Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

215/50/17 i będziesz jeździł komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałem żałożyć max. 215mm. Jeden wulaknizator mówi że muszą być 225, inny że 235. Czytam na forum i ludzie zakładają nawet 205 i pasuje. Jest jakaś optymalna szerokość opony którą mogę śmiało kupić i żonie będzie się dobrze jeździło ? (zimówki mam 205 i jest ok).

Radzę zmienić wulkanizatora - na felgę 7,5J spokojnie możesz założyć 215

Podpowiedź nitroo jest jak najbardziej trafna - będzie Pan zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunlop sp sport maxx rt

Takie zakupiłem na ten sezon.Mam miłe doświadczenia z Dunlopem i dlatego postanowiłem spróbować. Dam znać kiedy założę na auto jak się zachowują. Co do innych to mogę polecić Toyo proxes T1 sport mam takie w drugim aucie(BMW e39) teraz będzie ich trzeci sezon i są super na mokrym i suchym a zużycie którego się bardzo obawiałem jest do zaakceptowania, jeżdżę na nich dużo głównie autostrady więc szybko i nigdy nie czułem się na nich niepewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żałożyć max. 215mm. Jeden wulaknizator mówi że muszą być 225, inny że 235. Czytam na forum i ludzie zakładają nawet 205 i pasuje. Jest jakaś optymalna szerokość opony którą mogę śmiało kupić i żonie będzie się dobrze jeździło ? (zimówki mam 205 i jest ok).

Radzę zmienić wulkanizatora - na felgę 7,5J spokojnie możesz założyć 215

Podpowiedź nitroo jest jak najbardziej trafna - będzie Pan zadowolony:)

W takim razie co myślicie o Nokianach Z line 215/50 R17. Tylko czemu one takie drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 215/50/17 jest po prostu drogi.

Ostatnio widziałem, że Nokiany Line mają lepsze opinie niż Z Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitroo możesz powiedzieć czym się różnią zline od line? Te pierwsze typowo deszczowo gumy a te drugie bez z?

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian Z Line ma etykiety C A, a Line E B i jest o 1 dB cichsza.

Nie wiem. Ciężki wybór, bo sam stoję nad tym dylematem, którą z nich wziąć... Wizualnie wolałbym Z Line :hi:

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy tu gadu, gadu, a ja przeglądam Allegro i oglądam opony do mojej A4-ki. Aktualnie zastanawiam się nad Bridgestone Seiberling Performance. Dlaczego te? Prawdopodobnie niebawem będę przejeżdżać przez Adamów więc mógłbym wstąpić i odebrać osobiście :) Tylko czy te Bridgestone są coś warte?

PS:

Ogólnie to szukam 225/40R18 tak do 1000zł. Oczywiście jeżeli w tej cenie opony będą bez szału to mogę dołożyć jakieś 3 stówki :)

Byłem dzisiaj u znajomego wulkanizatora i wypytałem go o te opony. Powiedział, że bieżnik - jak zauważył wcześniej Piotrek - mają taki sam jak Dayton i że kojarzy ogólnie Seiberlingi. Firma należy do grupy Bridgestone i nie jest zła, ale szału też nie ma, ot opona jak opona, miała iść przede wszystkim na rynek chiński, ale jest sprzedawana też w EU.

Jeżeli opony są nowe i w takiej cenie to śmiało można brać bo ciężko znaleźć coś nowego i lepszego za takie pieniądze. Tym bardziej, że po sprawdzeniu cen u dostawcy u którego czasami zamawia on opony, Daytony z takim samym bieżnikiem chodzą 310zł/szt czyli za 4 opony trzeba zapłacić 1240zł, a tutaj za 300zł taniej mamy praktycznie to samo. Ja się jeszcze zastanowię i poobserwuje Allegro, może trafi się coś innego w zbliżonej cenie (podobno ceny nowych opon idą w dół). Jeżeli nic ciekawe się nie pojawi to po 16-stym marca zamówię te Seiberlingi i zobaczymy co to jest warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla promocja 2 tygodnie temu na daytony na oponeo za dayton 320 evo po 220 za sztuke kupilem 4 za ta cene bylo warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna cena - 18 ?

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla promocja 2 tygodnie temu na daytony na oponeo za dayton 320 evo po 220 za sztuke kupilem 4 za ta cene bylo warto....

O tych mówisz: click? Jak tak to biorę, po 213zł są :hi:

EDIT:

Dzwoniłem, nie są dostępne i nie wiedzą czy w tym miesiącu się pojawią :(

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja jestem po fakcie dokonanym... Padło na zliny za 550 sztuka z ubezpieczeniem na oponeo... Fakt faktem z 5 tyg 2014 czyli rok leżały...

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo dałeś

Zliny...

a co to jest w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak drogo za te Nokiany? W jakim to rozmiarze? Chyba 215/50/17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się orientowałem w jakich cenach idzie dostać te zliny i 235/45/17 380zł; 225/50/17 480zł

Jak zapytałem o różncię pomiędzy Line a Zline to sprzedawca z hurtowni powiedział że Zline nastawione są na bardziej sportową jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla promocja 2 tygodnie temu na daytony na oponeo za dayton 320 evo po 220 za sztuke kupilem 4 za ta cene bylo warto....

O tych mówisz: click? Jak tak to biorę, po 213zł są :hi:

EDIT:

Dzwoniłem, nie są dostępne i nie wiedzą czy w tym miesiącu się pojawią :(

Tak wlasnie te... Za 220 kupilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/35/19 dlatego sporo dałem. Niby przecena z 8xx. Jeszcze uniroyal rain sport 3 były w podobnej cenie. Yokohamy po ponad 700 sztuka w zależności od modelu.

Dunlop, conti - nie mam przekonania jakoś.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak za 19tki to bardzo dobre pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kupiłem nówki 19" za 1500zł kpl Fulda Sport Control 225/35

DOT opon z 2013r

normalna cena w sklepach była ok 2800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania dwie nowe opony goodyer F1 asymetric 2 225/45/17 rok prod 2012 albo 2013 cena 2 szt 550zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...