Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no to gratulacje..oby wszystko było ok i autko śmigało..pozdrawiam

Opublikowano

hej kolego...pozbycie wałków udane??jakoś cisza....

Tak udane ;) teraz nic nie buja, nie drga, tak jakbyś jeździł poczciwym 1.9TDI

[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 18:47_________________________________________________

no to gratulacje..oby wszystko było ok i autko śmigało..pozdrawiam

Dzięki, Pozdrawiam.[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 18:49_________________________________________________Dziś w wolnej chwili odkręciłem pompę oleju żeby zobaczyć jakie są luzy na poszczególnych elementach.

Sam zabierak wyglądał bardzo dobrze, bo był wymieniony 60kkm temu.

Gniazdo w pompie miało luzy, ale nie aż takie tragiczne...

Gorzej z gniazdem w wałkach, zabierak prawie o połowę płaszczyzny wszystkich kątów się obracał w gnieździe, czyli już mu nie dużo brakowało i zacząłby przeskakiwać, objeżdżać co miało by fatalne skutki...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

jeśli ktoś boi się wywalania wałków wyrównoważających to służę pomocą...proszę dzwonić.pomogę

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Kolezanki i koledzy ma ktos z was mozliwosc kupna takiego zabieraka. Wydzwoniłem pół pensji po aso i nigdzie gdzie dzwoniłem nie maja takiej czesci na stanie. Prosze pilnie o pomoc.

Opublikowano

jak nie maja na stanie to Ci zamowia za pare dni, cbyba ze juz nie produkuja tej czesci :) pamietaj tez o malej zawleczce do zabieraka.

Opublikowano

jak co to ja mam taki zabierak po przebiegu 50kkm w prawie idealnym stanie :decayed:

Opublikowano

Sprawdzalem na stronie gajosa ten zabierak i jest dostepny w wersji E 03G115281E

Czy nowa litera oznacza ze cos poprawili? nie wiem sklad metalu czy to jest technologicznie inna czesc ?

Co to znaczy to A przy 03G115281?

Jak wymienialem u siebie zabierak to stary byl A, kupowany rok temu mial koncowke D, a juz dostepny jest E :D

Ktos mi wyjasni? :gwizdanie:

Opublikowano

Raczej nic się nie zmieniło, widocznie nowy inny wykonawca albo oznaczają tak serię z bieżącego roku...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Po przeczytaniu kilku watków na temat tzw. " imbusika " postanowiłem go profilaktycznie wymienić, więc wysłałem zapytanie do jednego z trójmiejskich ASO zapytanie o koszta. Oto odpowiedź jaką otrzymałem:

" Jako autoryzowany serwis musimy naprawy wykonywać wedle zaleceń producenta,

dlatego nie możemy wymienić Panu samego wałeczka napędowego od pompy oleju.

Jeżeli w Pańskim samochodzie naped jest przekazywany na pompę za

pośrednictwem łańcucha, to konieczna będzie przebudowa na napęd kołami

zębatymi. Koszt takiej przebudowy to ok 7500 pln "

Wiem, że w moim samochodzie jest już napęd zębatkowy i myśle, że pan z serwisu też powinien to wiedziec po tym jak w mailu podałem mu szczegółowe dane auta. Ktoś napisał ze wymiana tego wałka to koszt rzędu kilkuset złotych. Czy zna ktos jakiś warsztat w trójmieście, gdzie moznaby wymienic sam wałek, a nie cały układ jak to rekomenduje ASO ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam

Po przeczytaniu kilku watków na temat tzw. " imbusika " postanowiłem go profilaktycznie wymienić, więc wysłałem zapytanie do jednego z trójmiejskich ASO zapytanie o koszta. Oto odpowiedź jaką otrzymałem:

" Jako autoryzowany serwis musimy naprawy wykonywać wedle zaleceń producenta,

dlatego nie możemy wymienić Panu samego wałeczka napędowego od pompy oleju.

