Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF/AWX] Wałek rozrządu Ruville czy Federal


Rafał Wróblewski

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam takie pytanko jak w temacie wałeczek do audi a4 b6 1,9 TDI 130KM AVF.Federal czy ruville o pierwszym nic nie słyszałem,a o drugim czytałem troche na forum niby że dobre koledzy zakładają i jeżdżą.Dzis na temat ruville dowiedziałem sie że ta marka pakuje w swoje kartony ruville'a sprowadzony chiński bubel.Reszta pod wymiane to popychacze INA ,szklanki glyco,pierścien uszczelniający wałka Elring i tak samo uszczelka pokrywy zaworów. Jak panowie wasze opinie na temat tych wałków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamienników wałków tylko Kolbenschmidt stalowy hartowany z fazką jak ori

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Artur napisał. KS jest montowany na pierwszy rzut bodajże. Tyle ze kuty a te to odlewy wszystko. Albo oryginał w dobrym stanie, chociaż znalezienie takowego graniczy praktycznie z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak byście jeszcze podpowiedzieli gdzie można zakupic wałek KS to bym był bardzo wdzięczny,bo nie chce kupować jakiegoś słabiaka na 15 tysi kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak byście jeszcze podpowiedzieli gdzie można zakupic wałek KS to bym był bardzo wdzięczny,bo nie chce kupować jakiegoś słabiaka na 15 tysi kilometrów

np ebay.de

http://www.ebay.de/itm/Nockenwelle-VW-1-9TDI-ANU-ARL-ATD-ATJ-AUY-AVB-AVF-AWX-Pumpe-Duse-Neu-038109101R-/361350080669?hash=item542224a89d:g:j98AAMXQ56ZSCkba

Nr wałka to 50006304 (bez /1 na końcu! - ten z nr 50006304/1 to chłam)

tutaj ciut taniej

http://www.ebay.de/itm/Nockenwelle-KS-Audi-Seat-Skoda-VW-1-9l-TDI-8V-PD-ohne-DPF-038109101R-50006304-/281762479631?hash=item419a5a3e0f:g:6xUAAOSwu4BVu4EJ

Mogę Ci taki sprowadzić jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że doczepiam się do wątku ale bez sensu zaczynać kolejny na jedno pytanie

Do BKE zestaw wałka i reszty akcesoriów z tej aukcji będzie OK czy na coś trzeba uważać

http://www.ebay.de/itm/Nockenwelle-Satz-Audi-VW-2-0-TDI-1-9-TDI-BGW-BRB-BPW-BHW-BKE-A4-Passat-/281767143439?hash=item419aa1680f:g:jl4AAOSw9N1Vw3zH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem sporo dobrych opinii na temat wałków Kolbenschmidt, jak już inwestować to w to co trochę pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federal oferuje 3 rodzaje wałka. CAM 928 jest najbliżej oryginału, podobnie jak Kolbenschmidt  50006304 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do naszych forumowych sprzedawców, ale z tego co pamiętam to chodzi w podobnej cenie jak Kolbenschmidt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam również wałki produkowane w Łodzi pod logiem NOCKENTECHNIK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopadł mnie problem wytartego wałka - AWX przy przebiegu 175 tyś.
Chciałbym kupić coś dobrego federal motgul - stal - nie osagalny chyba, że ktoś wie gdzie???
W ASO cena zaporowa.
Ew. uzywka, szukam od 3 godzin... ale nie mogę znależć jakie wymiary ma oryginalny nowy dobry wałek ?
Przed zakupem używki chce sprawdzić bo w końcu wałek jest utwardzany z wierzchu i nawet setna milimetra zjechana oznacza że warstwy utwardzonej juz nie ma lub jest jej nie wiele.

Wyczytałem tu o wałku Nockentechnik, jestem z łodzi więc może udało by się go na miejscu kupić ktoś coś więcej o nim wie?

Na chwile obecną szukam info o wymiarach krzywek w nowym wałku zebym sprawdził oryginał uzywany.

Pozdrawiam
Strokers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW krzywki zaworowe wałka rozrządu mają w najwyższym miejscu 61,7 mm, myślę że w pozostałych PD-kach 8V jest tak samo ( mierzone " po średnicy " krzywek :decayed: ).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to lipa bo wałek uzywany mierzony ma 60 mm a drugie 45 mm  1,7mm to już sporo zwłaszcza że jak jest utwardzany to z wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, strokers napisał:

hmmm no to lipa bo wałek uzywany mierzony ma 60 mm a drugie 45 mm  1,7mm to już sporo zwłaszcza że jak jest utwardzany to z wierzchu

No to jest warty tyle co waży razy cena na punkcie skupu złomu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy pomiarach sie nie pomylili 61,7 na 3 krzywkach a 4ta 61,3 no ale 0,4 mm to podejzeam ze warstwa utwardzenia jest juz starta wiec bedzie dosc szybko postepowac degradacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 11:55, strokers napisał:

Jednak przy pomiarach sie nie pomylili 61,7 na 3 krzywkach a 4ta 61,3 no ale 0,4 mm to podejzeam ze warstwa utwardzenia jest juz starta wiec bedzie dosc szybko postepowac degradacja ...

Jakby to był wałek z twojego silnika to powiedział bym lać MILITEC i jeździć :decayed:

Ale jeżeli to jest wałek który ma być dopiero zamontowany to nie brał bym go pod uwagę , taki na wymianę wymiary musi trzymać :naughty: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup uzywki bez zuzycia jest praktycznie nie mozliwy. W aso krzykneli mi 2700 - 10 % rabatu od tej kwoty .... chyba jednak zaryzykuje kolben ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2017 o 20:56, strokers napisał:

zakup uzywki bez zuzycia jest praktycznie nie mozliwy. W aso krzykneli mi 2700 - 10 % rabatu od tej kwoty .... chyba jednak zaryzykuje kolben ...

Witam. Kolego i jak się sprawuje ten wałek kolbenschmidt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...