Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 BDV by Boski Mario ;)


BoskiMario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na forum jestem od dłuższego czasu, jednak do tej pory służyło ono głównie za skarbnice wiedzy lub sklep z częściami do auta ;) Wcześniej byłem posiadaczem się a4 b6 1.9 TDI PD AVF, która służyła za typowe wozidło. Jednak po zakupie kolejnej "be szóstki", tym razem w PB naszło mnie by zrobić z autem coś więcej niż tylko nim jeździć i naprawiać :) Jest również fajna okazja by z nowym rokiem 2016 wprowadzić w autku parę zmian i modyfikacji, oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku i grubości portfela :) Autko które planuje dopieszczać to Audi A4 B6 2.4 V6 BDV 170 PS 2004 r. w kolorze LY7W, wyposażone w zewnętrzny pakiet S-line. Poniżej kilka fotek mojego oczka w głowie:

4935wvkf.jpg

5sbo4hfh.jpg

92rn2dcv.jpg

bv2n5apn.jpg

iq2zjj4n.jpg

Jak widać, na razie to niezła koza jest :) obniżenie auta idzie na pierwszy ogień ;P

Wyposażenie:

-klimatronik dwustrefowy

-podgrzewane przednie fotele

-tempomat

-fotele sport s-line - alcantara

-zewnętrzny pakiet s-line

-kola 19 cali

Wykonane w 2015

-komplet sprzęgła z kołem dumasowym ( niestety na starcie miałem niemiłą niespodziankę i trzeba było podziałać w tym kierunku. Zapisuje to w podpunkcie wykonane, ponieważ muszę się pochwalić, że całą robotę wykonałem sam :) )

Plany na kolejne lata:

-obniżenie auta (nie mam jeszcze zielonego pojęcia od czego zacząć)

-odblokowanie pełnego FIS'a - 02.01.2016

-montaż kolorowego licznika

-schowki pod fotelami

-podgrzewane mgiełkowe spryskiwacze szyby czołowej

-kiera multi ale w drewnianym obiciu coby dopełniało to całości wnętrza

-lusterko wsteczne fotochrom z kompasem

-składanie lusterek fotochromatycznych

-czarny sufit

-oświetlenie wnętrza, tablicy rejestracyjnej, świata postojowe - LED

-lodóweczka w schowku

-ogrzewanie tylnej kanapy

-bluetooth

-większe hamulce tyl/przód

-osłony silnika

-itp...

Marzenia:

-RNS-E led

-bixenon z soczewkami b8, samopoziom + spryski

Oczywiście wszystkie operacje w miarę możliwości będą opisywane w tym temacie. Wszystkie sugestie oraz komentarze są mile widziane.

Pozdrawiam

Edytowane przez BoskiMario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne. Jak dla mnie, kierownica z drewnem to taka dziadkowa jest ale kwestia gustu. No i w b6 koniecznie chromowane żarówki kierunkowskazów, żeby żółtek w lampach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor taki jak mój, pakiet Sline jest, to zawsze mniej modów do zrobienia, dziwne, że na taki wypas nie pełnego FIS-a, bezawaryjnosci!☺

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Co do FIS'a też o tym myślałem :) jak to możliwe?

Natomiast jeżeli chodzi o drewno w środku to nawet mi się to podoba :) sam nie wiem, może już się starzeje ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BoskiMario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka, co do drewna i tej kiery, to jak dla mnie fajnie to wygląda. Miałem taki zestawik w Borze i szczerze mówiąc najdłużej na tym jeździłem.....mi się osobiście podoba, na zewnątrz pazur, a w środku coś bardziej stonowanego. Szkoda, że nie wychodziły w drewnie grzane i pod MF kiery do B6, na pewno bym pomyślał o takim pakiecie.

Powodzenia w modzeniu :hi:

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Elegancko się prezentuje. Będziesz wrzucał dodatkowe osłony w komorze silnika ? Ja chyba po nowym roku zasponsoruję sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Co do FIS'a też o tym myślałem :) jak to możliwe?

Natomiast jeżeli chodzi o drewno w środku to nawet mi się to podoba :) sam nie wiem, może już się starzeje ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Bardzo ładna sztuka, świetnie się prezentuje :D

Jakie masz zawieszenie ? 1BV?

