Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym celował w Goodyeary, z tego co pamiętam, bo niedawno sam szukałem opon dla siebie, w testach zawsze w czołówce stawki były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

brat jezdzi na tych goodyearach . miałem tez je kupic ale znajomy wulkanizator mnie odwiodł od pomysłu mowiąc ze miał kilka reklamacji pod kontem ząbkowania.

ale brat jezdzi i nic takiego na razie sie nie dzieje. no i wyglądają fajnie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozważam jeszcze nokian zline i moze dunlop sp spormaxx rt ale te na oponeo są tylko z 2015r.

To dopuszczalna praktyka, co więcej hurtownie mogą sprzedać opony 2 letnie.

To nie kostka sera, że dziś produkcja, a jutro konsumpcja :wink:

Poza tym Dunlop SP Sportmaxx RT - może już być prawie nieosiągalny. Sam się ich naszukałem, dziś nabite na aucie.

Co do przyczepności/zużycia się nie wypowiem z wiadomego powodu.

Ale jedno wiem na 100% CO ZA CISZA!!!

W porównaniu do Continental SportContact 5 (te dziś zamieniłem na Dunlopy) jest kolosalna różnica, opon nie słychać w aucie.

Co do testów wszelkiej maści magazynów/gazet/portali i innych bym podchodził sceptycznie, dziady są opłacane przez producentów i piszą co mają napisać.

Poczytaj opinie ludzi, którzy jeździli na danym modelu, np. na oponeo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A co powiecie o Dunlop SP Sportmaxx RT 2 ? Na razie mało opinii ale podobno jest lepsza niż RT 1.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A co powiecie o Dunlop SP Sportmaxx RT 2 ? Na razie mało opinii ale podobno jest lepsza niż RT 1.

Pozdro

niby lepsza a o dziwo tańsza..parametry ma niezłe.. w sumie nie brałem ich pod uwagę a może warto - na jakiej podstawie sugerujesz że podobno jest lepsza niż RT 1 ?

Edytowane przez kosek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A co powiecie o Dunlop SP Sportmaxx RT 2 ? Na razie mało opinii ale podobno jest lepsza niż RT 1.

Pozdro

Nabyłem... póki co jedyne co zaobserwowałem to jak idę pełnym ogniem w winklu to odkleić się potrafią.

Hej,

A co powiecie o Dunlop SP Sportmaxx RT 2 ? Na razie mało opinii ale podobno jest lepsza niż RT 1.

Pozdro

niby lepsza a o dziwo tańsza..parametry ma niezłe.. w sumie nie brałem ich pod uwagę a może warto - na jakiej podstawie sugerujesz że podobno jest lepsza niż RT 1 ?

Dlatego, że RT wycofują już i nie jest produkowana. Można złapać max 2015r i cenę ustala bezpośrednio producent... pewnie te co się nie sprzedadzą pójdą na przemiał i nowe zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet a długo już je masz ? ja aż tak wyczynowo nie jeżdzę... dynamicznie ale nie wyczynowo - jak hałas opony ? kupiłbyś je drugi raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet a długo już je masz ? ja aż tak wyczynowo nie jeżdzę... dynamicznie ale nie wyczynowo - jak hałas opony ? kupiłbyś je drugi raz ?

zrobiłem na nich jakieś 700km. Wiesz ja mam 235/40/18 i od założenia nie sprawdziłem ( nie po drodze) ile jest naładowane PSI. Jak sprawdzę to dowiem się czy nie za mało.

Ciche są to fakt. W normalnej jeździe fajnie kleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet a długo już je masz ? ja aż tak wyczynowo nie jeżdzę... dynamicznie ale nie wyżzynowo - jak hałas opony ? kupiłbyś je drugi raz ?

zrobiłem na nich jakieś 700km. Wiesz ja mam 235/40/18 i od założenia nie sprawdziłem ( nie po drodze) ile jest naładowane PSI. Jak sprawdzę to dowiem się czy nie za mało.

Ciche są to fakt. W normalnej jeździe fajnie kleją.

a rozwazałeś przy kupnie goodyear eagle f1 asymetric 3 ? to prawda ze te dunlopy to max 40k przebiegu i są do zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235/40/18 Bridgestone Potenza S001 i mogę śmiało polecić jak na razie zrobiłem na nich ok 15 tkm i sprawują się bardzo dobrze, świetnie trzyma na mokrym jak i suchym a przy tym jest cicha. Wiadomo zużywa się też odpowiednio ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hutch1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet a długo już je masz ? ja aż tak wyczynowo nie jeżdzę... dynamicznie ale nie wyżzynowo - jak hałas opony ? kupiłbyś je drugi raz ?

zrobiłem na nich jakieś 700km. Wiesz ja mam 235/40/18 i od założenia nie sprawdziłem ( nie po drodze) ile jest naładowane PSI. Jak sprawdzę to dowiem się czy nie za mało.

