Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cisnienie na cylindrach


BoooM

Rekomendowane odpowiedzi

ciśnienie a apetyt na olej nie musi iść w parze bo inny pierścień odpowiada za zbieranie oleju a inny za kompresję

patrz czy turbina nie pluje w wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te pierścienie olejowe można w łatwy sposób zdiagnozować? Druga sprawa, jeśli to puszczanie w wydech (fakt, końcówki mam delikatnie okopcone) to jedynie regeneracja turbiny czy tam są jakieś uszczelki?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób próbę olejową. Jak Ci ciśnienie wzrośnie to pierścieniami przepuszcza. Jak nie zmieni się to głowicą ucieka kompresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu, a chciałbym się dowiedzieć czy silnik kończy swój żywot, bądź jest to jakaś inna usterka. Po zmierzeniu ciśnienia wyszło około 8,5 na każdym cylindrze, przy próbie olejowej minimalnie wzrosło do około 9. Oleju minimalnie ubywa, ale to pewnie przez wyciek z tylu silnika( gdzieś w okolicy kombi zaworu) i turbina po stronie zimnej jest delikatnie zapocona. Sprawdzałem też testem na co2 płyn , ale nic nie wykazało. Nie wiem czy przygotować się na remont.

 

Dodam jeszcze, że jakieś 2 tygodnie temu zaczął mi mocno dymic i czuć było spalony olej, końcówki wydechu były całe w oleju, widać było że olej wyciekł z zimnej strony turbiny oraz z tylu silnika w okolicy kombi zaworu.Na dodatek płyn chłodniczy uciekał korkiem(wystarczyło go przedmuchac sprężarka i płyn już nie ucieka).

Dzięki za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2016 at 8:07 AM, azure said:

Zrób próbę olejową. Jak Ci ciśnienie wzrośnie to pierścieniami przepuszcza. Jak nie zmieni się to głowicą ucieka kompresja.

Drogą eliminacji -> jak ciśnienie spadnie to znaczy, że jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, k232 napisał:

8,5 na cylinder to za mało..

Wiem, że za mało.Może to wina manometru, chyba podjadę do mechanika żeby jeszcze raz zmienił. Przyspiesza jak wcześniej i 200km/h spokojnie osiąga. Tylko to małe ciśnienie nie daje mi spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ciśnienie oleju bo tam chyba nic nie napisałeś o oleju tylko o cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...