Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Weź 215/50/17

Bardzo fajnie się na nich jeździ (jeśli zależy ci na komforcie).

To idealny zamiennik 235/45/17

Polecam bo sam mam takowe.

Z uwagi na cenę 215/50/17 odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

jakie letnie opony możecie polecić do A4 allroad quattro na felgę 19 cali? Obecnie auto ma założone prawie łyse Dunlopy SP Sport Maxx 245/40ZR19 i od ok. 50 km/h wydaje z przodu buczący dźwięk, którego częstotliwość wzrasta wraz z prędkością. Czy to może być kwestia zużycia opon?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jakie letnie opony możecie polecić do A4 allroad quattro na felgę 19 cali? Obecnie auto ma założone prawie łyse Dunlopy SP Sport Maxx 245/40ZR19 i od ok. 50 km/h wydaje z przodu buczący dźwięk, którego częstotliwość wzrasta wraz z prędkością. Czy to może być kwestia zużycia opon?

Z góry dzięki za pomoc!

Może być kwestia opon, zawieszenia, hamulców.

Co do samych opon, dobrze Ci się jeździło na tych Dunlopach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kwestia opon, zawieszenia, hamulców.

Co do samych opon, dobrze Ci się jeździło na tych Dunlopach?

Nie jestem w stanie powiedzieć, bo auto dostałem niecały tydzień temu z oponami w stanie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kwestia opon, zawieszenia, hamulców.

Co do samych opon, dobrze Ci się jeździło na tych Dunlopach?

Nie jestem w stanie powiedzieć, bo auto dostałem niecały tydzień temu z oponami w stanie do wymiany.

Pytam dlatego, że to są jedne z lepszy opon do tego typu samochodu. Ew. możesz zastanowić się jeszcze np. nad Pirelli P7, chyba że chcesz jeździć na czymś bardziej sportowym. Czego od opon oczekujesz? Komfortu, dobrego prowadzenia przy dużej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kwestia opon, zawieszenia, hamulców.

Co do samych opon, dobrze Ci się jeździło na tych Dunlopach?

Nie jestem w stanie powiedzieć, bo auto dostałem niecały tydzień temu z oponami w stanie do wymiany.

Pytam dlatego, że to są jedne z lepszy opon do tego typu samochodu. Ew. możesz zastanowić się jeszcze np. nad Pirelli P7, chyba że chcesz jeździć na czymś bardziej sportowym. Czego od opon oczekujesz? Komfortu, dobrego prowadzenia przy dużej prędkości?

Jeżdżę raczej dynamicznie, ale bez przesady. Nie potrzebuję opon do jazdy sportowej. Raczej coś bardziej uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kwestia opon, zawieszenia, hamulców.

Co do samych opon, dobrze Ci się jeździło na tych Dunlopach?

Nie jestem w stanie powiedzieć, bo auto dostałem niecały tydzień temu z oponami w stanie do wymiany.

Pytam dlatego, że to są jedne z lepszy opon do tego typu samochodu. Ew. możesz zastanowić się jeszcze np. nad Pirelli P7, chyba że chcesz jeździć na czymś bardziej sportowym. Czego od opon oczekujesz? Komfortu, dobrego prowadzenia przy dużej prędkości?

Jeżdżę raczej dynamicznie, ale bez przesady. Nie potrzebuję opon do jazdy sportowej. Raczej coś bardziej uniwersalnego.

To dunlopy są dobrym pomysłem, ew. Goodyear z marek premium

Dunlopy zaczynają się od 736 zł, Goodyear jest jakieś 30 zł tańszy. W podobnej cenie jest i Fulda i Hankook, więc nie ma się raczej co zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o oponach nexen??

latem przeszło mi ich sporo przez ręce, wyglądały całkiem nieźle. Jak na razie nie mam na nie reklamacji, kierowcy też się nie skarżą. Ale czy np. zimówki robią przyzwoite trudno powiedzieć. Na pewno bym ich nie polecał do mocniejszego samochodu, na tyle im nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem poprzednio w Hondzie Michelin Energy Saver, teraz w Audi też mam używki , mają z 3 mm bieżnika a jeździ się bardzo dobrze. Po opiniach ludzie pisali, że przy 4 mm w tej Michelinie trzeba uważać ale to raczej ktoś się pomylił :P

Następne letnie jakie biorę to właśnie Michelin Energy Saver, 1k zł za komplet i gwarancja na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie polecił YOKOHAMA Decibel ale niestety już jej nie widze w sprzedaży.

Kupiłem je lekko używane od kolegi @H4mm3R, zrobiłem już na nich 50tys km. i dają radę. Do tego są ciche, ładnie trzymają na długich łukach, można się wyszaleć w zakrętach. Sam bym je kupił jakby się dało nowe.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić nowe oponki do audi a4 b7 sedan, obecnie 235/45/17,ale na obecnych oponach komfort jest bardzo mały, a na komforcie zależy mi najbardziej, myślałem nad 215/50/17 co myślicie o takim profilu opoy, będzie czuć róznice? Z konkretnych modeli to :

BARUM BRAVURIS 3 HM 215/50R17 91Y

Bridgestone Turanza T001 215/50R17 91W FR

może jakieś inne propozycje? budżet do 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić nowe oponki do audi a4 b7 sedan, obecnie 235/45/17,ale na obecnych oponach komfort jest bardzo mały, a na komforcie zależy mi najbardziej, myślałem nad 215/50/17 co myślicie o takim profilu opoy, będzie czuć róznice? Z konkretnych modeli to :

BARUM BRAVURIS 3 HM 215/50R17 91Y

Bridgestone Turanza T001 215/50R17 91W FR

może jakieś inne propozycje? budżet do 2000 zł.

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy. Dopiero 205/50 R 17 daje dużą różnicę. Jeżeli oczekujesz komfortu to możesz wziąć to 215/50 np. Dunlopa Bluresponse, możesz też zerknąć na Hankooka. Niestety w tym rozmiarze większość marek proponuje twardsze, bardziej sportowe konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A continental?

Conti generalnie tak, ale nie w tym wypadku. W tym rozmiarze jest tylko wersja Sport, a ona miękka nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy.

Jak nie jeździłeś na obu rozmiarach to się nie wypowiadaj.

Różnica jest bardzo zauważalna.

Mam i polecam 215/50/17

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy. Dopiero 205/50 R 17 daje dużą różnicę.

nie wiem skąd te 2 mm,gdy

średnica różnica średnic różnica średnic (%)
235/45/17 643.3 mm 0 mm 0 %
205/50/17 636.8 mm -6.5 mm -1.02 %
215/50/17 646.8 mm 3.5 mm 0.54 %
zamiast 205, zakładając 215 zyskujesz aż cm gumy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie wiem skąd te 2 mm,gdy

Bo on się nie zna a wymiar wyssał z palca.

A gdzie trzymał tego palucha wcześniej to nie wiem :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...