Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odkręcić obrobione śrubki oświetlenia rejestracji? ...


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obrobione śrubki od oświetlenia rejestracji, muszę wymienić żarówki ale nie mam jak odkręcić tych śrubek... Macie jakieś pomysły na to? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, myslem zeby dostac sie od strony tapicerki klapy bagaznika i wymontowac cala listwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj nabic większego torxa

Edytowane przez Golden05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden robiles tak u siebie? ciezko ogolnie bedzie tam nabic torxa zdjemujac nawet tablice rejestracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem, ale ogólnie tak sobie radze z takimi sróbkami, wiem że ciezko ale inny pomysł mi nie przychodzi do głowy gdyby ona wystawała było by wieksze pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie wyrywałem wszystko od środka ,wymontowałem blendę zrobiłem to na stole ,rozwierciłem małym wiertłem główkę zdemontowałem lampki resztę szczypcami wykręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy piszą. Żeby to dobrze zrobić musisz dostać się od bagażnika i wykręcić cała blendę. Potem pozostaje rozwiercenie starych śrub i złożenie wszystkiego z powrotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos foto pogladowe gdzie sa sruby od blendy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem, ale jak ja zdjac by czegos nie polamac ? :) Dzieki poradom na forum, jak sciagalem tapicerke drzwi, nic nie polamalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sedana to nie pomogę za bardzo, w avancie są chyba cztery śrubki i kilka metalowych spinek. Może znajdziesz na forum jak te spinki są rozmieszczone. Delikatnie działaj to nic się nie powinno uszkodzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień zeszłego roku poradziłem sobie z tym za pomocą małego wiertła i potem małego wykrętaka+ wkrętkarka. Poszło jak po maśle.

Wykrętaki jakieś lipne za 5zł ale dały rdae

3106_0_f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sedana to nie pomogę za bardzo, w avancie są chyba cztery śrubki i kilka metalowych spinek. Może znajdziesz na forum jak te spinki są rozmieszczone. Delikatnie działaj to nic się nie powinno uszkodzic ;)

Czyli nie ma tam plastykowych spinek ? Sa tylko metalowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, są trzy wkręty i kilka spinek metalowych jak mi się zdaje.

caac753eeed93f23med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozwierciłem te wkręty cienkim wiertłem tylko trzeba się przyłożyć do tematu i starać się zrobić to na środku wkrętu. Wtedy klosik ładnie zejdzie z rozwierconym łebkiem wkręta a to co zostało w oprawce bez problemu wykręcisz szczypcami. Nowe dajesz z nierdzewki i po kłopocie

Oczywiście robione wszystko na samochodzie bez rozbebeszania czegokolwiek i bez zdejmowania tablicy. Wkrętareczka, dobre, ostre wiertełko i idzie jak w masło

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również się męczyłem z odkręceniem śrubek ale jak pojechałem na wymianę kół to spytałem czy mi to zrobią i mechanik w 5 minut ogarnął temat nawiercając małym wiertłem i wykręcając pozostałość... :huh: i nawet nic nie zapłaciłem za to... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich śrubek używacie do przykręcenia oświetlenia? Może jakies na torx?

Nie powiem, bo tez namęczyłem się aby wyciągnąć śrubę i chciałbym tego uniknąć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...