Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam Conti 205/55/16.Przed zmianą miałem Dunlopa,ale nigdy więcej w żadnym aucie.

G***o prawda, kupilem auto na Dunlop Sport Maxx RT i zlego slowa nie powiem, po angielskich rondach jedzie jak po sznurku, na suchym troche zapiszcza jesli wchodze w rondo 60mph, na mokrym maly uslizg przy 50mph co quattro nie pozwala na to zeby wydygac lecac ta predkoscia przez rondo. Halas 68dB chyba tez przemawia za siebie, mokre msja A, paliwo C, wiec masz ktores lepsze w tej cenie w rozmiarze 235/45/17?

No własnie kolego co tam z tymi Dunlopami bo mam nowe 2 sztuki leżą mi w garażu i jestem ciekawy jak sie na tym jeżdzi.

Zarabiscie, nie czaj sie tylko zakladaj o ile juz nie smigasz na nich :)

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Conti 205/55/16.Przed zmianą miałem Dunlopa,ale nigdy więcej w żadnym aucie.

G***o prawda, kupilem auto na Dunlop Sport Maxx RT i zlego slowa nie powiem, po angielskich rondach jedzie jak po sznurku, na suchym troche zapiszcza jesli wchodze w rondo 60mph, na mokrym maly uslizg przy 50mph co quattro nie pozwala na to zeby wydygac lecac ta predkoscia przez rondo. Halas 68dB chyba tez przemawia za siebie, mokre msja A, paliwo C, wiec masz ktores lepsze w tej cenie w rozmiarze 235/45/17?

No własnie kolego co tam z tymi Dunlopami bo mam nowe 2 sztuki leżą mi w garażu i jestem ciekawy jak sie na tym jeżdzi.

Zarabiscie, nie czaj sie tylko zakladaj o ile juz nie smigasz na nich :)

Wysłano z i9305

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga musze zmienic opony u siebie, w gre wchodza firmy: Dunlop, Goodyear lub Pirelli. Rozwazam rozmiary: 225/45/17 lub 215/50/17 - "sugerowany" nie wchodzi w gre z prostego powodu, moim zdaniem i gustem, to są za szerokie kapcie i auto przez to wiecej pali a w koleinach rzuca jak młodym Rexem :D

Nie wiedziec czemu, zastanawiam sie nad wyborem - ktore najlepiej oraz jakiej firmy. Sugeruje sie znacznikiem: hałas, ekonomia, mokre, toczenie. Ktos madry pomoze? Ściąga jest na: mytyres.co.uk gdzie obok opon sa nalepki z danymi.

Za podpowiedzi serdecznie dziekuje.

Wysłano z i9305

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

Między 225 a 235 jest taka różnica że jej praktycznie nie ma - jedynie 235 ciut droższe.

Wiadomo, że zima, ale mi na 225 zimowych spalało więcej jak na letnich 235... Obie 17"

Od siebie moge polecić nokian zline - kleją jak poje*ane,nawet w ośce. troche głośna, ale to opona deszczowa, któraby CI sie przydała w UK moim zdaniem. porównywalne cenowo z tymi co wymieniłeś

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Pirelkami P7 są teraz w bardzo dobrej kasie w klsaie A , A i dość ciche Porównując Nokiany, japońskie Toyo i Dunlopy zdecydowanie najlepiej mi się na nich jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam rozmiary: 225/45/17 lub 215/50/17 - "sugerowany" nie wchodzi w gre z prostego powodu, moim zdaniem i gustem, to są za szerokie kapcie i auto przez to wiecej pali a w koleinach rzuca jak młodym Rexem

Piszesz tak z własnego doświadczenia, czy tylko snujesz teorie? 225 też zdrowo rzuca, a jakoś nie zauważyłem zbytniej różnicy co do 235. Masz samochód wart ponad 20 tys. zł, a płaczesz o litr paliwa za 4,50 zł... ;) Poza tym, nie zdziw się, jak Ci kiedykolwiek ubezpieczyciel nie wypłaci kasy lub nie uznają Ci gwarancji za opony z powodu złego rozmiaru, a co do szerokości - Insignia, czy BMW 3 ma opony 245 i co Ty na to?

Między 225 a 235 jest taka różnica że jej praktycznie nie ma - jedynie 235 ciut droższe.

+1

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Pirelkami P7 są teraz w bardzo dobrej kasie w klsaie A , A i dość ciche Porównując Nokiany, japońskie Toyo i Dunlopy zdecydowanie najlepiej mi się na nich jeździ.

