Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEX jakie ciśnienie doładowania? Słabo jedzie


lizuk1990

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam BEX w quattro. Jakie powinno być ciśnienie doładowania?

Problem u mnie polega na tym, że auto nie jedzie jeszcze jak powinno. Moje ciśnienie doładowania max dochodzi do około 0,7 bar. W aucie nawet założony sportowy air dv firmy forge i jest lekka poprawa. Dodatkowo dp, mapsensor zmieniony, napinacz łańcucha i łańcuch, sprawdzone wszystkie wiązki..m jedyne logiczne wytłumaczenie, to chyba, że soft obcina doładowanie. W ogóle to wychodzi na to, że chyba mam wersję jakąś na USA, bo nikt nie ma fabrycznej mapy do numerów mojego sterownika. W aucie jest głowica z Apx, jeszcze w De ktoś zmieniał. Już jest duża poprawa, ale to doładowanie jest za niskie? Rozkladamy już ręce. Aha cały rozrząd też zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doladowanie wyższe raczej nie będzie. Takie zrob logi 115 118 002 020 032 033 coś będzie widać

Edytowane przez krzysiekvtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zrobić logi. Mój kumpel też mie wie :-( stosuje kts. Szczelność sprawdzona i jest igła...

W ogóle wg papierów mam 215 km wbite. Podejrzewam, że to dlatego, że ta głowice z Apx wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama glowica nie da ci przyrostu nawet 23km, musial byc program zrobiony ale wciaz watpie w to ze to typowy bex

poza tym bex w serii i tak slabo jedzie bo to ciezki klocek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ic. Gdzie znajdę numery turbiny? Wtrysk wyciągnę jeden i zobaczę numer, chyba, że bez wyciągania uda się odczytać numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr. wtrysku powinieneś podejrzeć na bocznych ściankach wtrysku bez wyjmowania go

zdejmij tipa gumowego z turba i zobacz ile ma łopatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bex ma w serii 0.6bara.

najpierw szczelnosc potem logi

czasem nie 0,8b ?

Nie, bo ma K03-073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam BEX w quattro. Jakie powinno być ciśnienie doładowania?

Problem u mnie polega na tym, że auto nie jedzie jeszcze jak powinno. Moje ciśnienie doładowania max dochodzi do około 0,7 bar. W aucie nawet założony sportowy air dv firmy forge i jest lekka poprawa. Dodatkowo dp, mapsensor zmieniony, napinacz łańcucha i łańcuch, sprawdzone wszystkie wiązki..m jedyne logiczne wytłumaczenie, to chyba, że soft obcina doładowanie. W ogóle to wychodzi na to, że chyba mam wersję jakąś na USA, bo nikt nie ma fabrycznej mapy do numerów mojego sterownika. W aucie jest głowica z Apx, jeszcze w De ktoś zmieniał. Już jest duża poprawa, ale to doładowanie jest za niskie? Rozkladamy już ręce. Aha cały rozrząd też zrobiony.

Normalne doładowanie jak na bex, podaj numer tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto numery że sterownika

8E0 909 018 A

0 261 207 943

Nadal jednak nie wiem jakie ciśnienie powinno być...

Jutro sprawdzę ile łopatek ma turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam też niemieckie papiery, że turbina była wymieniana. Cholera wie, czy jakiejś innej, mniejszej nie wsadzili. Dziwi mnie to obcinanie doładowania... U mnie znajomy mówił, że powinno być około 1bar... W s3 u kumpla dmucha na 1.5bar. Mówię o wersji 210km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...