Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknacy olej spod pokrywy zaworow AWX


badman18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Mam problem z ubywajacym olejem spod pokrywy zaworow. Nawet po wklejeniu uszczelki na silikon i skreceniu pokrywy wydmuc**je olej. Od wymiany oleju na 6tys dolany juz 1litr to troche duzo.... To juz zawory puszczaja??? Czy do kazdego AWX tyle dolewacie?

Dodam ze turbo po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wycieka czy jest spalany?

Jesli jest spalany to

-uszczelniacze

-kompresja

-turbo

do sprawdzenia.

Jesli wycieka to chyba wiadomo - trzeba uszczelnic.

Co do uszczelki mozesz miec uszkodzona pokrywe zaworow.

Mialem tak kierdys w innym aucie, przerobilem lacznie 3 uszczelki i dopiero wymiana pokrywy rozwiazala sprawe.

Pamietaj, ze przy montazu nowej uszczelki trzeba ja posmarowac olejem i dokrecac sruby w odpowiedniej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę może masz już pogiętą więc nie potrafisz jej niczym uszczelnić?

Albo lichy silikon??, ja polecam masę uszczelniającą erlinga - jest dużo wydajniejsza od zwykłych silikonów, zwarta konsystencja a o przyleganiu do powierzchni nie trzeba dużo pisać... jak położysz to musisz ją czymś zetrzeć/zeskrobać (zwykły silikon odejdzie "sznurkiem/płatem" w zalezności co było uszczelniane)

Pokrywę przykręca się jak głowicę, od środka do zewnątrz

Nakrętki dokręcamy z siłą 10-15Nm

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przyjeżdżają do mnie auta i widzę tony silikonu pod maską to łapie białej gorączki..... Według elsy silikon kładziemy tylko na stopkach łożysk a nie na całości. Pokrywa jest plastikowa wiec cięzko jest ją zniszczyć, kup nową uszczelkę kosztuje cos ok 130zł do tego czarny silikon, wyczyść i od tłuszcz pokrywe i głowice, posmaruj silikonem tylko na stopkach z przodu i z tyłu dokręc siłą 9nm i nie ma prawa nic cieknąć chyba ze gdzieś jest pęknięcie.

Co do spalania oleju w naszych 1.9PD 1L na 15tys to dużo, według tego co mówią ludzie którzy do mnie przyjeżdżają to normalne spalania to 200-500ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdy przyjeżdżają do mnie auta i widzę tony silikonu pod maską to łapie białej gorączki..... Według elsy silikon kładziemy tylko na stopkach łożysk a nie na całości. Pokrywa jest plastikowa wiec cięzko jest ją zniszczyć, kup nową uszczelkę kosztuje cos ok 130zł do tego czarny silikon, wyczyść i od tłuszcz pokrywe i głowice, posmaruj silikonem tylko na stopkach z przodu i z tyłu dokręc siłą 9nm i nie ma prawa nic cieknąć chyba ze gdzieś jest pęknięcie.

Nic dodać nic ująć. Ostatnio tak u siebie robiłem dokładnie tak jak w opisie kolegi i nic nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu krańcowych stopek panewek wałka rozrządu należy pamiętać o posmarowaniu płaszczyzny ich styku z głowicą jakimś środkiem uszczelniającym, jak się o tym nie pamięta, to przez to właśnie połączenie wycieka olej :naughty:

Co do uszczelki pokrywy, to jej konstrukcja absolutnie wyklucza konieczność stosowania jakichkolwiek mazideł, jeżeli tylko uszczelka jest w miarę dobrym stanie ( nie stwardniała i nie ma uszkodzeń mechanicznych) a i pokrywa też nie jest uszkodzona, to wystarczy jej powierzchnie leciutko zwilżyć olejem , do tego można wykonać parę okrężnych ruchów pokrywą po jej przyłapaniu śrubami i po przykręceniu nie powinno nic cieknąć :hi:

Co więcej, konstrukcja uszczelki i pokrywy zapewnia wielokrotność jej użytku , a smarując ją silikonem pozbawiamy jej tej właściwości i naraża nas to na denerwujące i czasochłonne czyszczenie uszczelnianych powierzchni podczas następnej wizyty pod pokrywą :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten sam problem. Pomogła tylko wymiana pokrywy na nową.

Ano bo śruby pokrywy wystarczy dokręcić wkrętakiem, jeżeli tylko będzie miał odpowiednią , pasującą końcówkę, a niektórzy ciągną je kluczem jakby to były śruby trzymające koła i efekt jest właśnie taki, pokrywa do wymiany :P:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...