No nie jestem pewien czy 72dB w porownaniu do innych (67dB) to dosc ciche opony...

Jedynym ich plusem jest to, że mają klasę A, A...

NOKIANY sa tez glosne, poza tym to nie Finlandia? Pomysl, tam sa ciekawe opony ale zimowe z racji ostrego klimatu, letnie sa takie sobie.

Dunlop jest cichy i w dobrej klasie ale w wersji BlueResponse 95W XL, jedyny minus to nie maja ranta na felge, klasa B, A, 69dB.

Chodzi mi teraz o roznice np ekonomii pomiedzy rozmiarem 215 a 235, gdzie wchodza opory toczenia itp.

Duzo jezdze autostradami i szum opon moze stawac sie uciazliwy, to biore szczegolnie pod uwage.

Ma ktos 215 na feldze i moze wrzucic fotke albo wypowiedziec sie?

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

Wiem co pisze o tych Nokianach. Mam 500Nm na ośce i zline dają rade (235/35 R19).

Pracujesz i zarabiasz w UK a szkoda Ci $$ na dobrą oponę?

BTW. na zimę też mam nokiany - chociaż Holenderskie zimy są jak wczesna wiosna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam rozmiary: 225/45/17 lub 215/50/17 - "sugerowany" nie wchodzi w gre z prostego powodu, moim zdaniem i gustem, to są za szerokie kapcie i auto przez to wiecej pali a w koleinach rzuca jak młodym Rexem

Piszesz tak z własnego doświadczenia, czy tylko snujesz teorie? 225 też zdrowo rzuca, a jakoś nie zauważyłem zbytniej różnicy co do 235. Masz samochód wart ponad 20 tys. zł, a płaczesz o litr paliwa za 4,50 zł... ;) Poza tym, nie zdziw się, jak Ci kiedykolwiek ubezpieczyciel nie wypłaci kasy lub nie uznają Ci gwarancji za opony z powodu złego rozmiaru, a co do szerokości - Insignia, czy BMW 3 ma opony 245 i co Ty na to?

Między 225 a 235 jest taka różnica że jej praktycznie nie ma - jedynie 235 ciut droższe.

+1
Ale mi teraz pojechales....

Ale wiesz co? - masz racje ;)

To ze jestesmy narodem kombinatorskim i gdzie szukamy oszczednosci, to chyba powinienes wiedziec dlaczego lub nasi dziadkowie/rodzice wytlumacza najlepiej, nam juz tak zostalo w genach, ale do rzeczy:

Tutaj masz racje, sprawdzilem warunki ubezpieczenia i... kazdy inny rozmiar niz na wlepce - to modyfikacja! :faceplam:

Jesli nie zglosze, odmowia wyplaty odszkodowania, jesli zglosze - podniosa excess a mam bardzo fajny bo tylko £100 wkladu wlasnego.

Nie musialem dlugo myslec, po prostu sprawdzic ubezpieczenie zeby czesciowo odpowiedziec sobie samemu na postawione pytanie: KTORE opony, bo jakie to juz wiem: 235/45/17 :D

Dzieki za przywolanie do porzadku.

Teraz jedynie pytanie: zostac przy tych co mam czy sa jakies lepsze?

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o głośności P7 miałem na myśli moje odczucia poprostu czy przy małych prędkościach czy grubo ponad 200 nie odczuwa się hałasu z tych opon a naprawdę komfort jazdy jest duż większy w szczególności do Toyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i nie znajduję nigdzie konkretnej odpowiedzi, więc pozwolę sobie zadać pierwsze pytanie na tym forum.

Potrzebuję kupić do swojego auta letnie opony 205/55 R16.

Znalazłem tu chyba najwięcej opinii, że najlepsze będą kapcie firmy Nokian, ale wolę jeszcze się upewnić. Mam niewielkie wymagania, tzn wydatek do max 1000zł z przesyłką, jednak im mniej tym lepiej. Zależy mi głównie na ciszy, jeżdżę raczej spokojnie więc reszta parametrów schodzi na dalszy plan. Głównie miasto + okazyjne trasy po 200-300km.

