Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

jak ściągałem letnie przed sezonem zimowym to z przedniej osi miały 4,5mm bieżnika.

rocznik opon 2010, kleber,

dadzą rade jeszcze jeden sezon bezpiecznie jeździć czy lepiej wsadzić coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak myślicie które lepsze do quattro w rozmiarze 235/45R17:

1. Continental ContiSportContact 5?

2. GOODYEAR EAGLE F1 Asymmetric 2

I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego ceny tych samych modeli opon się tak różnią np tu różnica wynosi aż 900 złotych, o co chodzi?

4 X CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 235/45R17 94W (3168778775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

4 X CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 235/45R17 94Y (3168778599) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I nie chodzi tu o indeks prędkości bo można znaleźć z tym samym a róznica w cenie i tak 700zł.

Droższe mają rant ochronny na felgę. Ja do siebie kupiłem Goodyeara i opona jest mega. Taką samą kupię w rozmiarze 18 cali do A6 C6.

Zwróc uwagę na to, że Continental ma poziom hałasy 72 dB w stosunku do 69 dB w Goodyearze. To narzuciło mi się jako pierwsza cecha mogelu GY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie które lepsze do quattro w rozmiarze 235/45R17:

1. Continental ContiSportContact 5?

2. GOODYEAR EAGLE F1 Asymmetric 2

I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego ceny tych samych modeli opon się tak różnią np tu różnica wynosi aż 900 złotych, o co chodzi?

4 X CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 235/45R17 94W (3168778775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

4 X CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 235/45R17 94Y (3168778599) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I nie chodzi tu o indeks prędkości bo można znaleźć z tym samym a róznica w cenie i tak 700zł.

Z tych brałbym Conti SportContact 5, sam sie nad nimi zastanawialem, ale że ostatnio kupiłem do aut 3 komplety zimowych nokianow to i teraz skusiłem się na nowe Nokian zLine 245/40R18 do audi, nowość więc opinii brak ale poprzednie ZG2 są bardzo chwalone. Wykonanie super, bardzo ładna mieszanka, pierwsze wrażenie po dotarciu: kleją niesamowicie na suchym i mokrym, w końcu przestało ciągać autem na koleinach co na poprzednich podjezdzonych juz pirelli bylo nie do wytrzymania- chcialem nawet przejsc na wezsze gumy ale na zLine problem zupełnie zniknął, jedyne do czego mogę się przyczepić to że są dość wyraźnie slyszalne, ale moze to po prostu przyzwyczajenie do cichych wezszych zimówek WR A3.

Generalnie mogę polecic, mam nadzieje ze nie staną się glosniejsze, chociaz poprzednie pirelli ząbkowaly niemilosiernie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na zakupem Continental Premium Contact 5 rozmiar 205/55/r16. Wcześniej jeździłem na Continental Sport Contact 2 i byłem z nich bardzo zadowolony. Niestety przeczytałem że Continental Premium Contact 5 nie maja tzw. FR czyli rantu ochronnego na felgę oraz wizualnie też odbiegają od sport contact 2 ponieważ nie mają parametru FR. Czy ktoś może mi to potwierdzić, że tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim stylem jazdy jeździsz. Jeśli zależy Ci na super przyczepności to Dunlop, jeśli na wolnym zużyciu bieżnika to Michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jezdzil ktos na oponach Barum Bravuris 2 w rozmiarze 215/55/16? Jak sie ewentualnie sprawuja w normalnej, codziennej jezdzie,

Pzdr

Tez mnie ciekawi opinia na temat tych opon a konkretnie w rozmiarze 235/45/ R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawiłem sobie takie tego lata Vredestein Ultrac Sessanta 225/45 R17 94 Y XL. I powiem wam ze nie sa zle bardzo dobrze się zachowują na drodze nie sa glosnew deszczu tez pozytywnie jestem zaskoczony. może super sportowe nie sa ale za to fajnie wygladaja.

