Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Co warty zamiennik poduszki silnika ?


radekaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co sadzicie o zamienniku posuszki hans prise?? ktoś mial doczynienia z tym zamiennikiem?? i jak to bedzie wspołgrało z orginalna lewa (w jednym czasie chce załozyc nowa org i zamiennik) koszta kupna dwoch org podchodza pod 1tys... dlatego zastanawiam sie czy warto pokusic sie o jeden zamiennik. z gory dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. tylko ori zamienniki nie mają płynu w środku tylko są całe z gumy i są jeszcze większe drgania niż na starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cały temat o poduszkach silnika. Poszukaj i poczytaj to będziesz wiedział co i jak.Ogólnie lepiej szukać ori uzywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki tylko ORI !!!

Jeśli można wiedzieć, to co Ciebie skłania do wymiany obydwu poduszek ?

Pytam bo sporo ludzi wymienia poduchy a później lamentują że nic nie pomogło :decayed:

A jak miało pomóc , jak przyczyna problemu nie leżała po stronie poduszek silnika :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki tylko ORI !!!

Jeśli można wiedzieć, to co Ciebie skłania do wymiany obydwu poduszek ?

Pytam bo sporo ludzi wymienia poduchy a później lamentują że nic nie pomogło :decayed:

A jak miało pomóc , jak przyczyna problemu nie leżała po stronie poduszek silnika :P

mechanik u ktorego serwisuje auto pokazal mi w jakiej kondycji sa moje poduchy wylecial z nich olej i nabraly brązowo tudej barwy podobno od tego ze nie ma w nich oleju. pozatym przy odpalaniu i gaszeniu auta jest taki stuk, na biegu jalowym sa wyczowalne drgania oraz podczas gwaltownego dodaniu gazu i odpuszczeniu szarpie autem (sprzeglo z dwumasa wymienilem jakies 2 miechy temu wiec odpada) jak czytalem na forum wskazuje na to ze to poduchy ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ori nowe z serwisu, nie baw sie w zamienniki efekt nawet na nowych będzie 10x gorszy niż na wylanych oryginałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki tylko ORI !!!

Jeśli można wiedzieć, to co Ciebie skłania do wymiany obydwu poduszek ?

Pytam bo sporo ludzi wymienia poduchy a później lamentują że nic nie pomogło :decayed:

A jak miało pomóc , jak przyczyna problemu nie leżała po stronie poduszek silnika :P

mechanik u ktorego serwisuje auto pokazal mi w jakiej kondycji sa moje poduchy wylecial z nich olej i nabraly brązowo tudej barwy podobno od tego ze nie ma w nich oleju. pozatym przy odpalaniu i gaszeniu auta jest taki stuk, na biegu jalowym sa wyczowalne drgania oraz podczas gwaltownego dodaniu gazu i odpuszczeniu szarpie autem (sprzeglo z dwumasa wymienilem jakies 2 miechy temu wiec odpada) jak czytalem na forum wskazuje na to ze to poduchy ale moge sie mylic.

No to diagnoza raczej dobra , poduchy do wymiany :decayed:

Jak mocno liczysz się z kosztami to poszukaj używek z silników AWX,AVF a najlepiej z nowszych BKE, BPW no i BRB :naughty:

Jak używane poduchy są całe i nie utraciły oleju to praktycznie są dobre i na pewno się będą lepiej sprawowały niż zamienniki :P:)

Ori poduchy na pierwszy montaż robił chyba angielski AVON , jak mnie pamięć nie myli :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale ja mam poduszki lemfordera i chodzą tak samo jak na ori...... (oczywiście sprawdziłem to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale ja mam poduszki lemfordera i chodzą tak samo jak na ori...... (oczywiście sprawdziłem to)

Bardzo ciekawe tymbardziej że Lemorder nie produkuje poduszek silnika do A4 B6/B7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to poszukaj dobrze

Podaj index tej poduszki Lema bo w oficjalnym katalogu nie ma i nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam bo zrobiłem ten błąd !!

Tą poduchę bez czujnika kupiłem u TOM77 - ponoć miała być najlepsza z dostępnych zamienników, a drgania po jej zamontowaniu wk..ją mnie prze okrutnie !! W 2016 wymieniam ją na ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to numerki ori poduszeczek :) :

MWSnap019.jpg

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to numerki ori poduszeczek :) :

MWSnap019.jpg

a moze masz mozliwosc załatwienia jakostroche taniej prawej poduchy?? lewa kupilem w serwisie 550 mnie kosztowala a z tego co wiem prawa jakos kolo 500 kosztuje. Z gory dziekuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy by chciał auto marki premium, a płacić za cześci i serwis jak za Poloneza np.

Jeśli trzeba to kupuje sie oryginały i nie płacze....albo zmienić auto na tańsze.

Obszerny temat na o poduszkach jest 4 w kolei dla silników 1.9tdi (coś mi się link nie wkleja) więc też nie trzeba tego tematu wałkować jeszcze raz.

Z wielu relacji tam zawartych tylko oryginały zdają egzamin, a kupujacy zamienniki plując sobie w brode wymieniali je po kilku miesiącach też na oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2015 o 09:53, Radex121 napisał:

No nie wiem ale ja mam poduszki lemfordera i chodzą tak samo jak na ori...... (oczywiście sprawdziłem to)

siema, pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...