Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana popychaczy


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Słychać u mnie cykający popychacz będę wymieniał rozrząd i od razu chciałem się tym zająć.

Jakiej firmy kupić ? słyszałem że INA

czy te będą dobre ? http://allegro.pl/popychacze-szklanki-zaworowe-passat-b5-1-9tdi-ina-i5669048779.html

ps Czy podczas zdejmowania przodu do wymiany rozrządu trzeba potem klime nabijać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze INA jak najbardziej ok. Klimy nie trzeba nabijać. Węże ładnie się położą na ziemi. Lub czymś podeprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze INA jak najbardziej ok. Klimy nie trzeba nabijać. Węże ładnie się położą na ziemi. Lub czymś podeprzeć.

A jak to jest z ich ceną ? Mechanik sprawdzał i są po 23zł za sztukę i mówił że to 100% ori INA , ale z kolei gdzieś na forum piszą że za taką cenę nie kupisz dobrych popychaczy, że ori kosztują 50zł sztuka :unsure: .

Czy oprócz uszczelki pokrywy zaworów trzeba coś jeszcze wtedy wymieniać ? Trzeba od razu olej zmieniać ?

Czy potem trzeba ustawiać kąt wtrysku czy coś ?

Silnik to AFN 110KM

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do środka jak to wygląda? Może być tak, że oprócz popychaczy wałek też będzie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba ustawiać tylko rozrząd, ja u siebie wymieniałem bez rozbierania przodu, ustawiłem na znaki i pasek przymocowałem trytkami do koła zębatego wałka rozrządu i odsunąłem go na bok. Lekki problem przy wyciąganiu pierwszego popychacza ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ine, przed montazem warto zalac je dzien wczesniej swiezym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jak to jest z ich ceną ? Mechanik sprawdzał i są po 23zł za sztukę i mówił że to 100% ori INA , ale z kolei gdzieś na forum piszą że za taką cenę nie kupisz dobrych popychaczy, że ori kosztują 50zł sztuka

Ja zrobiłem Na Ina 40.000 km i nic się nie działo niepokojącego, też dawałem w granicach 20zł więc cena ok. Można zalać olejem dzień przed wymianą.

Po wymianie dobrze jest dać silnikowi, żeby z pół godzinki pochodził na wolnych obrotach żeby się "ułożyły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpowietrzyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanik mówił mi że szklanki obowiązkowo powinno się wymieniać przy wymienia rozrządu.. ale to chyba przesada... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kiedyś słyszałem że co drugą wymianę rozrządu należało by wymienić popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce Sam naprawiam audi a4 1994-2001 na stronie 55 jest napisane jak sie sprawdza popychacze, przytoczę ogólnie, jeżeli po rozgrzaniu silnika do 90C, słychać głośną prace silnika to trzeba zdjąć pokrywe silnika, i obracają wałem korbowym ustawiać daną krzywkę wałka rozrządu do góry po czym za pomocą klina z tworzywa sztucznego lub drewnianego naciskamy dany popychacz i jeśli jest mozliwe wsunięcie szczelinomierza o grubości 0,2mm to wtedy popychacz jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze wymienia się wszystkie a nie pojedyncze sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...