Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] wymiana walka rozrządu - czesci


niestandardowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Mam do wymiany walek rozrzadu w moim BPW. jakiej firmy polecacie walek?

Federal Mogul, Kolbenschmidt, Febi?

kompletuje czesci wiec mozecie takze podpowiedziec co musze jeszcze zakupic i bezwzlednie wymienic przy okazji wymiany walka rozrzadu?

- wałek

- komplet szklanek

- popychacze hydrauliczne

- uszczelniacze walka rozrzadu

- panewki

moze kupic jeden z zestawow?

http://allegro.pl/oryginalny-walek-rozrzadu-kpl-2-0tdi-bmp-bmm-bpw-i5539405251.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-popychacze-audi-a4-2-0-tdi-bpw-i5507656849.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy zamiennik to Kolbenschmidt ale wersja stalowa, ciężko dostępny. Ostatnio widziałem na ebay. Półpanewki ori lub Glyco. Szklanki INA, do tego musić kupić komplet śrub w ASO kilka stówek i uszczelniacz wałka kilkadziesiąt zł (ori)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo to bym o tym nie pisał.

Jest w srodku troche oliwy ale trzeba je dodatkowo "wykąpać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze dokupic? Sruby i nakretki do regulacji pompek? jak dojdzie do montazu to wtedy bede wdzieczny za porady. Moze sie zrobi maly tutorial. Wolalbym sam zakupic czesci i z kolesiem mechaniorem zakladac. Tylko wpierw trzeba czesci kompletowac. Moze ktos jest po wymianie walka i jest bardziej rozeznany niz ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji to i tam warto by bylo spojrzeć. 80 tys temu wymienialem oringi na pompkach i gniazda troche byly powycierane...

Turzol, przy okazji sa walki stalowe i ...? Odlewy? Zadzwonie do miska z aukcji bo w opisie jest wlasnie kolbenschmidt ale podpytam czy to stalowy walek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem rezultatów jakie przyniesie wymiana wałka u Ciebie.

Ogólnie sam jestem po wymianie i jak szukałem kutych(utwardzanych) wałków czy to KS czy FM to ich nie mam na rynku, jedynie ori z aso, lub używka w dobrym stanie. To co jest dostępne z zamienników to odlewy żeliwne.

Btw. jest ogromny temat odnośnie wymiany wałka w 1.9 PD.

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, oryginalny AMC :kox: , on nawet nie leżał przy oryginale fabrycznym :decayed:

Ściema sprzedających na Alle nie zna granic :naughty:

Ta druga oferta przynajmniej w miarę rzeczowo opisana , i jak bym miał wybierać to właśnie ją bym wybrał :hi:.

Na pewno przy tej robocie pokusił bym się o wymianę uszczelniaczy na trzonkach zaworowych , bo będą na wierzchu , przy okazji ocenisz zużycie prowadnic zaworowych :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO bardzo drogo wychodzą śruby, np ja zamawiam w intercars'ie wychodzi o wiele taniej niż w ASO i też oryginały...

ja wiem czy jest sens PDeki wyciagac...jesli nic ci sie nie dzieje to bym nie ruszał...

Wałek , hydro,uszczelniacz wałka rozrządu,sruby do wałków PD i skłądać ewnt nowa uszczelke pokrywy z 40zł erling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze zalej swieza oliwa przed montazem.

Dew , gdzie ty chcesz lać tą oliwe do popychaczy ?

Chyba że chodzi Ci o posmarowanie ich po wierzchu :decayed:

A i sprawdził bym dokładnie , czy otwory w głowicy , w których pracują popychacze nie są nadmiernie zużyte, w ośmizaworowcach PD wałek nie naciska hydropopychaczy na środku, tyklo z boczku :P przez co mają tendencję do przekaszania się i jak złapią luzu to wałek i szklanki muszą szybko ulec zniszczeniu , bo krzywki naciskają na nie nie całą powierzchnią , tylko jedną stroną a na małej powierzcni bardzo ciężko utrzymać film olejowy :naughty:

Jeżeli by tak było, to raczej czapka do wymiany :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO bardzo drogo wychodzą śruby, np ja zamawiam w intercars'ie wychodzi o wiele taniej niż w ASO i też oryginały...

ja wiem czy jest sens PDeki wyciagac...jesli nic ci sie nie dzieje to bym nie ruszał...

Wałek , hydro,uszczelniacz wałka rozrządu,sruby do wałków PD i skłądać ewnt nowa uszczelke pokrywy z 40zł erling.

Ja śruby kupowalem w ASO skody i dostałem 35% rabatu, wyszło prawie 300pln za wszystkie możliwe śruby + te regulujące pompki

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze zalej swieza oliwa przed montazem.

Dew , gdzie ty chcesz lać tą oliwe do popychaczy ?

Chyba że chodzi Ci o posmarowanie ich po wierzchu :decayed:

A i sprawdził bym dokładnie , czy otwory w głowicy , w których pracują popychacze nie są nadmiernie zużyte, w ośmizaworowcach PD wałek nie naciska hydropopychaczy na środku, tyklo z boczku :P przez co mają tendencję do przekaszania się i jak złapią luzu to wałek i szklanki muszą szybko ulec zniszczeniu , bo krzywki naciskają na nie nie całą powierzchnią , tylko jedną stroną a na małej powierzcni bardzo ciężko utrzymać film olejowy :naughty:

Jeżeli by tak było, to raczej czapka do wymiany :decayed:

Trzeba je wlozyc do oliwy otworami do gory i zostawic na noc.

nie ma lotem problemow z rozruchem i klepotaniem po rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, to najbliższy oryginałowi wałek rozrządu jeśli chodzi o wykonanie (frezki na fazach ) i materiał z którego jest wykonany czyli kuta stal obrabiana od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do siebie potrzebuje walek 038109101AH a do BPW bez DPF-a jest 038109101R ( taki sam jak do AWX-a ) zastanawiam sie jeszcze czy moge wrzucic walek od AWX-a? skoro jest usuniety DPF, fizycznie i programowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do siebie potrzebuje walek 038109101AH a do BPW bez DPF-a jest 038109101R ( taki sam jak do AWX-a ) zastanawiam sie jeszcze czy moge wrzucic walek od AWX-a? skoro jest usuniety DPF, fizycznie i programowo?

Wałek do 1.9pd jest na pewno tańszy jeśli chodzi o Kolbenschmidt to widzialem na ebay za 150-180ojro. Czy możesz wrzucić wałek takowy do siebie - tutaj niech wypowie się ktoś mądrzejszy. Na pewno wałek pod DPF różni się nieznacznie na krzywkach w stosunku do tego bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...