Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potrzebuje dobrej opony do dosyć szybkiej jazdy, ale zależy mi żeby była w miare trwała i nie ząbkowała. Rozmiar 18''

Raczej z opon premium ale może uda się zmieścić w 1600zł.

Co polecicie ? Po mału czytam cały temat i robie notatki ale na dziś starczy :D

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość z oponeo polecił do takiej jazdy hankook ventus v12 evo. I takie będę kupował znalazłem je na innej stronie za 1670 zł komplet 18 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ans, miałem je, wyząbkowały mi się szybko i więcej ich nie kupie do avanta. Poza tym chce nowe.

@rafal1234, a jakie bierzesz te 18''? 225/40 czy 235/40 ? Bo jest różnica prawie 100zł na sztuce.

A może 215/45R18 ? choć nie mam doświadczenia z tym rozmiarem.

Bridgestone i Hankook wezme pod uwagę. Ale myśle jeszcze na Rainsport3 i Contisport. Pozatym są jeszcze Yokohamy - które miałem do tej pory i uważam je za super oponki. Z tym że tego modelu DECIBEL już chyba nie produkują. Pirelli, Goodyear, Dunlop. Jest tego chyba za dużo :D

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 215/40. Tez myslałem nad yokohama s drive ale to już koszt 2000zł. Jest tego właśnie za dużo i dlatego wezmę te co mi gość polecił

Mówił że hankook wchodzi na markę premium i wygrał przetarg na opony dla niemieckiej policji. Opinie też ma całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przedstawiciele to wiesz.... zawsze reklamują to na czym mają największą prowizje albo nacisk na wysoką sprzedaż.

Ja jeszcze myśle czy psim swędem nie przyoszczędzić i kupić Kormorany 235/40R18 za 260zł i komplecik za grosze by był.

Dlaczego bierzesz 215/40 a nie 215/45 ? Zawsze to więcej mięsa między felgą a asfaltem.

Pozatym 215/40R18 to chyba jakiś mało spotykany nietypowy rozmiar, mało opony do wyboru.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b5 sedan więc taki rozmiar wychodzi. Wiem ze tak robią przedstawiciele ale myślę że akurat tutaj się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te Kormorany... kierunkowe opony, troche lipa. Niby grupa michelin i cena kusząca z 330zł na 260zł. Ale chyba to ich jedyna zaleta.

Tylko dlaczego tak tanio ? To też troche zastanawiające :D żeby nie jakieś 3 letnie z magazynu.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym takiego wynalazka nie założył. Widziałem etykietę zimowych Kormoranów - dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... w sumie Kormoran to grupa Michelin. Zawsze jeździłem na oponach klasy premium choć ostatnio testowałem tansze uniroyale i były nawet niezłe - z tym że w dużo słabszym aucie. Jak sie nie spróbuje to sie nie wie.

Zbytnio cie nie mogę zrozumieć, oceniłeś je po etykiecie ? i to zimowe ? przeciez o letnich rozmawiamy.

No to co byś polecił do 400zł ?

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Polar też jest w grupie Whirlpool a gorszego syfu chyba już nikt nie robi.Zeszmacili polskie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej, to na motointegratorze Kormorany są po 212zł w rozmiarze 225/40R18, tansze niż chinczyki ? Masakra, jak za darmo.

Dobra co kupić bo jak znam życie to zaraz zdrożeją letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno nie kormorany

chyba ze za rok chcesz znowu szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te yokohamy 2 b.liche, a dwie jeszcze na 1 sezon.

Także kupie te 2szt. Kormorany chyba na próbe. Co mi zależy, za 200zł to jak za darmo. Sprawdzimy to badziewie, najwyżej wyłącze ESP i je zedre na maxa z nerwów :D

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zbytnio cie nie mogę zrozumieć, oceniłeś je po etykiecie ? i to zimowe ? przeciez o letnich rozmawiamy.

Umiem czytać i wiem, że rozmawiamy o letnich. Nie wróżę tej firmie nic dobrego, skoro nawet zimówki nie potrafi zrobić - świadczy o tym sprzedaż tych opon w Biedronce :grin: To Twój samochód i Twoje pieniądze - masz cały temat o polecanych przez wszystkich oponach, a w kółko zadajesz pytanie, co polecamy. Już Ci chłopaki napisali, że na pewno nie Kormorany.

200 zł za oponę w rozmiarze 18" Cię nie dziwi w ogóle? Zresztą, POWER-KRIS już się moim zdaniem jasno wyraził na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparciuch .....

rób jak chcesz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach Firestone Firehawk SZ90U 225/45/r17 ewentualnie Nokian Zline 225/45r17 ? :) czy jest coś lepszego w porównywalnych pieniądzach jak za te ww opony? :)

Edytowane przez pencus-89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwi mnie ta kwota 212 zł za 225/40R18. Bo w innych sklepach jest po 350zł

Napisane jest że 2014r. Dobra mniejsza z tym.

Temat czytałem 5 stron do tyłu i jedynie dowiedziałem się o wadach poszczególnych opon, skreśliłem kilka marek. Zawsze to coś.

Ja wiem że to jest denerwujące, bo to opona klasy budżet a zakładać ją chce do auta premium ale może bym troche przyhardkorzył i zobaczył na co ją stać. :D

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...