Jeżeli w Pańskim samochodzie naped jest przekazywany na pompę za

pośrednictwem łańcucha, to konieczna będzie przebudowa na napęd kołami

zębatymi. Koszt takiej przebudowy to ok 7500 pln "

Wiem, że w moim samochodzie jest już napęd zębatkowy i myśle, że pan z serwisu też powinien to wiedziec po tym jak w mailu podałem mu szczegółowe dane auta. Ktoś napisał ze wymiana tego wałka to koszt rzędu kilkuset złotych. Czy zna ktos jakiś warsztat w trójmieście, gdzie moznaby wymienic sam wałek, a nie cały układ jak to rekomenduje ASO ?

Pozdrawiam

Szkoda że producent zaleca wymiane całości ale nie przyznaje sie do błędu i obciąża kosztami użytkownika auta :wallbash:

Opublikowano

strasznie to brzmi co pisze ASO w odpowiedzi do :thumbdown:Majki takie życie niestety :kwasny:

Opublikowano

strasznie to brzmi co pisze ASO w odpowiedzi do :thumbdown:Majki takie życie niestety :kwasny:

Madas mnie juz nic nie zdziwi ale przynajmniej by koszty wymiany wzieli na siebie bo sam zestaw to koszt 4tys zł a oni wołają 7,5tyś zł czyli 3,5 tyś za przełożenie tego badziewia :disgust:

Ciekawi mnie tylko czy tak samo postępuje ASO w DE i każe klientowi słono za to płacić, wątpie :gwizdanie:

Opublikowano
Ciekawi mnie tylko czy tak samo postępuje ASO w DE i każe klientowi słono za to płacić, wątpie

Niestety ,dokladnie tak samo(ok.350€-ja,reszte gwarancja) :wallbash:

Opublikowano

Za 420 zł został wymieniony nieszczęsny zabierak (lub jak piszecie imbusik) w ASO SKODY, ponieważ SUPERB ma coś podobnego. Czas naprawy 4 godziny.

Jedna uwaga: należy wykłócić się aby robocizna była liczona z SUPERBA a nie po kosztach AUDI. Mój miał przejechane 240 tys. i nie był jeszcze taki ostatni (podobno do 300 tys mógłby dociągnąć)

Opublikowano

Za 420 zł został wymieniony nieszczęsny zabierak (lub jak piszecie imbusik) w ASO SKODY, ponieważ SUPERB ma coś podobnego. Czas naprawy 4 godziny.

Jedna uwaga: należy wykłócić się aby robocizna była liczona z SUPERBA a nie po kosztach AUDI. Mój miał przejechane 240 tys. i nie był jeszcze taki ostatni (podobno do 300 tys mógłby dociągnąć)

A jak otwór w wałkach wyrównoważających?

Opublikowano

to lepiej wymienic caly silnik silniki i tak stanialy bo wyszla ta podruba seatowska a4 a ona na cr jest uzywane niema raczej wiekszego problemu

Opublikowano

2.0 CR też ma wałki i napęd pompy poprzeż zabierak ale podobno jest to tam wszystko większe i mocniejsze...

Opublikowano

Witam. Przeczytałem wszystko uważnie i ciekawi mnie czy w przypadku uszkodzenia gniazda w wałku napędzającym można ten wałek wymienić na nowy/używany nie kupując całego kompletu w ASO? I czy ktoś już próbował rozmawiać z Audi dlaczego dostępne są tylko kompletne moduły? pzd

Opublikowano

Dokładnie wygląda to tak:

FsTXS.jpg

FtcV0.jpg

FtBRr.jpg

na co nie bez wpływu ma subtelność automatycznej skrzyni biegów oraz spore przebiegi poza Warszawą. Zatem można powiedzieć, że obawy dla tego rocznika (BRE) są mocno rozdmuchane a ja sam poddałem się zbiorowej panice. Koła wyrównoważające nie wskazywały na zużycie większe niż zabierak, przy czym "de facto" ich wymiana to koszt około 5 tys (jeszcze nowszy model)

pozdrawiam wszystkich pogrążonych w niepewności pompy paliwa

Opublikowano

uwazasz ze to jest zabierak z dobrym stanie???

bo ja widze jak wyrobione sa krawedzie na koncach to duzo zycia mu nie zostalo. jezeli gniazda sa w takim samym stanie to radzilbym tez sie tym zajac...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.