Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne dźwięki


Jacek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

w mojej audi 1.9 tdi (1Z) wszystko było do nie dawna ok ,wymieniłem olej na gęstszy z 10w40 na 15w40

audi po odpaleniu chodzi ok , kontrolka smarowania gaśnie od razu , lecz po chwili zaczyna dobiegać dziwny dźwięk

tak jak by gdzieś się coś o jakieś koło pasowe obijało ,, takie stukanie ,klekotanie

Postuka tak z 2 lub 3 min i przestaje , i póżniej nie wraca aż do momentu gdy silnik ostygnie ,,,

jest to tylko na zimnym silniku

Czy to może być wina zbyt gęstego oleju ?

czy może ten odgłos wydaje przerwana złączka elastyczna ? (w piątek wymiana)

ktoś ? coś ? wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No większej głupoty niż zalanie auta z turbiną mineralnym to nie mogłeś zrobić.... :facepalm::facepalm: . Pewnie ci popychacze się odezwały...- wymiana rozpięcie rozrządu, pokrywa zaworów do góry, wałek rozrządu w górę i wymiana, masz 8 popychaczy i jak trafisz to po 15zł z iny kupisz. Tak naprawdę dobry syntetyk mógłby je zagłuszyć ale jak klepią 2 minuty no to już nic z nich nie będzie. Polecam też odkładać na regenerację turbo jak zażynałeś je najpierw półsyntetykiem a teraz mineralnym. Ludzie dorośnijcie najpierw do posiadania TDI :facepalm::facepalm:

Edytowane przez Majkeltaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem z tymi 2 minutami ,,,,trochę krócej

po lekkim dodaniu gazu cichnie

wiem jak stukają samoregulatory <<<<<< to nie to

myślicie że syntetyk jest dobry ? auto już parę lat ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bylo powodem zmiany oleju na gestszy? jesli to twoje widzimisie to chyba zle zrobiles :)

kupiłem audi ,,,,, wymieniłem olej na półsyntetyk +filtr (niecały rok temu ) ,,,,

miesiąc temu następna wymiana( miałem już w domu mineralny mobil ) +filtr i taki wlałem

audi ma zdrowy silnik ,,,,,, w zime nie działały 3 świece żarowe (sprawna tylko jedna ) i paliła od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo od razu sie nie zajedzie na mineralnym, ale za dobrze na takim oleju nie będzie miało.

Jak zmieniać olej to walnąć płukanke i zalać dobrego syntetyka.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo od razu sie nie zajedzie na mineralnym, ale za dobrze na takim oleju nie będzie miało.

Jak zmieniać olej to walnąć płukanke i zalać dobrego syntetyka.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

a więc jakie oleje polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np motul. Jest caly watek o tym. Mineralem to mozna lancuch smarowac w pile a nie silnik. Olej musi spelniac okreslane normy a znacznie nie jakis tawot do silnika z turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valvoline liqui moly motul, na resztę nie patrz

ok jutro zmiana oleju ,,,,

czy napewno syntetyk ? z przebiegiem 313000km ?

chcę być pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lales polsyntetyk to lej pol.zalejesz systetyk to olej zacznie ci tryskac wszytskimi mozliwymi szczelinami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nigdy ale przenigdy nie wraca sie do zadszego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lales polsyntetyk to lej pol.zalejesz systetyk to olej zacznie ci tryskac wszytskimi mozliwymi szczelinami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nigdy ale przenigdy nie wraca sie do zadszego oleju

jak kupiłem audi to nie mam pojecia jaki tam był olej

czyli trzeba bedzie zaryzykowac .........

tylko na jaki ?

quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze quadral jeszcze wierzy w zabobony. Jesli cieklo z kazdej strony i ktos zmienil na gestszy zeby nie cieklo to zacznie. A jak bylo ok to nie bedzie cieklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lales polsyntetyk to lej pol.zalejesz systetyk to olej zacznie ci tryskac wszytskimi mozliwymi szczelinami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nigdy ale przenigdy nie wraca sie do zadszego oleju

Silnik zawdzięcza swoją szczelność uszczelkom czy nagarowi który się w nim nazbierał?

Jakbyś poczytał kilkanaście stron wątku "Jaki olej do TDI" widziałbyś że ludzie którzy kupili swoje audice, nie wiedzieli na jakim oleju silniki chodziły i przed zmianą oleju lali płukanke a potem syntetyki... i jakoś nikomu się krzywda nie stała, silniki się nie rozszczelniały.

Jest tak jak kolega wyżej napisał, jak ciekł i ktoś zalał gęstszy olej albo co gorsza jakiegoś doktora to rzadszy olej będzie się lał.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie olej zmieniony , na Mobil 2000 10w40

może nie najlepszy ,,,ale pewnie lepszy od mineralnego :)

lecz przy wymianie oleju zauważyłem że silnik od spodu jest w oleju

okazało się że w podstawie filtra oleju tu gdzie wkręca się czujnik oleju zabrakło gwintu :( i tędy cieknie

może poprzedni właściciel przekręcił

teraz pytanie

mam klej taki

http://www.skapiec.pl/site/cat/2120/comp/2708387#

czy jak bym wykręcił czujnik , posmarował go klejem i wkręcił to czy byłoby to szczelne ?

praktykował ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



w mojej audi 1.9 tdi (1Z) wszystko było do nie dawna ok ,wymieniłem olej na gęstszy z 10w40 na 15w40

a potem piszesz :D


jak kupiłem audi to nie mam pojecia jaki tam był olej

no to jesli wiesz ze byl lany 10w to lej 10 w. jesli nie wiedziales co bylo lane to trzeba bylo mowic konkretniej.ale masz najechane grubo ponad 300kkm. wiec polsyntetyk jaknajbardziej moze smaowac twoj motór


lecz przy wymianie oleju zauważyłem że silnik od spodu jest w oleju
okazało się że w podstawie filtra oleju tu gdzie wkręca się czujnik oleju zabrakło gwintu i tędy cieknie
może poprzedni właściciel przekręcił

zadne kleje tutaj nie sa wskazane. trzeba wiercic,gwintowac itd. najlepiej bedzie kupic uzywke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej dał rade i trzyma :) panowie ,,,samochód pali od strzała(nawet zimny przy -15) ,,,, nie dymi ,,,, dzisiaj mała trasa jak na silnik 1Z prędkośc 170 km/h nie jest zła (bez nogi w podłodze )

lecz troszkę głośniej chodzi ,rozrząd nowy , filtry nowe itd

Edytowane przez Jacek31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...