Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiało możesz zakładać 225/40 R18., ktoś założył 245 bo może takie znalazł tanie używki i tyle. 245 to może E klasa jeżdzić jak ma 250 KM lub więcej.

Dzięki za rady. Kupiłem Nokiany zLine /klasa premium za rozsądne pieniądze/ 245/40/R18, doczytałem że taka szerokośc jest zalecana. Zresztą felga jest 8" więc podobno powinny być 245.

Pozdrawiam

Ja na 8,5 J mam naciągniętą 225/40 z rantem ochronnym :naughty:

Cenna uwaga, następnym razem /mam nadzieje ze z 4 sezony wytrzymają/ musze to wziąc pod uwage bo na dużych koleinach to kierownicę czasem ściąga. :jerk:

Wiesz co na 245 masz większy balon więc felga 'teoretycznie' bezpieczniejsza ale opory są zdecydowanie większe a na nierównej drodze 'koleinach' pewnie jazda jest jak tramwajem po torach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy mam możliwość kupna bardzo ładnych oponek Hankook Ventus Prime 2.. miał ktoś z nimi do czynienia? jakies opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Rainsporty 3. Kupiłem 4 nówki w rozmiarze 205/55/16 i jestem mega zadowolony jak na razie pod każdym względem. Myśle, ze 900zł za taki komplet to niewiele :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje oponę letnią dla znajomego do Seata rozmiar 225/40R18

Polecicie coś? Do 1800pln... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje oponę letnią dla znajomego do Seata rozmiar 225/40R18

Polecicie coś? Do 1800pln... :hi:

Witaj,

Zastanów się nad Nokianami Z.

U nas marka niedoceniona.

Świetne parametry (zwłaszcza na mokrym) i umiarkowana cena.

Do niedawna marka znana była głównie z zimówek. np. Porsche oferowało do 911 turbo komplet zimówek Nokian

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam mam NOKIANy w rozmiarze 19 i też mu polecam ale tak pytam czy jeszcze coś innego macie do polecenia. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Vredestein to złe opony? Gorsze w porównaniu do Nokianów? Chodzi mi o VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA konta Nokian Z Line

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam continentale bardzo dobre opony docenione prze wiele koncernów super trzymaja sie na mokrym i przede wszystkim sa ciche wgl nie słychac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam mam NOKIANy w rozmiarze 19 i też mu polecam ale tak pytam czy jeszcze coś innego macie do polecenia. :wink4:

VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA z czystym sumieniem mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić jakieś gumki na przyszłe lato, bo moje Yokohamy A.Drive są z 2007r i już powoli parcieją.

Szukałem czegoś taniego 195/65 R15, ale z dobrymi indeksami i wpadły mi w oko Fuldy Ecocontrol HP. Co o nich sądzicie?

Według opinii na Oponeo podobno są ciche, zużywają mało wachy i mają niezłą przyczepność przy hamowaniu na mokrej nawierzchni.

Znajomy z kolei polecał mi Dayton, ale indeksy mają gorsze. Wiem, że indeksy często są naciągane, ale co wy o tym sądzicie? Mam budżet do 800zł za kpl, a więc wybór nieiwelki.

Za kormorany po 440zł/kpl. dziękuję. Nie chcę siedzieć w czyjejś d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kupisz w tej cenie, ale patrzyłbym za Nokianami Zline lub Vredestein Sessanta, ale w tym budżecie to raczej będzie ciężko o sesnowne opony...

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK załóżmy, że jestem elastyczny do 900zł. Widzę, że jest model Vredestein Sportrack 5, albo Nokian Line, ale nie widzę Zline. Brak oznaczeń na Oponeo. Ewentualnie Brat mi polecał Barumy, ale nie mam do nich przekonania. Od Kleberów i Nexenów trzymam się z daleka. Znajomym się sypały strasznie.

Dajcie znać co sądzicie o tych Fuldach Ecocontrol HP i Barumach Brillantis 2. Jeśli to syf to rozejrzę się za jakimiś konkretnymi Nokianami.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...