Podpowiedzcie proszę które wybrać:

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-nokian-205-55r16-line-91v-i5592008712.html

http://allegro.pl/4x-opony-pirelli-p7-205-55r16-91v-i5554086799.html

czy

http://allegro.pl/4-nowe-opony-dunlop-bluresponse-205-55r16-hit-2015-i5480908995.html

http://allegro.pl/205-55r16-91v-bfgoodrich-g-grip-i5581655722.html

A może jest coś innego wartego uwagi w tej cenie? Albo może macie namiary na opony, które podałem w niższej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Masz samochód wart ponad 20 tys. zł, a płaczesz o litr paliwa za 4,50 zł...

łoj

ostro .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shakur1996

Panowie pomóżcie w odpowiedzi na lamerskie pytanie:) Mam na nowo zakupionej B8 z 2011 opony 205/60/r16. Jeżeli chciałbym aby były mniejsze balony ale nie chciałbym znieniać felg na 17 calowe to czy zmiana opony na rozmiar 225/55/r16 coś da wizualnie? Rozumiem, że 225/55/r16 jest zamiennikiem 205/60/r16 więc jeżeli wyjdzie ta sama średnica opony to nie możliwe chyba jest aby wyglądało na mniejszy balon? Czy to jest tak że obwód się zmniejszy, będzie mniejszy balon ale w zamian za delikatne obniżenie samochodu?

Nie znam się kompletnie na temacie więc proszę nie biczujcie za poziom pytania:)

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochód wart ponad 20 tys. zł, a płaczesz o litr paliwa za 4,50 zł...

łoj

ostro .....

Przyjalem na klate, nie takie rzeczy juz slyszalem... a zeby wiedzial ktore to juz moje auto w historii zycia, gul by mu smignal i do teraz by wypisywal obrazy... :D

Acha, gdybym kupowal paliwo za 4.50 to calowal bym po rekach, mnie niestety kosztuje 7.15!

(...)

Rozmawialem dzisiaj z gosciem na diagnostyce z racji ze za dwa tygodnie konczy mi sie przeglad i zaproponowal mi opony te same co ja znalazlem po £75/szt. on krzyknal 135 z montażem. Pogadalismy wiec jak rowny z rownym i mowie ze przywioze sobie sam opony. Zgodzil sie i tylko "zasugerowal" jedna rzecz ktora tutaj wielu pomija, mianowicie indeks predkosci i ladunku. Sprawdzcie sobie jakie powinny byc dla waszych aut, dla 1.8TQ (BEX) Estate, opona ma byc 235/45/17 93Y.

93Y to wspolczynnik predkosci i nośności, nie moze byc mniejszy poniewaz nie spelnia juz homologacji i jesli sie cos stanie a ktos popatrzy na opony, wtedy moze odmowic wam wyplaty odszkodowania. W UK zadna szanujaca sie stacja nie zalozy wam innych opon jesli nie sa zgodne z homologacja, no chyba ze ciapek w garażu, to on na takie rzeczy nie patrzy :P

Dlatego ja mam dylemat, zalozyc opony:

- Dunlop Sport Maxx RT 235/45/17 97Y XL

- Pirelli Cinturato P7 Blue 235/45/17 94Y Ecoimpact

- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 235/45/17 97Y XL

Wszystkie w podobnej cenie, kwestia aby wybrac te dobre ;)

EWENTUALNIE W OSTATECZNOSCI moge pochylic sie nad takimi oponami:

- Hankook Ventus V12 Evo 2 K120, 235/45/17 97Y XL VSB

- Continental SportContact 5, 235/45/17 94Y...

Co ktos na to? Kto jezdzil DOKLADNIE NA TYCH oponach?

THX

Ps. Dane oznaczen opon znajdziecie tutaj: abc-opony.pl/abc/html/indeksy_oznaczenia.html

Wysłano z i9305

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ewentualnie, a bez dwóch zdań brałbym Continental SportContact 5, 235/45/17 94Y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze wlasnie na nie ale opona jak opona, poza tym dalej nie przeczytales dokladnie: masz takie i twoj wybor jest z wlasnego doswiadczenia? Nie interesuja mnie opony u wujka czy cioci a jedynie u ciebie i jesli masz takie to: dlaczego akurat te i co o nich powiesz z okresu uzytkowania...

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam felgi 18" jaka opona w sensie profil itp. będzie najlepszy?? obecnie mam 225/35 , myślałem o 225/40 ale to chyba nie wiele zmieni, poza tym biorę pod uwagę nokian zline lub pirelli...któryś z modeli, chciałbym coś co ma trochę ochrony dla rantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...