Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

PIXI szukasz gum na lato? Wal na pw to Ci znajdę jakieś fajne gumy a blisko masz do mnie to sobie odbierzesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pixi, coś ok 8000-10000km

Edytowane przez stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania 1100 zł na rozmiar 205/55/16. Stanley Ty masz Fuldy i jest godna tej ceny? W tej kasie kupię też Goodyera; Pirelli, Dunlop. Czy nie przepłacać? Pirelli ma podobno dużo reklamacji?

Edytowane przez Szati 1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania 1100 zł na rozmiar 205/55/16. Stanley Ty masz Fuldy i jest godna tej ceny? W tej kasie kupię też Goodyera; Pirelli, Dunlop. Czy nie przepłacać? Pirelli ma podobno dużo reklamacji?

Kolego miałem w BMW e46 FULDA Ecocontrol i śmiało polecam! Uważam ,że nie ma nic lepszego w tej cenie, ciche , świetnie trzymaja sie drogi i bardzo wytrzymałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pirelli - zgadza się, ale zależy to od modelu. Sam mam Pirelii Zero Nero GT 235/45 17" (przód) i jestem akurat zadowolony. Na tyle mam Cintorato P7 i już mniej. Fuldę polecam i gdybym miał jeszcze raz kupować opony to kupiłbym właśnie Fuldy. Są tańsze o prawie 150 zł (w tym samym rozmiarze oczywiście) i nie widzę powodu, dla którego miałbym w przyszłości przepłacać. Wcześniej jeździłem parę lat na Fuldach w 80-ce i byłem bardzo zadowolony. Z resztą, pisałem już o tym kiedyś. Nie wierzę w opowieści w stylu - dwa sezony zjeździłem i lipa. Abstrahując od konkretnych wad opon (w moim przypadku Pirelli Cinturato) jeśli ktoś stosuje się do zaleceń producenta (prawidłowo dobrane opony a zwłaszcza dopuszczalna nośność, która często przy zakupie nie jest w ogóle przez użytkowników uwzględniana, prawidłowa obsługa - ciśnienie itp...) to na każdych oponach pojeździ normalnie. Oczywiście, zależy to też od stylu jazdy... Wszystko już było, z resztą, w tym wątku przerabiane setki razy i rozmieniane na czynniki pierwsze :)... I dlatego nie wierzę, że ktoś po jednym czy dwóch sezonach ma zjechane opony! A te nasze dywagacje na ten temat haczą już o pojęcia z zakresu fizyki molekularnej czy doświadczenia jakie prowadzi NASA :wink: Każdy ma przecież własne preferencje do konkretnych marek i tyle. Tak samo jest z olejami silnikowymi i paliwami (wszystkie mają taką samą bazę a różnią się w dużym uproszczeniu praktycznie dodatkami) a jednak ktoś kupuje Mobil 1, ktoś Castrol, ktoś tankuje na Orlenie a ktoś inny na Statoil... :)

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z oponami Nokian Zline albo Uniroyal rainsport 3 w rozmiarze 225/40r18? Cenowo są podobne, i rozważam zakup i nie wiem co wybrać, a szukam w miarę tanich opon ale nie chińskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli a Fulda jedna cena. Czyli, że Fuldy są bardziej twardsze ale mniejsza przyczepność? GoodYear też mnie nurtuje ale czytałem wcześniejsze strony i podobno szybko bieżnik leci. Cały czas jestem bliżej Fuldy ale może być kraj produkcji Słowenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania 1100 zł na rozmiar 205/55/16. Stanley Ty masz Fuldy i jest godna tej ceny? W tej kasie kupię też Goodyera; Pirelli, Dunlop. Czy nie przepłacać? Pirelli ma podobno dużo reklamacji?

Mogę porównać np do Uniroyal RainSport 2 - Fuldy po jednym sezonie zachowują się znacznie ciszej - pewnie ma na to wpływ charakterystyka bieżnika obydwu opon (uniroayal - tzw jodełka) Poza tym moim zdaniem Fulda lepiej trzyma zarówno na suchym jak i mokrym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zależy na komforcie odradzam opony z bieżnikiem w jodełkę!!!! Strasznie hałasują nie ważne jaka firma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z oponami Nokian Zline albo Uniroyal rainsport 3 w rozmiarze 225/40r18?

Mam Rainsporty 3, ale 205/55r16. Kupiłem w tamtym roku i kupiłbym ponownie.