Planujesz obniżać sprężynami?

PS. Fotele masz sport s-line nie naleśniki :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Elegancko się prezentuje. Będziesz wrzucał dodatkowe osłony w komorze silnika ? Ja chyba po nowym roku zasponsoruję sobie.

Tak, mam taki plan by zabudować trochę komorę silnika. Chce wrzucić też osłonę pod skrzynię, bo nie mam, a pamiętam, że we wcześniejszym AVF'ie miałem i pod silnikiem i pod skrzynią.

Dzięki chłopaki. Co do FIS'a też o tym myślałem :) jak to możliwe?

Natomiast jeżeli chodzi o drewno w środku to nawet mi się to podoba :) sam nie wiem, może już się starzeje ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Bardzo ładna sztuka, świetnie się prezentuje :D

Jakie masz zawieszenie ? 1BV?

Planujesz obniżać sprężynami?

PS. Fotele masz sport s-line nie naleśniki :D

Pozdrawiam!

Zawieszenie mam w standardzie czyli 1BA. Nie mam pojęcia jak zabrać się za zawieszenie. Myślałem o gwincie przy 19 calach ale kurde drogo trochę będzie, jednak jak mus to mus :) Dzięki za sprostowanie odnośnie foteli :) w sumie to nie wiem nawet jak wyglądają naleśniki :)

Pierwszy noworoczny modzik już w aucie :) strasznie wkurzał mnie brak pełnego FIS'a więc zamontowałem odpowiednią manetkę i pełny komputerek śmiga. Teraz wkurza mnie brak czujnika od sprysków ale z tym poczekam bo mróz strasznie daje się we znaki :)

427718d202926823b3aad8d035311a26.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BoskiMario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj kiere :D mam coś w swoich zbiorach co by Ci się spodobało :P kiera od B7 3 ramiona, mutlifunkcja, połączenie drewna i skóry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-podgrzewane przednie fotele z przodu
popraw :)

zewnatrz jest :naughty:

cos w silniku plaujesz robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna A4 :D
Ile czasu zajęło Ci ogarnięcie FISu ?
Mam zamiar zabrać się jakoś na dniach za to i nie wiem ile czasu sobie zarezerować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-podgrzewane przednie fotele z przodu

popraw :)

zewnatrz jest :naughty:

cos w silniku plaujesz robic ??

Dzięki :) moje niedopatrzenie :)

Co do silnika to na razie nic nie planuję bo nie wiem co można zrobić :) jedyne co muszę w miarę szybko zrobić to zaworki olejowe pod kolektorem zmienić. Jak auto dłużej postoi to słychać terkotke przez około sekundę. Ale to na wiosnę bo w nieogrzewanym garażu niestety nie idzie teraz nic robić :)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Fajna A4 :D

Ile czasu zajęło Ci ogarnięcie FISu ?

Mam zamiar zabrać się jakoś na dniach za to i nie wiem ile czasu sobie zarezerować :)

Dzięki :) w godzinkę ogarnąłem FIS. Najwięcej problemu było ze złożeniem ze sobą osłon kiery, pozatym to parę minut roboty z adaptacją i kodowaniem włącznie. Jak będziesz działał to daj znać chętnie pomogę

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Wymieniaj kiere :D mam coś w swoich zbiorach co by Ci się spodobało [emoji14] kiera od B7 3 ramiona, mutlifunkcja, połączenie drewna i skóry :D

Kusząca propozycja :)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BoskiMario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, podoba mi się ale brak xenonów razi, zakładaj bixy bedzie kosa.

Kiera pasowałaby taka

http://allegro.pl/kierownica-multi-drewno-audi-a6-c6-a4-a5-q5-q7-i5902859779.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, podoba mi się ale brak xenonów razi, zakładaj bixy bedzie kosa.

Kiera pasowałaby taka

http://allegro.pl/kierownica-multi-drewno-audi-a6-c6-a4-a5-q5-q7-i5902859779.html

Dzięki. ksenony są w planach ale jak odległych ciężko powiedzieć, chyba że trafię na zestaw w miarę w przystępnej cenie :) a kiera prawdopodobnie taka wyląduje, tylko że w drewnie kolorystycznie zgranym z resztą. Nagrywam właśnie temat :) szukam też czarnej poduchy pod taką właśnie kiere.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...