Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpływy pod akumulatorem


lukasz271186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kilku dniach intensywnych opadow deszczu prawa strona wnetrza auta była mokra poszukałem troche w internecie i diagnoza padła zapchane "słynne odpływy pod akumulatorem " po wyjęciu aku okazało się ze ten pod serwem jest zapchany oczysciłem go drugi pod aku jest drożny tylko nie ma tej gumy czy ona jest potrzebna i czy przez jej brak woda moze dostawac sie do srodka? Druga sprawa to taka czy w tej gumie przy przewodach chyba nagrzewnicy musi byc dziurka wyglada na fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gume w odpływach to sam popełniłem błąd przy czyszczeniu i ich nie wywaliłem całkiem. wiec jeśli nie masz tych gum to nawet lepiej. cholerstwo sie zapycha co sezon praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą gumę miałem wyjętą i przez to nigdy nie było wody na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dziurka w przewodzie służy do odpowietrzania

... i zatkana powinna być takim swojego rodzaju klipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem wode w podszybiu i to była jakies 5 cm od gory akumulatora.Na szczescie w pore to zobaczyłem.Wyczysciłem odpływy bo były zapchane i gumek nie wkładalem juz.Teraz jest suchutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że oczysciłem odpływy woda dostaje się cały czas do srodka od strony pasażera jest mokra wykładzina ma ktoś jakiś pomysł którędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po tamtym zalaniu dobrze wysuszyłeś wykładzinę? Bo mogło coś tej wody zostać. I sprawdź czy masz wszystko szczelne przy filtrze kabinowym.
Do tego ponoć jak się ma szyberdach to jeżeli jest nieszczelny, woda sobie może powoli po słupkach spływać na dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze kabinowym jest szczelnie bo wywaliłem tą gumową uszczelkę i złożyłem na silikon jakiś czas temu.Wczoraj wywaliłem schowek i odgiełem wykładzinę a ojciec lał woda jak polał w szczelinę między słupkiem a błotnikiem przednim to w srodku woda wypływała pod wiązki kabli tych co są pod słupkiem i tryskała na cała wiązkię od góry dziś zdejmę błotnik i zobaczę co jest grane

Edytowane przez lukasz271186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś ten błotnik ? Gumę od przewodów klimatyzacji masz szczelną ? Ja miałem wepchany tam przewód zasilajacy taki z 1.5 cm do car audio do bagażnika i póki go nie wyciągnąłem i nie wymieniłem gumy to miałem mokro ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik zdemontowałem i wydaję mi się że ciała dał blacharz jak mi w tamtym roku naprawiał samochód po spotkaniu z sarną nie postarał się i kiepsko uszczelnił pod błotnikiem

Edytowane przez lukasz271186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gumowe (lejki) ktoś po coś wymyślił. Też chciałem wyjąć. Ale się powstrzymałem bo znajomy powiedział że myszy itp. się dostaną do przewodów ecu. Teraz mam rozkmine. Czyścić co roku czy wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...