Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Co wybrać - 1.8 Turbo czy 2.8 - 193KM Quattro ?


marekmartysz

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie sprawa byłaby prosta - jeżeli myślałbym o gazie to wybrałbym 2.8Q a jeżeli śmigałbym na BP to bez zastanawiania 1.8TQ + program na 180 kucy lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany wieeele razy w Zakupie Kontrolowanym, streszczając - 2.8Q daje lepszy dzwięk silnika, jest droższe w utrzymaniu, a przez dużo cięższy silnik niewiele szybsze od 1.8T

1.8T nie ma dzwięku V6, ale za to T daje wielkie możliwości modyfikacji.

Jeżeli myślałbym o gazie, wybrałbym 1.9TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1.8 T jest bardzo dobrym i chyba najlepszym rozwiązaniem.Nie gazuj auta a jeśli masz taki zamiar to zakup disla :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T mozna gazować bez problemu, a gaz nie jest tańszy o 50 % juz od dawna, więc obydwa argumenty są nie na miejscach... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T mozesz modyfikowac, ale jesli myslisz nad instalacją LPG to kup Diesla, choć i tak nie warto bo gaz niszczy silnik, naprawde jest troche zachodu, 2.8Q drogi w utrzymaniu a niewiele szybszy od 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za porady, w odpowiedzi na pytania-nie interesuje mnie gazowanie silnika, skusze sie na 2.8 bo ta co znalazlem jest z lepszym wyposazeniem niz 1.8T i co najwazniejsze ma naped 4x4, jezdzilem wczoraj 1.8T i powiem ze ladnie ciagnie ale na mokrej nawierzchni na 2 tracilo przyczepnosc, wiec juz niebawem bede smigal 2.8 quatrro, przesle zdjecia mojego nabytku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto warto ja niestety popełniłem ten błąd i nie mam quattro czego bardzo załuje ;( . całość docenisz w zimie i na ciasnych szybkich zakrętach. 1.8t po dobrym programie powinna złotac 2.8. polecam 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...