Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala, inaczej niż wszystkie AVF


czachapll

Rekomendowane odpowiedzi

Sami zobaczcie, jakby chciał a nie mógł :facepalm:

Dodam, że później nawet po przejechaniu 1km odpala na strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece żarowe, za pomocą miernika lub podaj pojedynczo każdej "plusa" jeśli któraś nie będzie iskrzyć po stykaniu łebka z kabelkiem to spalona. A najlepiej wykręć i podepnij na sztywno masę do gwintu, a plus do "łebka" i zobacz czy grzeje się zasmolona końcówka ;)

łap tutka

Edytowane przez kubix9417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece żarowe, za pomocą miernika lub podaj pojedynczo każdej "plusa" jeśli któraś nie będzie iskrzyć po stykaniu łebka z kabelkiem to spalona. A najlepiej wykręć i podepnij na sztywno masę do gwintu, a plus do "łebka" i zobacz czy grzeje się zasmolona końcówka ;)

łap tutka

Oki ^^ będe próbował ale to dopiero za parę dni niestety :( vag bez błędów jak coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam identyczny problem jak czachapll :( A mianowicie problem z moim Audi A4 B6 polega na tym, że przy niskich temperaturach jakie obecnie mamy (-10*C/-15*C) auto bardzo ciężko pali. Musze kilka razy próbować odpalić aż w końcu "zaskoczy". Jak już zaskoczy to silnik przez ok 1-2 minuty pracuje nierówno, a później jest już ok. Problem z nierówną pracą silnika pojawiał się już wcześniej przy nieco wyższych temperaturach (-1*C/5*C). Wie ktoś może jaka jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje trzy grosze...

Audi mam od lata także nie miałem możliwości sprawdzić odpalania zimą aż do dziś.

-17st w nocy, podczas odpalania -15,5...

Przepraszam za obrócony ekran.

Licho, prawda?

Miernik w rekę i jaki rezultat? Wszystkie świece spalone. Próba z kabelkiem z plusa akumulatora potwierdziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem to samo zeszłej zimy odpalał tylko po wstrzyknięciu samostartu! po wymianie świec i aku jak ręką odjął a to że: jak świeca iskrzy to działa - to w to nie wierzcie w 100% u mnie też iskrzyły wszystkie widocznie miały jakieś wewnętrzne zwarcie i grzały nie w tym miejscu co trzeba. Nowy akumulator Bosch i świece Beru załatwiły sprawę teraz pali pięknie a już się obawiałem że to pd padają.

Po odpaleniu potrafił nawet sam zgasnąć po minucie. Teraz nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje trzy grosze...

Audi mam od lata także nie miałem możliwości sprawdzić odpalania zimą aż do dziś.

-17st w nocy, podczas odpalania -15,5...

Przepraszam za obrócony ekran.

Licho, prawda?

Miernik w rekę i jaki rezultat? Wszystkie świece spalone. Próba z kabelkiem z plusa akumulatora potwierdziła...

Po zapaleniu tak jakby nie działał na wszystkich cylindrach. Raczej świeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,te iskrzące świece żarowe nie są żadną gwarancją że są sprawne na 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak iskrzace świece 100 procent nie dają, dlatego napisałem że najlepiej wykręcić i podłączyć na sztywno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne problemy przy rozruchu silnik AVF dzis jade do mechanika na wymiane swiec zobaczymy czy to wina swiec choc podobno mrozy sie koncza a do -10 palil od strzala wiecpo wymianie chyba bedzie trzeba czekac na kolejna fale mrozow by stwierdzic czy to owa usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nagrałem filmki i wrzuciłem na Youtuba jak od strzała odpala 1.9TDI AHH przy -25 oC To mnie ludzie tak zaczeli z błotem mieszać w swoich komentarzach, że ich niby oszukuję i odpalam rozgrzany silnik, czujnik tem walnięty itd.. itp...

chyba mieli problem z rozruchem w sowich dieslach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś zmora z tymi AWX/AVF, wczoraj odpalałem swoją bestię przy temp -12 i odpalał prawie tak źle jak na filmiku powyżej. Dzisiaj temp -8 i odpalił od strzała, za pierwszym podgrzaniem świec, nie jestem pewny czy to wina świec żarowych, może jakiś podgrzewcza paliwa czy coś, bo to jest niemożliwe, żeby te autka tak odpalały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary AFN palił od strzała w największe mrozy i szczerze mówiąc brakuje mi tego teraz :( Oczywiście na nowym akumulatorze i świeczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś zmora z tymi AWX/AVF, wczoraj odpalałem swoją bestię przy temp -12 i odpalał prawie tak źle jak na filmiku powyżej. Dzisiaj temp -8 i odpalił od strzała, za pierwszym podgrzaniem świec, nie jestem pewny czy to wina świec żarowych, może jakiś podgrzewcza paliwa czy coś, bo to jest niemożliwe, żeby te autka tak odpalały.

Tak jak kolego piszesz chyba jakas zmora z tymi silnikami moj mechanik tez powiedział ze te silniki to powinny odpalac na dotyk i tak jak piszesz przy temperaturze do -10 stopni pali od strzała a powyzej juz jest problem czy cos zamarza nie wiadomo o co kaman moj dzis poszedł na wymiane swiec jedni pisza ze to wina swiec ale z drugiej strony gadałem mechanikowi ze teraz to juz d...pa zbita bo bedzie po mrozach i ciezko bedzie wyczuc jak po wymianie swiec by bylo odpalanie w takiej temperaturze.Zobacze chociaz czy obecne swieczki były sprawne okaze sie juz jutro :mysli: moze jeszcze pomrozi to bedzie podstawa do sprawdzenia tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie porównujcie tutaj silników AHH, AFN bo to troszkę inna technologia silnika VP w mrozy chyba lepiej odpalają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam filtr paliwa co roku przed zimą,świeczki wymienione na Beru w 2014 i akumulator również .Raz grzeje świeczki i pali od strzała a było u mnie -16.Dodam ,że w zimie tankuje Verve

Edytowane przez kris67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak macie z tymi autami ,u mnie są spalone 2 świece ,grzeję raz i pali od strzała przy mrozie ok -15c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem z odpalaniem silnik avf byłem u mechanika i stwierdził że prąd nie dochodzi do świec. i odpala dopiero za 6 ,7 razem .Pytanie co może być przyczyną że prąd nie dochodzi do świeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...