---------- Post dopisany at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

dodam ze wygodniej się mi jeździ niz na zimie z bridgestona w rozmiarze 205/55 16. albo tylko się mi wydaje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie nie wiem na co się zdecydować , chciałbym wydać tak z maksymalnie 300 zł/sztuka , opony pod felgi biedronki 16 cali . Moje autko ma napęd quattro i wiem , że są opony dedykowane pod napęd 4-kołowy ( nie mam pojęcia jakie).

Wszyscy tu zachwalają Conintentala Conti5 ale też jest sporo pozytywnych opinii o Nokianach . Chyba , że coś jeszcze innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie nie wiem na co się zdecydować , chciałbym wydać tak z maksymalnie 300 zł/sztuka , opony pod felgi biedronki 16 cali . Moje autko ma napęd quattro i wiem , że są opony dedykowane pod napęd 4-kołowy ( nie mam pojęcia jakie).

Wszyscy tu zachwalają Conintentala Conti5 ale też jest sporo pozytywnych opinii o Nokianach . Chyba , że coś jeszcze innego ?

dedykowane czyli asymetryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem , ze zużycie paliwa rośnie przy asymetrycznych , raczej odpada

Nie podoba mi się trochę wygląd Continentala , a jeździ ktoś na oponach Vredestein ? np Vredestein Sportrac 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktos coś wie więcej o tych oponkach ?

Goodyear Efficient Grip Performance 205/55R16 91V

ja je właśnie zamontowałem tylko że 18-tki, przejechałem narazie około 300km

narazie powiem tylko tyle - są głośne! wydaje mi się że zimówki które ściągnełem dunlop 4d wintersport były cichsze od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem , ze zużycie paliwa rośnie przy asymetrycznych , raczej odpada

Nie podoba mi się trochę wygląd Continentala , a jeździ ktoś na oponach Vredestein ? np Vredestein Sportrac 5?

a chwalisz się komuś bieżnikiem ? :grin: Opona ma mieć dobre właściwości i kleić się do drogi. Conti zbierają naprawde dobre recenzję sam zobacz ile osób pisze o nich tu na forum pozytywnie. Poza tym pytałeś o opony do Q więc Ci napisałem że powinny to byc opony aymetryczne, o ile większe spalanie jest na takich oponach, czytałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , może spalanie słaby argument , ale jeżeli chodzi o zużycie to Conti nie powalają , komentarze mało pochlebne : Continental Premium Contact 5 | the Continental Premium Contact 5 reviewed and rated | the online tyre guide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem , ze zużycie paliwa rośnie przy asymetrycznych , raczej odpada

Nie podoba mi się trochę wygląd Continentala , a jeździ ktoś na oponach Vredestein ? np Vredestein Sportrac 5?

Asymetryczne zwiekszaja spalanie? Bzdura! Nie mozna generalizowac, poza tym asymetryczne czesto maja mniejsze opory toczenia niz kierunkowe.

Do quattro szukaj asymetrycznych, ten typ opon z moich doswiadczen duzo lepiej sprawdza sie podczas ostrej jazdy, poza tym spójrzcie na jakich oponach opuszczaja fabryki auta o superosiagach? na asymetrycznych :P Pomijam zimówki bo nie o nich tutaj mówimy. Conti sa bardzo dobre ale szybko znikają, jak chcesz długowiecznych opon to szukaj cos z michelin'a, nokianów generalnie w różnych autach mam 3 różne komplety, na razie sprawują się swietnie i na przyszlosc nie zamierzam przechodzic na nic innego chyba ze zechce znow poeksperymentowac lub mi podpadną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można wiedzieć jakie masz modele tych nokianów ? Jak się zachowują jeżeli chodzi o hałas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nokian H od tamtego roku i wygladaja dalej jak nowki :) Halas, hmmm raczej do glosnych nie naleza, ja tam je raczej slabo slysze na asfalcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem opon do audi a4 2012 1.8 tfsi, opony nowe. Myśle nad Nexen N6000 lub Bridgestone Turanza ER300. 225/50/17. Nexen wiadomo atrakcyjne cenowo 1250zł komplet, a Bridgestone są teraz w promocji 1900zł komplet najtańsze z klasy premium. Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat tych opon ? Czy Nexeny podołają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...