Mogę porównać np do Uniroyal RainSport 2 - Fuldy po jednym sezonie zachowują się znacznie ciszej - pewnie ma na to wpływ charakterystyka bieżnika obydwu opon (uniroayal - tzw jodełka) Poza tym moim zdaniem Fulda lepiej trzyma zarówno na suchym jak i mokrym :wink:

Rainsport 2 i 3 to zupełnie różne opony. Trójeczka, to już nie jodełka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Fulda czy GoodYear będzie ciszej pracować? ilość decybeli(dB) mają podobnie ale różnie z tym jest :facepalm: dzięki Trzacha za temat o Pirelli :) Na oponach bedę jeździł co najmniej 5 lat także jest nad czym się zastanowić :kwasny: Stanley mam teraz Nexen-y S3000 to porażka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Fulda czy GoodYear będzie ciszej pracować? ilość decybeli(dB) mają podobnie ale różnie z tym jest :facepalm: dzięki Trzacha za temat o Pirelli :) Na oponach bedę jeździł co najmniej 5 lat także jest nad czym się zastanowić :kwasny: Stanley mam teraz Nexen-y S3000 to porażka :facepalm:

5 lat ?

ja zawsze kupuję nówki max po 3 latach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny mam 6 lat i posiadają jeszcze 5 mm bieżnika :kox: ale niestety biją i na jedno wychodzi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się też wydaje że po 4 sezonach to już chyba trzeba oponę wymienić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś uzytkował nexen 8000 lub 9000 ? lub pirelli p zero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons obczaj nexen n'fera su1 , mają lepsze parametry no i cena lepsza no i dobre miejsca w rankingach (jak na Korea :D ). Mam takie 215/45/17 przód od miesiąca i jest OK. W tym roku kupię jeszcze ten model na tył ale 225/45/17

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Zeitung-Summer-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Bild-Top-15-Summer-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Bild-50-Summer-Tyre-Shootout.htm

Miałem rainsport 3 205/55/16 - opony na deszcz OK, ale na suchym takie se - niedawno je pogoniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam opon do swojego samochodu w rozmiarze 225/45/17 .Felgi 17 7,5J et28. Chciałem kupić używki w dobrym stanie, ale porównując ceny to niewiele więcej dokładając kupię nowe opony..

Mam tu kilka typów może mi coś doradzicie, styl jazdy dynamiczny, samochodem do którego będą opony robię ok 10tys km rocznie.

Opony kupował bym z aukcji podanych poniżej, a mam jeszcze kupon obniżający cenę o 100zł :

Fulda :http://allegro.pl/4-opony-letnie-225-45r17-fulda-sportcontrol-2015r-i5149485828.html

Toyo : http://allegro.pl/4-x-nowe-toyo-proxes-t1-r-225-45r17-225-45-17-2014-i5119617520.html

Barum: http://allegro.pl/4x-225-45r17-91y-barum-bravuris-3-hm-3hm-warszawa-i5146685538.html

i na koniec Viking, kilka osób polecało mi te opony jako tanie, a naprawdę dobre, słyszeliście o nich lub może ktoś takie użytkuje? : http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r17-91y-viking-gr-continental-hit-i5153131014.html

A może polecicie coś innego w podobnej cenie?

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu, mam 2 komplety felg. jedne 18" <--- ale chce sprzedać, komfort jazdy tragiczny (gdyby nie polskie drogi zostawiłbym nawet się nie zastanwiając ale jadąc przez mniej równe drogi trzepie deską <--- Felgi firmy R.O.D. z oponami! 5x112 ! CENA DO NEGOCECJACJI Radomsko ⢠OLX.pl (dawniej Tablica.pl)) , drugi 16 <-- właśnie na te felgi chce kupić opony, rozglądałem się za 205/55/16 np. Dunlop Sp Sport, Uniroyal RainSport 3 ? Możecie jakieś polecić ? Rozmiar myślę że dobry? Chyba że macie pomysł jak zlikwidować stuki plastkiów przy 18" to również i to rozważę :D Wrzuciłem foty z wyglądem auta na jednych i na drugich licze na wasze rady a Pictures, a Images, a Photos, a Videos - Image - TinyPic - bezpłatny hosting obrazów, udostępnianie zdjęć i hosting filmów wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIXI szukasz gum na lato? Wal na pw to Ci znajdę jakieś fajne gumy a blisko masz do mnie to sobie odbierzesz :wink:

Tak , szukam .... ale KUŹWA nie wiem jakich ( chodzi o firmę )

Pixi, coś ok 8000-10000km

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...