Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz 235/18" to zamiennikiem jest opona o profilu 40, sprawdz to jeszcze wpisujac w kalkulator opon, znajdziesz w google, poza tym przy tym rozmiarze opon co ty chcesz wrzucic, raz ze bedzie biło w zawieszenie i bedzie twardo a dwa to jak zalozysz inny rozmiar niz zblizony do oryginalu, bedzie klamalo na liczniku i ABS moze wariowac, potwierdz to prosze u kogos madrzejszego niz ja :)

Edit: sprawdzone, musisz zalozyc 234/40/18 jesli juz cos, w przeciwnym wypadku bedziesz mial kola mniejsze o jakies 3.4% i wszystko bedzie pr, eklamywac w dol, jak ABS sie zaxhowa to nie wiem, moze jednak krzczec.

Wysłano z i9305

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

225/40/18 lub 235/40/18, miałem 235 ,teraz mam 225 i wg mnie lepiej zachwują się w koleinach ,ale są trochę twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamienisz na mniejsze to zmieni ci się wskazanie prędkościomierza

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zamowione, będą:

Dunlop Sport Maxx RT 235/45/17 97Y XL

Teraz tylko czekac na kuriera ;)

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale miałem takie i nie będziesz zachwycony. Wywaliłem po jednym sezonie.

Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne tylko 94Y, zwykłe nie wzmacniane i osobiscie mi starczaly.

Poza tym zobacze jak bedzie, jest gwarancja na nie 2 lata, nie mowiac juz ze od tygodnia pytalem ktore opony najlepiej i jakie...

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam felgi 18" jaka opona w sensie profil itp. będzie najlepszy?? obecnie mam 225/35 , myślałem o 225/40 ale to chyba nie wiele zmieni, poza tym biorę pod uwagę nokian zline lub pirelli...któryś z modeli, chciałbym coś co ma trochę ochrony dla rantu

Dla mnie ochrona rantu to tylko chwyt marketingowy.W mojej A4 235/40/18 przy parkowaniu nic nie pomogło.U ojca w aucie przy oponie chyba 255/50/19 krawędź chroniąca felgę była nie naruszona a fela drapnięta. Moim zdanie to nic daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo prawdy - przy tak wysokich krawężnikach cały ten rant to sobie można potłuc o kant ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rant zdaje egzamin jak zlapiesz kapcia i na feldze jedziesz, w tym miejscu jest mocniejsza opona i troszke lepiej chroni felge przed zniszczeniem, co jednak NIE eliminuje zniszczenia jadac na feldze i kapciu.

Co do poprzednika z Dunlop'em: bylem zadowolony, poza tym w rankingu i opiniach klientow jest w scislej czolowce wiec taki mam kaprys zeby takie same zalozyc, na dodatek zamowilem XL - a co! :P

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam felgi 18" jaka opona w sensie profil itp. będzie najlepszy?? obecnie mam 225/35 , myślałem o 225/40 ale to chyba nie wiele zmieni, poza tym biorę pod uwagę nokian zline lub pirelli...któryś z modeli, chciałbym coś co ma trochę ochrony dla rantu

Dla mnie ochrona rantu to tylko chwyt marketingowy.W mojej A4 235/40/18 przy parkowaniu nic nie pomogło.U ojca w aucie przy oponie chyba 255/50/19 krawędź chroniąca felgę była nie naruszona a fela drapnięta. Moim zdanie to nic daje.

Teraz przesledzilem ostatnia strone i co ja pacze?

Sprawdz post 3451-3452 i zobacz jaka opone wsadzil na felge 8".

Potem dziwisz sie ze jest naciag i opona nie chroni dobrze rantu?

Nie zdziwie sie jesli to nie szerokosc 235 :P

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam felgi 18" jaka opona w sensie profil itp. będzie najlepszy?? obecnie mam 225/35 , myślałem o 225/40 ale to chyba nie wiele zmieni, poza tym biorę pod uwagę nokian zline lub pirelli...któryś z modeli, chciałbym coś co ma trochę ochrony dla rantu

Dla mnie ochrona rantu to tylko chwyt marketingowy.W mojej A4 235/40/18 przy parkowaniu nic nie pomogło.U ojca w aucie przy oponie chyba 255/50/19 krawędź chroniąca felgę była nie naruszona a fela drapnięta. Moim zdanie to nic daje.

Teraz przesledzilem ostatnia strone i co ja pacze?

Sprawdz post 3451-3452 i zobacz jaka opone wsadzil na felge 8".

Potem dziwisz sie ze jest naciag i opona nie chroni dobrze rantu?

Nie zdziwie sie jesli to nie szerokosc 235 :P

Wysłano z i9305

Jeśli to do mnie to swoją opinie wyrażam na podstawie doświadczeń: oryginalna felga DTM 8J rozmiar 235/40/18(rozmiar z wlepki) i fabryczne felgi i opony w Land Rover Discovery 255/50/19( o ile dobrze pamietam) tak wyjechał z salonu. :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że są złe opony ale pływają. Dobrze tłumią dziury ale przy mojej jeździe mało oddają rzeczywistość na drodze.

Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Fuldę Sportcontrol 225/40 R18 pierwsze wrażenie bardzo słabe auto pływa. Przy pierwszych kilometrach i zabawach na prostej delikatnie prawo lewo zalączała sie kontrola trakcji :/ Zrobiłem narazie około 100 km. Może się poprawi jak się opona zetrze trochę, ułoży ? Narazie to zimowe barumki w 30sto stopniowych upałach zachowywały się pewniej... Załamka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój własny, obiektywny zestaw:

Trzymanie:

- Bridgestone

- Goodyear

- Pirelli

- Yokohama

Jakość:

- Michelin

- Goodyear

- Dunlop

- Nokian

Komfort:

- Dunlop

- Michelin

- Hancock

- Bridgestone

Ponad konkurencją zimowe:

- Nokian

- Michelin

Ale to z tych jakie miałem.

Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mialem naciagniete wiec takie chce kupic.

To, że ktoś założył dziadostwo to nie znaczy że masz powielać jego błąd.

Do wyboru masz

235/45/17

225/45/17

215/50/17

Mam opcje kupna 2 używek 235/45 17 i je rruciłbym na przód . Tylko czy tak możne i czy w niczym nie będzie przeszkadać że z tyłu będzie inny rozmiar tj 215/45?

Edytowane przez lisek120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS i ESR może walić błędami.

Nie kombinuj tylko kup 4 takiego samego rozmiaru.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...