Ciche są to fakt. W normalnej jeździe fajnie kleją.

a rozwazałeś przy kupnie goodyear eagle f1 asymetric 3 ? to prawda ze te dunlopy to max 40k przebiegu i są do zmiany ?
Z własnego doświadczenia powiem tak: jeżdżę na dunlopie RT Maxxim niecały rok, to że są ciche i przyklejone to fakt, czy się zużywają szybko? - nie wiem czy moja ocena będzie miarodajne do tego, że ja po wielu rundach jeżdżę więc zawsze opona poddana jest na większe ścieranie itp, przy czym auta nie oszczędzam i nieraz sobie pozwalam próbując je w którym momencie utrata przyczepność.

Nie można mieć wszystkiego za nic, albo chce się mieć oponę która jest miękka i cicha, przyklejone do asfaltu że można na niej polegać, co za tym idzie szybsze zużycie, albo glosniejsza i kiepska na deszczu ale za to będziecie się z nią męczyć trochę dłużej.

Ja z ciekawości poszukam zdjęcia kiedy kupiłem opony, wtedy policzę ile mniej więcej na nich przejechałem i ile bieżnika mi jeszcze zostało. W każdym bądź razie, następne i tak będą dunlopy :)

Jestem jakoś do nich przekonany, nigdy mnie nie zawiodły a dzisiaj wchodziłem na dwójce z butem w podłodze w zakręt 90° na rondzie i nie wyniosło mnie, więc chyba źle nie jest. Fakt, gdyby się troszeczkę wolniej scieraly, były by idealne [emoji1]

No ale, nie można mieć wszystkiego, za dobrze by było... [emoji6]

Wysłane z i9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 225/40/18 klasy UHP z indeksem do 300km/h co polecacie? Myslalem o Nokianie na tyrereviews zbieraja dobre opinie. Obecnie mam budzetowe Falkeny i jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem w trasie w mega ulewie. Dunlopy fajnie odprowadzaja wode i trzymaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam porady czy takie oponki

Goodyear eagle F1 Asymetric 2

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-245-40-r19-98-y-xl-fp#110315743

w rozmiarze 245/40/19 podejdą do 19 calowych felg o szerokości 8,5 cala i oczywiscie co sądzicie o oponach ?

pod uwagę bralem również Uniroyale rainsport 3 oraz Pirelli P Zero Nero GT.

Samochód to Audi a4 b8 Avant polift rocznik 2012 modelowo 13 na standardowym zawieszeniu.

pozdrawiam :]

Edytowane przez Straku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam porady czy takie oponki

Goodyear eagle F1 Asymetric 2

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-245-40-r19-98-y-xl-fp#110315743

w rozmiarze 245/40/19 podejdą do 19 calowych felg o szerokości 8,5 cala i oczywiscie co sądzicie o oponach ?

pod uwagę bralem również Uniroyale rainsport 3 oraz Pirelli P Zero Nero GT.

Samochód to Audi a4 b8 Avant polift rocznik 2012 modelowo 13 na standardowym zawieszeniu.

pozdrawiam :]

Hej,

Ja bym Ci radził 255/35/19. Na takiej szerokości dobrze chroni rant felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z ostatnich dwóch postów napiszcie proszę coś na temat bridgestone turanza.. gdyż nad nimi się zastanawiam, Rozważam jeszcze nokian zline i moze dunlop sp spormaxx rt ale te na oponeo są tylko z 2015r.

no i może Goodyear eagle f1 asymetric 3...

Jeśli rozważasz te modele nokiana, dunlopa, czy goodyear to z bridgestone powinieneś myśleć o potenzie, a nie turanzie - bo ta opona nie należy po prostu do tej klasy co wyżej wymienione...

Dobre 225/40/18 klasy UHP z indeksem do 300km/h co polecacie? Myslalem o Nokianie na tyrereviews zbieraja dobre opinie. Obecnie mam budzetowe Falkeny i jest słabo.

Od siebie polecę bridgestone potenza s001 xl... Kleją niesamowicie, w zakrętach można sobie na wiele pozwolić, ścianka boczna jest twarda, super rant ochronny. Optycznie na feldze wyglądają na szersze niż opony konkurencji w tym rozmiarze. W deszczu spisują się dobrze. Edytowane przez Blachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem na golfie 1.8t potenzy re50 i bylem mega zadowolony. Wlasnid twarda scianka jest dla mnie ważna bo na uniroyalach auto plywa w lukach niestety, za to na deszczu bylo fajnie. Zapierdzielanie w deszczu pomijam bo w taka pogode nie szaleje ma byc przyzwoicie po prostu. Za to wazne jest pewne prowadzenie na suchym przy wysokich prędkościach autostradowych stad wymagany index do 300. S001 wezme pod uwage, ktos jeszcze cos poleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie, czy można znaleźć guza na zdjętej oponie ? Czy wychodzi dopiero przy pompowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki rozmiar opon bedzie najlepszym rozwiazaniem na felfi R17 na tabliczce w samochdozie pisze 235/45 ale myslałem o wiekszym rpofilu np 55 albo 50 ale boje sie zbey nigdzie nie obcierało i chce miec nie najgorzszy komfort. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...