Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta rurka odmy 1.9 TDI AVG


s3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie tej nieszczęsnej rurki odmy, która często pęka. Zauwżyłem wyciek oleju z boku silnika, pierwsze podejrzenia spadły na miskę, ale po wymyciu wszystkiego i pojeżdżeniu kilku dni stwierdziłem, że to jednak nie jest to i szukałem dalej, morko mam najbardziej w okolicach filtra paliwa, tam jest najwiecej napaćkane olejem. Chciałbym zapytać czy szukać taką rurkę w zamienniku czy oryginał? Dodatkowo chciałbym spytać czy rurka w AFN i AVG jest taka sama, bo według ETKI ta z AVG ma inny numer, mianowicie -> 028103491M. U mnie mam bankę odmę na silniku do której idzie biały filterek (Oil Catch Tank), tak więc jaką rurkę dokładnie szukać?

Mam taki zestaw:

valvula-anti-chamas-motor-vw-19-diesel-a

Będę wdzięczny za info co dokładnie kupić i proszę o info jak sprawnie zabrać się za wymianę tego ustrojstwa, bo ciężko jest tam z dostępem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz roznie juz widzialem.raz afn ma ten separator raz nie.

U mnie tez byla peknieta 1sza rurka od zaworu odmy wymienilem ja i spokoj nastepnie poszla ta przy silniku.

Nawet jakos probowalem pozbys sie saparayora i kupilem cala odme w wersji bez separatora i jakos tez nie zdalo to egz wiec kupilem w zamienniku toprana ta rurke i juz mam spokoj chyba z 2lata.

Upewnij sie czy na bank jest peknieta u mnie jedno mocowanie peklo a lalo sie konkretnie.

Jak znajde chwilke to poszukam nr tej czesci ale w kazdym moto dobiora bez problemu.

Montaz w sumie jest latwy ale uwazaj na sruby nie pogub ich.zalatw sobie magnez i dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj o numerze 028103491M i bedze pasowało ori około 200zł a zamiennik spoooooro tańszy i też pasuje ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taki separator wstawić do tdi ?

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taki separator wstawić do tdi ?

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

No tak. Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ori separator ? Jak to namierzyć ?

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ori separator ? Jak to namierzyć ?

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Ori nowy kosztuje ok 160zł szukaj używki ale do tego jeszcze musisz mieć rurę odpowietrzającą (poz z foto nr. 18) 028103509 koszt nowej ok 68 zł

no i opaski

zanq2lvq.jpg

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego wymieniles to ustrojstwo? Ja tez dzisiaj wypatrzylem ze z konca tej rurki mi leci olej bodajze,puszcza przy łączeniu widocznie. Mozna kupic zamiennik cały tego? Jesli tak czy sie sprawdza to jako zamiennik wogole i czy cieżko z wymianą jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem już po wymianie tej rurki i dokładnie okazało się, że jej podstawa była pęknięta i stąd był wyciek, tak dokładnie wyglądała rurka po wymontowaniu:

e31a724.jpg

Jak widać na zdjęciu pęknięty miałem element dookoła śruby z prawej strony, obok tego lewego też pękło i stąd był wyciek.

Co do wymiany nie jest trudna, wystarczy wszystkie rury dookoła zbiorniczka wyrównawczego wymontować, odkręcić uchwyt trzymający filtr paliwa i unieść sobie filtr paliwa do góry, potem wziąć grzechotkę na długiej przedłużce i bez problemu się ją wykręca, mnie wymiana zajęła około 30 minut ze skręceniem wszystkiego na gotowo. Dodatkowo wymieniłem obejmę w górnej części na nową.

Co do rurki to kupiłem w sklepie motoryzacyjnym zamiennik firmy Topran, zapłaciłem 60 zł. Nie wiadomo jak długo pochodzi, ale jeśli oryginał kosztuje 3 razy tyle to wolę raz na jakiś czas wymienić ten zamiennik, ale czytałem na forum, że ludzie jeżdżą na zamienniku po kilka lat i nie ma z tym problemu.

Edytowane przez s3b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka ma w zestawie oring. Kupiłem samą rurkę bez filtra, bo nie wiem czy taki filtr byś dostał w zamienniku, pewnie tylko ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mam rure odmy do AFN, nówka ale odpakowana.

Miała u mnie być montowana, ale okazało się że moje ori kolanko jest wporządku.

Rura ma w zestawie oring i dwie śrubki montażowe na imbusa.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik czy ori? Ale ja mam ten filtr jeszcze ten bialy taki i to kupie gdzies takie cos czy tylko aso?

Ten tak zwany oddzielacz oleju,napewno juz zawalony mam,mozna jakos go sprawdzic,zdiagnozowac czy jeszcze to spelnia swoją role?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik czy ori? Ale ja mam ten filtr jeszcze ten bialy taki i to kupie gdzies takie cos czy tylko aso?

Ten tak zwany oddzielacz oleju,napewno juz zawalony mam,mozna jakos go sprawdzic,zdiagnozowac czy jeszcze to spelnia swoją role?

To nie jest zaden filtr ,tam nie ma co się zapchać Możesz go najwyzej przemyć w benzynie ..ale to bez potrzeby nic nie zmieni sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprobuje to odkrecic tą rurke i jesli jest cala,odtłuscic i na elring dirko dac.co myslicie o tym? Co ori to ori i moze uszczelni

Ale dojscie jest nie za miłe wlasnie do tego kolanka i tych dwoch srubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie na luz z jakims dirko...

Za 60zl kupujesz zamiennik i po sprawie wiec po co.kombinowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie na luz z jakims dirko...

Za 60zl kupujesz zamiennik i po sprawie wiec po co.kombinowac???

Dokładnie nie ma co dziadować, szczególnie, że ten zamiennik nie jest wcale taki zły, czytałem kilka tematów na forach m.in. Passata i tam ludzie na tej rurce w zamienniku jeżdżą kilka lat i nie ma problemu. Po za tym mam wrażenie, że rurka z tego zamiennika jest z bardziej miękkiego plastiku, więc może się tak szybko nie pokruszy i nie popęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie moge znalezc tego toprana kurde :/

Podzwoń po sklepach motoryzacyjnych w okolicy, na pewno któryś będzie to miał, jeśli Ci to pomoże to tu masz numer Toprana:

https://www.autoczescivaldi.pl/partscatalogue/110-339-topran-odpowietrzenie-pokrywy-zaworow-odma,11-110~1339-0301-03402--028103491M~2HP.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...