Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem tą zaletę. Zostanę przy obecnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak czytam ze opony na 30k wytrzymuja to pytam co to ma byc ? ludzie ? to niemiec w sezon by 2 pary zajezdzil cos mi sie wierzyc nie chce

Mam stara conti juz lezy bo szt zostala ale ja na niej 60k zrobilem i jest jeszcze prawie 6mm

Nie wiem jak jezdzilem ale na fuldach nowych 30k zrobilem i sprzedalem jak mialy 6-7mm i to china to nie wiem jak Wy jezdzicie

To jakie sa dobre opony ??????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ze opony na 30k wytrzymuja to pytam co to ma byc ? ludzie ? to niemiec w sezon by 2 pary zajezdzil cos mi sie wierzyc nie chce

Mam stara conti juz lezy bo szt zostala ale ja na niej 60k zrobilem i jest jeszcze prawie 6mm

Nie wiem jak jezdzilem ale na fuldach nowych 30k zrobilem i sprzedalem jak mialy 6-7mm i to china to nie wiem jak Wy jezdzicie

To jakie sa dobre opony ??????????????????????????????????????????????

A wzioles pod uwagę rozmiar opony? Ja jak jeździłem na 205/55/16 to mi komplet starczył na 150 kkm, a na 235/40/18 ( tez inne auto) robię max 60 kkm jeżdżąc tak samo.

Częściowo to rozumiem , bo kiedy ta pierwsza opona sie na zakretach uginala , to ta druga była sztywna i występuje tarcie zamiast ugiecia więc logiczne ze sie szybciej ściera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Pirelli Cinturato P7.

W zeszły sezon kupiłem nówki na tylną oś, przejechały ok 30 tys km i nie wiem czy obecny wyjeżdżą, tak szybko się scierają:facepalm:

PS. rozmiar 205/55R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Pirelli Cinturato P7.

W zeszły sezon kupiłem nówki na tylną oś, przejechały ok 30 tys km i nie wiem czy obecny wyjeżdżą, tak szybko się scierają:facepalm:

PS. rozmiar 205/55R16

Pirelli samo powiedziało, że tak skonstruowalo opony aby szybciej się zużywało... przynajmniej w f1. Ale co im szkodzi zrobić tak dla mass ludu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youtube.com - Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wziolem pod uwage rozmiar bo fuldy i ta conti to 215.45.17 wiec tam mowy nie ma o ugieciu mozna na niej siadac i sie nie ugnie wiec chyba sa opony i opony.Robilem w uk w tym i wiem jak tam sie sprzedaje a co do pirelli to mialem ciapatego na bramie siedzial i wiem duuzo o marketingowych chwytach np.do PL szly tylko opony 2 sortu jak do wiekszosci krajow UE ale np.do rpa 1 gatunek ale tylko w wybrany regjon a 1 szy gatunek od 2 roznil sie w wykonaniu opony czyli od karbonu jaki byl uzywany do jej produkcji pamietam jak z nim w swieta zwiedzalem cala fabryke pirelli w Carlisle a jezdzilismy po niej bmw M3 bo dostal na obchod to zesmy sprawdzali co to potrafi :hi: a jeszcze nawet tam tydzien robilem to sie napatrzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak szukałem gum dla siebie gadałem z gościem z wulkanizacji i sam stwierdził że dziś opony w większych rozmiarach 17" w górę (wiadomo niski profil opony) nie zrobisz dużo kilosów max 40 tys km, tak już teraz producenci kombinują żeby jak najwięcej sprzedać, a nie że german pojeździ z 2-3 sezony i potem jakiś polaczek następne 3 sezony polata na tych samych gumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Pirelli Cinturato P7.

W zeszły sezon kupiłem nówki na tylną oś, przejechały ok 30 tys km i nie wiem czy obecny wyjeżdżą, tak szybko się scierają:facepalm:

PS. rozmiar 205/55R16

A w teście ADAC Pirelli P7 mają najlepszą ocenę co do ścieralności.

Test opon letnich ADAC 2013 w rozmiarze 225/45 R17 W/Y ~ Oponeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne pytanko do Panów jeżdżę na 14'' felgach jakie mogę założyć najszersze opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne pytanko do Panów jeżdżę na 14'' felgach jakie mogę założyć najszersze opony ?

Musisz podać jeszcze szerokość felgi. Tzw. "J" .

A masz tutaj poczytaj sobie tutaj: FELGI-OPONY.COM - opony letnie, opony zimowe, felgi aluminiowe, felgi stalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 185 /60

To co podałeś to opona, jeśli masz felgi 5,5J to max 205 można założyć według tej tabeli co podesłałem w poście poprzednim. Pamiętaj iż bardziej niestandardowy rozmiar opony chcesz kupić tym będą one droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz jakiej firmy letnie bo szukam , jeździłam na kumho i nie polecam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doradźcie jakie kapcie polecacie do normalnej jazdy (głównie dojazdy do pracy ok 25kkm rocznie). Rozmiar 205/55/16 W testach moją uwagę zwróciły Uniroyal i o dziwo Sava (świetna relacja jakość/cena). Zimą jeździłem na naszej Dębicy i całkiem dobrze sobie radziła a cena za nie była bardzo przyjemna - stąd pytanie czy sens płacić więcej za markę?

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

A i jeszcze jedno pytanie dot. testów - nie zawsze można znaleźć test opon w konkretnym, interesującym nas rozmiarze i zastanawiam się czy ta sama opona ale w różnych rozmiarach bardzo się od siebie różni? Czy szukając dla siebie opon np 205/55/16 można sugerować się testem dla rozmiaru 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz jakiej firmy letnie bo szukam , jeździłam na kumho i nie polecam :facepalm:

Przepraszam nie zauważyłem, że Ty jesteś kobietą :grin:. Popatrz sobie na opinie ale myślę, że Nankang, Barum albo Sava.

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 20:00 ----------

Witam, doradźcie jakie kapcie polecacie do normalnej jazdy (głównie dojazdy do pracy ok 25kkm rocznie). Rozmiar 205/55/16 W testach moją uwagę zwróciły Uniroyal i o dziwo Sava (świetna relacja jakość/cena). Zimą jeździłem na naszej Dębicy i całkiem dobrze sobie radziła a cena za nie była bardzo przyjemna - stąd pytanie czy sens płacić więcej za markę?

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

A i jeszcze jedno pytanie dot. testów - nie zawsze można znaleźć test opon w konkretnym, interesującym nas rozmiarze i zastanawiam się czy ta sama opona ale w różnych rozmiarach bardzo się od siebie różni? Czy szukając dla siebie opon np 205/55/16 można sugerować się testem dla rozmiaru 195/65/15

W Twoim rozmiarze jest sporo testów także nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem opinii. Dębica podobno jest dobra ale tylko zimowe. Miałem Sava intensa w Twoim rozmiarze i powiem Ci, że spoko nie narzekałem plus dla nich bo słabo się ścierały i miały kołnierz ochronny na felge, i nawet w dobrej cenie sprzedałem po dwóch sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz jakiej firmy letnie bo szukam , jeździłam na kumho i nie polecam :facepalm:

Przepraszam nie zauważyłem, że Ty jesteś kobietą :grin:. Popatrz sobie na opinie ale myślę, że Nankang, Barum albo Sava.

eee przyzwyczaiłam się już do tego że tu nas kobiet jest znaczna mniejszość :wink:

mam okazję kupić Pirelli P6 i się zastanawiam hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...