Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony letnie w zime?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie jazdy na oponach letnich w zimę. Jeśli nie ma śniegu lub jest tyle, że nic to czy można jeździć na letnich w zimę? Na szklance i tak nawet zimówki wiele nie dadzą, a taki temperatury do -7 i brak śniegu to nic. Tylko właśnie czy nie "zniszczę" sobie opon letnich jeżdżąc w takich temperaturach jak ma się guma w letnich do minusowych temperatur? Obecnie nadal na letnich i w sumie jeśli nie spadnie porządnie śnieg to chciałbym na nich jeździć. Zimówki mam nówki w piwnicy, więc to kwestia godz w wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponom nic nie będzie chociaż jak spadnie śnieg to trakcji będzie 0. Moja szwagierka w tamtym roku przejezdzila cały sezon zimowy na letnich ale to nie była jazda trochę śniegu i juz ogromne problemy z pokonaniem wzniesień czy hamowaniem. Jeśli masz opony zimowe to bym założył rano jest na minusie miejscami robi się gololedz a wierz mi zimowka na lodzie ma lepszą przyczepność (jeśli można tak to nazwać) i prowadzenie niż letnia. Ja zmieniłem opony juz tydzień temu. Jeśli nie miał bym zimowek i miałbym kupować to bym się zastanowił czy kupować i zmieniać a jak masz to według mnie lepiej zmienić i zima cie nie zaskoczy.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj zimówki a w wolnym czasie poczytaj co się dzieje z letnią gumą przy minusowych temperaturach ? Jak zachowuje się gumowa mieszanka itd.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówki zimówki i zastanawiasz się nad zmianą ? eh :doh:

Zakładaj i nie kombinuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast się zastanowić czy nie zrobi sobie czy innym krzywdy na drodze jeżdżąc na (-) na letnich to ten się martwi czy mu się opony nie zniszczą... co za kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam pytanie odnośnie jazdy na oponach letnich w zimę.

Czysta prowokokacja.

Temat do kosza i bez zbędnych wypowiedzi bo szkoda paluchów i klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co trzymasz te zimowki? Masz nowe zakładaj nigdy nie wiesz co spotka cie na drodze a dwa to nie wiesz ze jak je potrzymasz 2 sezony w piwnicy to i tak nie przedłużyć ich żywotności? Guma tez traci swoje właściwości jak dlugo lezy dlatego z reguły nie kupuje się używać starych opon w szczególności zimowych.

Ale cóż jak Tobie nie przeszkadza ze bedziesz tak wozil najblizszych, to jeśli o mnie chodzi możesz nawet na slikach śmigać....pomysł co ugrasz i czy warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej guma sparcieje niż bieżnik sie zedrze. Nie ma co oszczędzać. Zrobi dzwona na letnich to nie zaoszczędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o śnieg a o temeperaturę... nawet bez śniegu opona robi się zbyt twarda już w granicach +5*C ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby jeździł na letnich oponach w warunkach jakie obecnie panują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze jak narazie i puki można ruszyć i napedy działaja mozna jezdzic ale jest to niebezpieczne bo hamowanie naprawde jest dlugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o sytuacji gdzie masz ulicę "pod górkę" i z dwóch stron poparkowane samochody i bardzo wąski przejazd... Koła buksują, zsunie Cię na bok, pykniesz w jakieś auto i problem gotowy... Tak w ogóle to jazdy na zimówkach w PL nie regulują jakieś przepisy? :eusathink:

EDIT.

W PL jako jednym z nielicznych krajów UE nie ma obowiązku wymiany gum na zimowe... Jedyny wymóg jest taki że bieżnik musi mieć min 1,6mm

Edytowane przez Artur_8K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL jako jednym z nielicznych krajów UE nie ma obowiązku wymiany gum na zimowe... Jedyny wymóg jest taki że bieżnik musi mieć min 1,6mm

To jest właśnie Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto jeździć Audi czy lepiej wyciągnąć Poloneza, a Audi trzymać pod kocem:) sory nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...