Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm w takim razie jak już wrócę do domu i bede miał więcej czasu to usiądę i poczytam m.in o tych Bridgestonach. Dzięki za radę [emoji106]

Wysłane z jabłka

Tylko że to nie jest Bridgestone, jest to marka budżetowa należąca do grupy Bridgestone i nazywa się Seiberling. A ma ten sam wzór bieżnika co Dayton który też jest oponą budżetową Bridgestona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czytać

nic na siłę .....

zachować spokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo polecam Bridgestone Potenza S001 :wink:

czemu akurat konkretnie ten model?

Miało być Potenza re050a, na których śmigam 3 lata... Dla mnie świetne w każdych warunkach, przy agresywnej jeździe, nawet przy małej ilości bieżnika... Ale gdy te opony skończą się to wpadnie ich nowszy model - S001

potweirdzam naprawde zayebste opony :)

vredesteiny mam teraz i są moim zdaniem ciut gorsze, i głośniejsze a zużycie bieżnika bardzo przyzwoite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dobrych letnich opon do dosyć szybkiej jazdy, ale żeby były w miare trwałe w rozmiarze 205/55/R16 cena max 350 za sztuke.
Zastanawiam sie nad
dunlop sp sport maxx rt
Continental ContiPremiumContact
Bridgestone turanza er300
Ktore z tych beda najlepsze, ewentualnie jakie inne polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to miałem Bridgestone w poprzedniej audi i te mogę śmiało polecić.

A z innej firmy mogę polecić te co ja ma u siebie w aucie aktualnie czyli Toyo Proxes CF2 wydaje mi się że są cichsze od Bridgestona dobrze trzymają się drogi na mokrej nawierzchni a na suchej rewelacja na lepszych jeszcze nie jeździłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokonekus

Niezłe te oponki wypatrzyłeś. Napisz coś jak wynajdzies o nich jakieś informacje bo ja dziś nie dam rady poszperać na necie.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie opony budzetowe polecacie na felge 17 ( chcialbym 215/50) tlko teraz jakiej marki opona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja już wybrałem, zostaje przy YOKOHAMIE.

Jeździłem bardzo dynamicznie na rocznych Yokohamach przez sezon 2012, 2013 i 2014 i jeździło mi się bardzo dobrze więc nie wiem po co ja chce kombinować.

Yokohama idzie na 1 montaż do mercedesów.

Poza tym stwierdziłem że stracony czas na szukanie opinii o oponach lepiej spożytkować na pracę a zarobione pieniądze dołożyć na zakup lepszych opon :D

Na oponyturbo.pl są po 398zł a hamowanie w deszczu ma klasy "A" tak jak Uniroyal RainSport3, ścieralność - jak u mnie po 4 latach jest wystarczająca - zostało ok. 4- 4,5mm, dwie mają ok. 5mm.

trzymanie w zakrętach idealna.

photo-09d076b6-fcef-4e30-9052-9e369723a4

box_aqua_A-acf3189c4caadcbde133bb2c8cb61

https://www.motointegrator.pl/produkty/1220006-yokohama-advan-sport-v105-22540r18-92y

Yokohama Parada jest kozacka... ale na wygląd nie będe się napalał, bo już raz tak zrobiłem przy Vredestein Ultrac Sessanta i mimo że b.dobrze się jeździło to jednak jej nie kupie po tym jak sie szybko wyząbkowała.

yokohama-parada-spec-2-1420-t-f-l125-sk1

Tak samo boje się że Uniroyal RainSport3 też pewnie się wyząbkuje w avancie bo widze pewne podobieństwa w bieżniku do Vredesteina:

photo-8a48e621-463c-47f2-8530-e611dd0645

photo-4832f1b4-8bc9-4f20-93f3-78f56a8da6

Ale ja tam fachowcem nie jestem od opon. Mogę się mylić.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


polecam Bridgestone Potenza S001

baaaardzo dobre opony

bardzo dobre :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokonekus

Niezłe te oponki wypatrzyłeś. Napisz coś jak wynajdzies o nich jakieś informacje bo ja dziś nie dam rady poszperać na necie.

Poszukalem na necie przez telefon i nic o nich nie znalazłem. Dlatego fajnie byłoby gdyby ktos, kto ogarnia opony wypowiedział sie na ich temat.

Jeżeli moglibyście polecić mi opony 225/40/R18 w cenie najlepiej 1000zl byłbym wdzięczny. Ewentualnie do 1300zl :hi:

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z krakowa chyba opony dla klubu ogarniał

dobrze kojarzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokonekus

Niezłe te oponki wypatrzyłeś. Napisz coś jak wynajdzies o nich jakieś informacje bo ja dziś nie dam rady poszperać na necie.

Poszukalem na necie przez telefon i nic o nich nie znalazłem. Dlatego fajnie byłoby gdyby ktos, kto ogarnia opony wypowiedział sie na ich temat.

Jeżeli moglibyście polecić mi opony 225/40/R18 w cenie najlepiej 1000zl byłbym wdzięczny. Ewentualnie do 1300zl :hi:

Wysłane z jabłka

uderz do użyszkodnika mrogal, on diluje oponami i akordeonami :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego wiem co myślisz leniwy jestem nie chciało się szukać no i w sumie masz racje ale taka moja natura hehe dzięki wielkie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) mnie też czasami ciężko szukać, a to nie elektroda.pl tutaj zawsze ktoś odpowie :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie szukam też nowych opon letnich, ale póki co to mam mętlik w głowie jeśli chodzi o dobór wymiaru opony, bo każdy coś innego mówi.

Mam felge 17" szerokość 7,5 (http://www.original-felgen.com/8e0601025aq1h7.html).

Stare opony są 235/45 jednak żona większoć czasu jeździ autem i jej się źle jeździ na tych kołach po naszych super drogach.

Chciałem żałożyć max. 215mm. Jeden wulaknizator mówi że muszą być 225, inny że 235. Czytam na forum i ludzie zakładają nawet 205 i pasuje. Jest jakaś optymalna szerokość opony którą mogę śmiało kupić i żonie będzie się dobrze jeździło ? (zimówki mam 205 i jest ok).

A i jeszcze co z profilem opony. Jeśli mam stare 45 a chciałbym dać 50mm to będzie mi to pasowało przy nadkolach i czy wogóle jest sens zmieniać 45 na 50?

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...