Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Coś słabo szukasz. Nokian, Vredestein, Continental, Bridgestone - te firmy najczęściej są przez nas polecane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Julo polecam Bridgestone Potenza S001 :wink:

czemu akurat konkretnie ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamat Kormoranów umarł - zadzwoniłem - towar niedostępny.

Także będę żył.

Do vredesteinów już sie raz spażyłem, szybciutko mi się wyząbkowały.

Pozatym reszta wygląda obiecując. Conti - wiadomo super opona, z tym że najdroższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Continental Premium 5 też ostro zabkuje.Wiem bo mam w Octavii II i A4 B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w nieobciążonym avancie i podatnym na to biezniku - ząbkowanie występuje.

Myślałem że tylko na "jodełce" ząbkują. Nie wiedziałem że ContiPremium 5 też.

No to powiem Wam że naprawdę jest dylemat z tymi oponami.

Poszukam jeszcze informacji o tych nokianach Zline. Choć nie mam przekonania do nich. O zimówkach słyszałem oczywiście wiele dobrego.

Ogólnie szukam opony (18cali) żeby spełniała takie założenia:

- opona cicha przy większych prędkościach.
- twarda, z niskim zużyciem bieżnika.
- dobrze trzymała w zakrętach.

- przyzwoita w warunkach deszczowych

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo polecam Bridgestone Potenza S001 :wink:

czemu akurat konkretnie ten model?

Miało być Potenza re050a, na których śmigam 3 lata... Dla mnie świetne w każdych warunkach, przy agresywnej jeździe, nawet przy małej ilości bieżnika... Ale gdy te opony skończą się to wpadnie ich nowszy model - S001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy jest możliwe w 8k0, użyć opony 225/55/17, jeśli tak, to jakie et felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdej audi (A4B5, A38L i A4B8) używam BARUMów.

Żadna używka nawet opony z najwyższej półki nie dorówna nowym barumom.

Niby produkcja czeska (grupa continental) a większość zakupionych przeze mnie opon były made in germany.

Polecam zarówno na zimę jak i lato.

Bardzo ciche w porównaniu do konkurencji, nie ząbkują się i bieżnik wystarczy na parę ładnych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia odnosnie Potenzy ale pare stron wcześniej ktoś pisał że szybko sie zdziera

Baruma chciałem kupić zonie do auta ale mój szwagier - pracuje w ser. oponiarskim, polecił w tej samej cenie Klebera, że niby dużo lepiej opona wykonana. Ale on to mówił odnośnie późniejszych napraw, montażów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Klebery na lato i jakoś moim zdaniem szału nie ma... Zimówki też mam Klebera i żałuję, bo do mnie ta marka jakoś nie przemawia... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to opona klasy budżet a zakładać ją chce do auta premium

tzn do jakiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzelaja na opony budzetowe a wiekszosc jak by wsiadlo w samochod i nie wiedziala ze jezdzi na budzetowych to by chwalila ze dobte.... Nie zawsze te drogie sa najlepsze... I moim skromnym zdaniem nie ma sensu przeplacac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam

ja tylko stwierdzam, że jadąc autem Twoje życie zalezy od 4 pocztówek

wiesz co to znaczy?

że opona styka się z jezdnią wlasnie w takim obrysie - tyle co pocztówka

no to ja bym bardzo chciał, żeby ta pocztówka nie była ze średniej drukarni, a z konkretnej .....

a do tego, nie chce mi się bawić w ich wymianę i szukanie następnych cudownych "okazji" co np. 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda ze nikt konkretnie nie porownal opon bo testy maja to do siebie ze sa sponsorowane przez dana firme i zawsze wygrywaja w nich najdrozsze firmy .... A po drugie nie kazdy jezdzi po 200 przy spokojnej jezdzi opony budzetowe spokojnie wystarcza ... Ale jesli ktos ma duzo kasy i go stac na deogie opony to niech kupuje.... Nie mozna krytykowac ludzi za to ze kupuja tanie lub drogie opony.... Kazdy kupuje to na co go stac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

nie zamierzam nikogo krytykować

prezentuję tylko mój punkt widzenia - jak pewnie zauważyłeś, w całości skłaniam się ku tematowi bezpieczeństwo a dopiero potem cykliczność wymiany ogumienia

nic innego mnie nie interesuje

a co do Twojej uwagi, kupuj to na co Cię stać, podpisuję się obydwoma rękami

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy tu gadu, gadu, a ja przeglądam Allegro i oglądam opony do mojej A4-ki. Aktualnie zastanawiam się nad Bridgestone Seiberling Performance. Dlaczego te? Prawdopodobnie niebawem będę przejeżdżać przez Adamów więc mógłbym wstąpić i odebrać osobiście :) Tylko czy te Bridgestone są coś warte?

PS:

Ogólnie to szukam 225/40R18 tak do 1000zł. Oczywiście jeżeli w tej cenie opony będą bez szału to mogę dołożyć jakieś 3 stówki :)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrz w opinie na oponeo albo opony.com.pl

jednak przy tej cenie, majac 4 lata gwarancji i solidną firmę, bym brał w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie jak już wrócę do domu i bede miał więcej czasu to usiądę i poczytam m.in o tych Bridgestonach. Dzięki za radę [emoji106]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...