. Najlepiej wypełniają jajowate Fi90, okrągłe Fi80. Ja mam u siebie Fi70 jest ok, ale 80ki byłyby odpowiedniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręcane ale sobie wspawa na tulejach. A jeżeli chodzi o średnicę no to w zależności od gustu no i faktycznie wypełnienia i prawidłowego zamontowania później :P u mnie minimalnie jedna fifka patrzy krzywo ale jak będę wstawiał tłumik to wtedy kwestia nastawienia. Zejdę za moment do garażu i cyknę fotkę. Każdy ma swoje gusta a montaż już zależy od Cb co tam ukleisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica jakieś fi65. Szczerze mówiąc mogłem je podnieść do góry jeszcze a na tulejkach je wyśrodkowałem. 

e423e9ad3ad7c2cegen.jpg

0d0a87be7a676ed1gen.jpg

a70f0685e3f234d5gen.jpg

1c54ca1cf64d0615gen.jpg

Zdjęcia po deszczu nie zwracaj uwagi na syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu zaczęło mi po cichu ale wyć w tylnej części kabiny. Biorąc pod uwagę, że z oponami się nic nie działo więc z dnia na dzień raczej nie uległo zmianie. Trzeba więc było sprawdzać łożyska i tu zaczęła się bajka :facepalm:. Łożyska sprawdzone doktorskim sposobem, następnie napędzane na stacji diagnostycznej. Diagnoza: tył łożysko lewa strona. Wymienione i dalej jest zabawa więc jedziemy dalej czyli na dniach wymiana kolejnego. Przy okazji wymiana tylnych górnych wahaczy i prawdopodobnie przegubu/ów od strony koła. Nie ukrywam, że od około dwóch lat nic się nie działo więc nadszedł czas:D

52659887dda30b6cgen.jpg

 

 

 

Edytowane przez chojnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkami nie zmienisz dźwięku. Cały układ wydechowy u mnie jest ori jedynie zamiast katów wstawione są strumienice także to w większej mierze poprawiło u mnie jakość tego dźwięku. Wiadomo że każdy ma swoje priorytety. Ja używam auta na co dzień także nie mogę pozwolić sobie na pełen przelot. Nastawiam się jeszcze na wycięcie środkowego i wstawienie z kwasu ale muszę to sprawdzić najpierw. Postaram się wstawić na dniach jakiś filmik jak w tym momencie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdjecia koncowek. Zastanawiam sie nad tlumikiem tylnym od WM 2x80. Ale z niecierpliwoscia czekam na filmik, jak to brzmi na serii ze strumienicami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było co nie znaczy, że nic nie robiłem. Brak czasu nie pozwalał na czynny udział na forum. Jeśli chodzi o układ wydechowy - wywaliłem środkowy i wstawiłem sportowy o małej średnicy z kwasu firmy WMsport. Fotki powiedzą wszystko. Na wiosnę szykuje się na wymianę ostatniego tłumika z większym fi dopasowanym do zderzaka i dopasowanych do zaokrąglenia zderzaka. Od środkowego do końca będzie wszystko z kwasu - zobaczymy jak będzie gadał. Postaram się wstawić filmik jak chodzi na wywalonym środkowym.

 

20180518_102501.jpg

20180518_103137.jpg

20180518_135428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk, który nie straszy ale nadaje dość miły pomruk - mam nadzieję, że niedługo się zmieni po wywaleniu ostatniego tłumika:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mojej nieobecności wymieniony został felunek na DOTZ Thunder 18''. Wstawiam kilka fotek ze zlotów, które udało mi się odwiedzić w tym czasie.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

20180421_125647_HDR.jpg

20180728_171920_HDR.jpg

FB_IMG_1531074526334.jpg

FB_IMG_1532533550559.jpg

LCTM_021 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadbane b5, nowe felgi na pewno na duży + ! Ładnie zachowany lakier, jeat oryginalny czy malowałeś auto ? Dobrze zgrane modyfikacje, nie ma kiczu a auto wygląda kilka lat młodziej. Jakie czujniki dałeś na tą tylną dokładke pdc i jak to połączyłeś? Jak ori instalacje przez całe auto czy to jakiś zestaw? Bardzo mi sie podobają te przednie lampy usa, fajnie by wyglądała jeszcze tylna klapa usa. Oby służyła jak najdłużej ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebalbn - czujniki to kpl. zwykłych czujników z allegro (koszt około 100zł) tylko trzeba zwrócić uwagę na średnicę czujnika aby dopasować do otworów w dokładce. Czujniki posiadają najzwyklejszy głośnik który ostrzega częstotliwością ,,pikania''. Z tego co pamiętam przewody od czujników przeprowadzasz do bagażnika i tam podłączasz do modułu, który posiadasz w zestawie. Od modułu jeden przewód podpinasz pod światło wstecznego. I chyba to cała filozofia - bardzo prosty montaż. Autko ma ori lakier (LZ9U)- malowałem tylko zderzaki od polifta, lotkę i lusterko OEM+ (które zaadoptowałem od anglika). Teraz w planie mam malowanie błotników - końcówki nachodzące na progi zaczęły trochę gnić, więc trzeba zadbać. Przód lampy - wyklejone z szablonu lecz mam w planie zrobić efekt USA, żeby żarówki od kierunkowskazów lekko świeciły. Jeśli chodzi o klapę z tyłu to raczej nie chce przerabiać ale nie powiem, że pomysł mi się nie podoba. Dzięki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błotniki będziesz malował całe czy aby cieniował dół ? Ciężki temat z tymi listwami na dole, cały czas się rozglądam ale ceny z kosmosu. Lampy wyklejone z szablonu? Czyli to jest po prostu kawałek pomarańczowej folii przeźroczystej naklejony na lampe ? Czy malowałeś od szablonu ? A żarówke od kierunkowskazu masz w takim razie biała czy pomarańczową ? Nie zauważylem tej lotki z tyłu ala ta nowsza sline, fajna taki lekki duck tail :D A grill jest ala rs4 ? Myślałeś coś o kratkach do zderzaka ? Widziałem ostatnio takie w plaster miodu za 2 stówki komplet, fajnie by sie zgrało. A co do tłumika to fajnie chodzi, właśnie nie ryczy aż tak przesadnie a ładnie mruczy, bo na pełnym przelocie to troche przesada, przecież to tylko 200km a ryczy jak 400. Ogólnie fajnie jak troche słychać tą V6 ale nie ma co przesadzać, ja planuje zmienić sam końcowy jakiś (np od s4 2.7t).

Edytowane przez Sebalbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...