Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach na chwilę obecną mam zamiar kupić NOKIAN ZG2 (205/55 R16'')

Ktoś coś może powiedzieć o tej oponce jak u niego się sprawowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Ja niedawno zakupiłem komplet Michelin Primacy 3, 205/55 R16, 91W, DOT 0813 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, planuje kupić oponki letnie 205/50/17 i nie wiem jakie wybrać ;) Cena do 1700zł i chcę żeby były jak nowe i sprawdzone marki, co sądzicie o TOYO PROXES T1-R ??? Nowe za 1700zl można kupić, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 nowe GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40/18 DOT 0413 Zakładam zaraz we wtorek po świętach i wracam do NL zobaczymy jak się będą sprawować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 nowe GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40/18 DOT 0413 Zakładam zaraz we wtorek po świętach i wracam do NL zobaczymy jak się będą sprawować. :wink:

Kolego ile placiles za sztuke.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 nowe GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40/18 DOT 0413 Zakładam zaraz we wtorek po świętach i wracam do NL zobaczymy jak się będą sprawować. :wink:

Też się zaopatrzyłem w takie, mam nadzieję że będą tak dobre jak w testach :grin:

U mnie DOT 4011 za 470zł, o dziwo już miały nowe naklejki :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o oponach Michelin Pilot Sport 2 lub 3 ? jeździł ktoś na takich może ? bo będę musiał zakupić jakiś komplet na lato tylko nie wiem jaki rozmiar do b8 zastanawiam się nad 235/40/19 lub 245/40/19 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

zastanawiam się nad oponkami do mojej A4 - szukam 4szt 205/55/R16V.

Co polecacie jako godne uwagi ?

P.S. Autkiem jeżdżę sporo ~ 40k rocznie...

Zastanawiałem się nad Goodyear OptiGrip lub Pirelli P7 Cinturato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem vredestein ultrac sessanta. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Przy okazji. Czy ktos z was ma te opony? Czy one wystepuja jako prawe i lewe? Jak patrze na opony z jednej strony wszystko wyglada OK a te z drugiej jakby bieznik byl odwrotnie (jakby "jechal" w zla strone). A wszystkie zalozone sa "inner side" do wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem vredestein ultrac sessanta. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Przy okazji. Czy ktos z was ma te opony? Czy one wystepuja jako prawe i lewe? Jak patrze na opony z jednej strony wszystko wyglada OK a te z drugiej jakby bieznik byl odwrotnie (jakby "jechal" w zla strone). A wszystkie zalozone sa "inner side" do wewnatrz.

Ja mam takie opony dopiero co na felgi założone....Opony możesz zakładać na prawą i lewa stronę nie ma znaczenie. Naciągnięte masz dobrze na feldze - taki typ bieżnika:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem po 540 zł za szt. DOT 0413. Przez rok posiadania auta zrobiłem 39 tys. km więc chciałem zainwestować w coś lepszego. :wink: Dunlopy też dobre ale miałem już trochę i strasznie szybko się ścierają. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Dunlop SP Sport szybko się ściera i jest dość głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rain Expert,

dla mnie wystarcza, czytalem ze sa glosne, ale jakos nie odczuwam tego,

opona jest miekka wiec jesli ktos duzo jezdzi, to sie moze dosc szybko skonczyc,

Przy okazji. Czy ktos z was ma te opony? Czy one wystepuja jako prawe i lewe? Jak patrze na opony z jednej strony wszystko wyglada OK a te z drugiej jakby bieznik byl odwrotnie (jakby "jechal" w zla strone). A wszystkie zalozone sa "inner side" do wewnatrz.

opona asymetryczna, jesli masz napis outside na zawnatrz to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vredestein ultrac sessanta a toto wogole da sie skrecac na takim wynalazku?

Zaloze sie ze przy agresywnym wejsciu w zakret na mokrym przod poleci tego typu bierzniki ladnie wygladajace (szpanerskie)nie nadaja sie na mokre zakrety

Testowalem z kolega sw.pamieci w uk jak u Gates Tyres robilismy i porazka byla ale oni maja inny asfalt to tez fakt

Opona ma miec jak najwiecej wzdluznych lini wtedy trzyma w zakrecie a typu jodelki to czysty chwyt (szersze rozmiary)opon nie kupuje sie na wyglad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaja sie bardzo dobrze. Juz kilka opon w swoim zyciu mialem i z tych na razie jestem bardzo zadowolony. Poprzednio mialem gy eagle F1. I na suchym i na mokrym rewelacja. Teraz opony maja "etykiety" i mozna z nich wyczytac jak sie opona na mokrym sprawuje. Sessanta ma ocene C (w skali od A do G gdzie A jest ocena najwyzsza). Myslalem jeszcze nad Toyo proxes T1R. Ale one na mokrym dostaly chyba E lub F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaja sie bardzo dobrze. Juz kilka opon w swoim zyciu mialem i z tych na razie jestem bardzo zadowolony. Poprzednio mialem gy eagle F1. I na suchym i na mokrym rewelacja. Teraz opony maja "etykiety" i mozna z nich wyczytac jak sie opona na mokrym sprawuje. Sessanta ma ocene C (w skali od A do G gdzie A jest ocena najwyzsza). Myslalem jeszcze nad Toyo proxes T1R. Ale one na mokrym dostaly chyba E lub F.

Dobrze się czyta takie komentarze.. bo właśnie kupiłem Goodyer engel F1:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fuldę Sportcontrol, świetna opona, niskie opory toczenia i bezpieczne zachowanie na wodzie. Poza tym super wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie byscie polecili w miare dobre opony przy takich wymaganiach:

- 225/45/r17

- index 250 lub 270

- z rantem

- w miare niska cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...