Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] zapala się kontrolka akumulatora


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki, coś dziwnego zaobserwowałem, tzn. przy ok 4 tys obr, podczas jazdy zapala mi się czerwona kontrolka akumulatora, na prostym przy delikatnym pałowaniu, jak wjeżdzam na wiadukt przekraczajace ok 4 tys obr, na postoju tego nie zauważyłem podczas przygazówki, co to jest za objaw? klemy ok :wink4:

poza tym mam wrażenie, że auto słabiej sie wkręca i nie ma takiego przyśpieszenia jak wczesniej, może się przyzwyczaiłem i szukam dziury w całym :mysli:

wskażnika doładownia nie mam

vaginowanie jescze nie zrobione :(, może na najbliższym spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ...na wskaźniku ładowania opadła delikatnie wskazówka .. ja pedał w podłogę a tam lampka na czerowono..i paliła sie tylko podczas rozpędzania .. trwało to 15 minut ..wskazóweczka w zegarze powróciła do prawidłowej pozycji ..i wszystko było ok.. :good:

W jakim stanie masz aku ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z alternatorem?

..albo akumulatorem :wink4: Zima idzie ...może on juz ją poczuł :naughty:

Napisz jaki dystans przejechałeś ? Czy to była wycieczka z domu do pracy ..czy masz tak od paru dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka z akumulatorem świeci się tylko ok 1 sek i tylko przy dynamicznieszym przyśpieszaniu

jak stoję w korku nic sie nie dzieje

dzisiaj raz, ruszałem ze świateł i tym razem pow 3 tys obr zapaliła się na ok 1 sek i zgasła :mysli:

akumulatora, alternatora jeszcze nie sprawdzałem

objawy, że auto nie idzie chyba sobie ubzdurałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze mozna to sprawdzić w ten sposób ze: podłączyć miernik do akumulatora a nastepnie zwiękaszając obroty sprawdzać czy napięcie jest stałe. mozna to równiez zrobic pod czas jazdy jednak wymaga to dluzszych przewodów do miernika. warto byc moze zkontrolowac stan klem na akumulatorze i ewentualnie oczyścić. jesli cos nie tak to mnie poprawcie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem kolejny test, kawałek prostej rano i gaz, obr powyżej 5 tys, znowu zapaliło się czerwone, zmiana biegu i trzymanie w miarę wysokich obr i świeciło się tym razem ok 5 -7 sek, w międzyczasie spojrzałem na wskażnik z voltami i normalnie strzałka jest na ok 14V może troszkę poza, natomiast przy czerwonym światełku od razu wskażnik spadł na środek czyli na 12V. Jak zgasło wskżnik wrócił do swojej codziennej pozycji na ok 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na początku zacznij od ściągnięcia klem, wyczyszczenia ich..i skręć dobrze :)

To nic nie da raczej Adasiu, temat jest w alternatorze na 100%, albo szczotki, albo regulator nap. Miernik w zegarach jest wystarczający, nie trzeba podłączać żadnego innego. Czeka Cię wizyta u elepstryka Żółwiku i robota alternatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię wizyta u elepstryka Żółwiku i robota alternatora.

no i brachu zgadłeś :wink4:

w wtorek wracjąc ze spota czerwone światełko od aku nie zgasło, w środę rano również świeciło i w drodze do pracy auto zaczeło tracić prąd, zawróciłem, wskaźnik napięcia wędrował coraz niżej, zapalay sie kolejne kontrolki, airbag, abs, akumulator i granat :> na FIS, nie można było włączyć ogrzewania tylnej szyby, wyłączyły się xenony, wskaźnik aku spadł do 8V i już nie dało rady jechac, na szczęście ok 500-700 m od domu.

reasumując, po wizycie u fachowca, wirnik w alternatorze, czyli dzisiaj wymiana całego alternatora na ori regenerowany z gwarancją i powinno być OK :good:

oniak dzięki za hol :good:

TOM77 dzieki za mega sprawną i efektowną pomoc z częściami :notworthy:

do zielonych, temat do przesunięcia do działu elepstrycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...