Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki rozmiar opony najlepszy będzie? Obecnie jeżdżę na 205/55r16 i letnie i zimowe. Czy mogę zmienić na inny rozmiar? Rozmiar zależy od felgi czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jaki rozmiar opony najlepszy będzie? Obecnie jeżdżę na 205/55r16 i letnie i zimowe. Czy mogę zmienić na inny rozmiar? Rozmiar zależy od felgi czy jak?

Temat rzeka. Zalezy o którym wymiarze mówimy. Od felgi zależna jest średnica wewnętrzna opony i poniekąd uwarunkowana jest szerkość opony bo tu są widełki, jakie opony mozna założyć na jak szeroką felgę. W tym wypadku polecam poszukać kalkulatorów na google, tam będzie wszystko.

Co do rozmiaru felgi, czym większa felga tym mniejszy profil opony aby zachować zawnętrzny wymiar opony na niezmienionym poziomie. Tu znowu z pomoca przychodzą kalkulatory rozmiarów opon i ich zamienników przy większych felgach.

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy rozmiar opony. Jeżeli mówimy o wielkości profilu/felgi to wszystko zalezy od komfortu na jaki się godzimy i wizualnych preferencji. jeżeli chodzi o szerokość opony to wiadomo ograniczeniem będzie to aby opona nie zachaczała o nic przy skręcaniu koła, nie wystawała za obrys błotników. Zbyt szeroka opona w stosunku niewielkiej mocy zamuli auto i generalnie nie da żadnych korzyści. Poza tym wzrasta wtedy efekt pływania opony przy wjeżdzaniu w kałużę. Można tak godzinami.

Można wybrać najlepszą oponę, ale generalnie do czegoś. Jak auto ma być do normalnej jazdy to parametry najbliższe oryginalnym bedą najlepsze, ewentualnie wieksze felgi kosztem komfortu, kosztem samych felg i kosztem droższych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna ta taka felge zalozyc 225 czy nie bardzo

http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

Radzę zajrzeć i będzie mniej pytań. Oponę 225 można załozyć na felgę o szerokości od 6 do 8,5 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na krótkie trasy, mało jeżdżenia opony na 3-4 lata przynajmniej? Chciałem zamawiać pirelli lub nokiany, ale drogie są, a w sumie mało jeżdżę dużo miasta, trasa do 50km maks... Czasem dalej, ale mało. Jakie oponki będą dobre to żeby się nie zużywały stojąc na parkingu/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oponki będą dobre to żeby się nie zużywały stojąc na parkingu/.

:eusathink::shock3: eee?

Chyba że chodzi Ci o to że auto będzie długo stało bez żadnego ruchu, to fakt, opona się zużyje a raczej odkształci, jednak czeka to zarówno Pirelli jak i Dębice ...

Czy na krótkie trasy, mało jeżdżenia opony na 3-4 lata przynajmniej?

Chodzi Ci tu o to czy opony wytrzymają 3-4 lata robiac krótkie trasy czy coś? :dontknow:

Każda nowa opona (poza Chińską) będzie lepsza niż 3-4 letnia opona premium. Dla gumy ważny jest też CZAS. No i każda kupiona opona wytrzyma 3-4 lata przy mniejszej ilosci jeżdzenia.

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bo jest dużo firm i nie wiem, którą wybrać. Jestem bardzo zadowolony z nokianów zimowych, ale wątpie, że letnie będą również dobre, każda jest dobra na dany sezon..

Nie wiem czy pirelli czy nexeny, które polecacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fulda Sportcontrol.

Chłopaki polecili i się nie zawiodłem, mam u siebie na 19" i u taty w golfie na 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem bardzo zadowolony z nokianów zimowych, ale wątpie, że letnie będą również dobre, każda jest dobra na dany sezon..

Na jakiej podstawie wątpisz, że letnie nie będą równie dobre, skoro mają bardzo dobre opinie i oceny, także wśród użytkowników forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziłem z założenia, że jeden producent zna się na jedno sezonowych - że tak napiszę, oponach. Jeśli zrobi dobre zimowe to na tych się zna.. ale w sumie noo pewnie błędne myślenie.

A, które są bardzie polecane nokian czy pirelli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz. Nokian to naprawdę dobry producent, a o Pirelli słyszałem, że szybko się ścierają, jednak nie wiem, ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pirelkami to prawda. Szybko mi się zjechaly w mojej starej b5 1.6 benzyna. Teraz na oponeo są Bridgestone potenza adrenalin re002 za 399. 235/45/17

Edytowane przez ostry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam dość szybkie zużycie Pirelli w stosunku do innych opon. Więc coś jest na rzeczy.

Nokiany powinny być ok, ale decyduj sam. No i tak jak napisał nitroo istotny jest budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie jakie powinno być ciśnienie w moich oponach uniroyal 3 235/40/r18 . 3.0 bary może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie dla opon masz na nalepce w drzwiach, lub pod klapką wlewu paliwa. Powinieneś coś tam dobrac mniej więcej dla siebie.

Coś takiego:

http://www.spalacz.pl/media/naklejka_z_rozmiarami_opon_i_cisnienia_w_audi_a4_b8.jpg

3 bary to według mnie i nalepki za dużo :P. Ta powyższa jest dla b8, ale powinno nie różnić się za wiele. Zalezy też co wozisz autem i ile osób jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ori wlepce napisane jest że przy kole 235/45/r17 przód-2.6 tył-2.8

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...