Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyna CAN i bieg wsteczny


icecool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak sprawdzić czy CAN w moim samochodzie generuje sygnał biegu wstecznego? Mam zamiar podłączyć kamerę cofania ale na RNS-e nie pokazuje mi sygnału wstecznego. Dodam że RNS-e dostawiane przez przejściówkę z allegro i pozatym wszystko działa... widzi prędkość, światła itd... Nie widzi tylko sygnału o biegu wstecznym... Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sygnał wsteczny nie jest podawany przez CAN tylko po sygnale z zasilania pozatym jak bys wkleił co to za przejściówka to może ktoś by Ci napisał co i jak bo " przejściówka przejściówce " nie równa

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chińczyk + dekoder CAN widzi kiedy jest wbity bieg wsteczny, automatycznie włącza wtedy podgląd na kamerę, a żadnego innego przewodu dedykowanego nie posiada - do zadziałania wystarczy mu masa, stały plus, plus po stacyjce, no i magistrala CAN z dekoderem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka jest tego typu:

http://allegro.pl/zlacze-iso-kostka-adapter-audi-nawigacja-rns-e-i5849521913.html

Więc w końcu jak jest? Czy RNS-e o sygnale biegu wstecznego ma informacje po CAN? czy dostaje z innego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Czyli jak mam MCE w wersji low nie ma szans żeby RNS-e widziało sygnał o włączonym wstecznym i samo się przełączało w tryb kamery cofania po przekodowaniu 004 na 1 i tryb LAMBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz tego co posiada BB bo to co masz zakupione to żaden dekoder a jedynie wtyczki- przejściówki. Potrzebny jest jeszcze interfejs lub dekoder jak zwał tak zwał który prześle sygnał z kamery do RNSa w odpowiedniej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Czyli jak mam MCE w wersji low nie ma szans żeby RNS-e widziało sygnał o włączonym wstecznym i samo się przełączało w tryb kamery cofania po przekodowaniu 004 na 1 i tryb LAMBO?

Wiesz co, swego czasu robiłem moduły, które opuszczały prawe lustro po wbiciu biegu wstecznego. W aucie z MCE low spędziłem ładnych pare godzin i nie znalazłem info o biegu wstecznym na magistrali CAN.

BeyerBrown, w jakiej wersji masz MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekawy tego dekodera CAN, myślałem że może masz MCE low i jakoś ten dekoder łapie sygnał wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz tego co posiada BB bo to co masz zakupione to żaden dekoder a jedynie wtyczki- przejściówki. Potrzebny jest jeszcze interfejs lub dekoder jak zwał tak zwał który prześle sygnał z kamery do RNSa w odpowiedniej formie

To akurat mam wszystko od kolegi Woszu. Jest tylko problem z tym że RNS-E nie przełącza się automatycznie w tryb kamery nawet po odpowiednim przekodowaniu i nie widzi sygnału wstecznego. Więc czy w wersji MCE low można to jakoś obejść czy lepiej przeskoczyć na MCE w wersji HI ?

Sprawdziłem raz jeszcze moduł komfortu 8E0 959 433 AR na blokach w grupie 10 pokazuje włączenie biegu wstecznego, czyli informacje o tym MCE dostaje... ale czy przekazuje ją dalej np do navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więc czy jest jakaś możliwość żeby "dołożyć" dla RNSe dodatkowy sygnał po CANnie o wstecznym żeby się przełączała na widok kamery automatycznie?


Panowie, więc czy jest jakaś możliwość żeby "dołożyć" dla RNSe dodatkowy sygnał po CANnie o wstecznym żeby się przełączała na widok kamery automatycznie?

Temat do zamknięcia... do przełączania kamery nie jest potrzebny sygnał po CAN. Do pinu RFLS podając napięcie RNS-E sam nie przełącza w tryb kamery jeśli jest prawidłowo zakodowany...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...