Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi


Niestety auto uziemione

i co

już jeździsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie, ja wtym sezonie zdecydowałem się na Bridgestone touranza er 300 225/45/17

są ciche, dobrze na mokrym, ale dośc sztywne na nierównościach,.

udało mi się trafić nówki z auta które wyjechało z salonu, własciciel zmienił rozmiar,

niestety matador mp 46 wyząbkował sie na tyle po sezonie,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.co myslicie o Michelli Kormoran B2 Gamma? Cena przystępna, Polski rodowity produkt. Mam fele po renowacji i trzeba dobrac gumki. 225 40 18

Model B2 mozna kupic za 800zl 4 sztuki!

http://allegro.pl/4-x-225-40r18-92y-grupa-michelin-kormoran-2015r-i5317344174.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ty uważasz, ale dla mnie to podejrzanie niska cena jak za opony 18"... W takiej kwocie nie spodziewałbym się dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.co myslicie o Michelli Kormoran B2 Gamma? Cena przystępna, Polski rodowity produkt. Mam fele po renowacji i trzeba dobrac gumki. 225 40 18

Model B2 mozna kupic za 800zl 4 sztuki!

http://allegro.pl/4-x-225-40r18-92y-grupa-michelin-kormoran-2015r-i5317344174.html

Polski produkt? fabryka dawno sprzedana w obce ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale produkowane sa w Polsce tak czy inaczej. W Polsce nie ma juz chyba zadnej Polskiej firmy ;) Sprzedajmey sie jak tanie dzi***. Ale ni o tym koledzy.

Ktos mial i testowal te oponki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ty uważasz, ale dla mnie to podejrzanie niska cena jak za opony 18"... W takiej kwocie nie spodziewałbym się dobrej jakości.

pełna zgoda - to brzmi więcej niż podejrzanie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce !tańsze nowe opony jak kolega wyżej 225/40/18 to ja bym brał Barumy ;) bez zastanowienia, a nie kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy rozmiarów opon Ci pod dostatkiem. Ale jak wiadomo sa jakies przyjęte standardy. Jakie rozmiary można uznać za standard a jakie to mało spotykane? Bo nawet widac po sporych różnicach w cenie że te mniej popularne sa droższe. Chodzi mi o rozmiary 16", 17" i 18". Tak juz od dłuższego czasu się zastanawiam.

Można się posługiwać oczywiście przelicznikami rozmiarów i wybierać koła o zbliżonej średnicy do oryginału ale nawet przy niewielkich różnicach w srednicy występuje wiele róznych kombinacji szerokości opony do jej profilu.

No bo tak naprawdę można założyć oponę 235/45R17 ale opona 265/40R17 ma średnicę tylko o 0.1% większą a chyba ta druga do typowych nie nalezy. Lub 215/50R17 które różni się tylko o 0.5%. Zawsze jakiś stosunek szerokości do wysokości profilu jest korzystniejszy od innych

Edytowane przez pastaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem popularne rozmiary, o które pytasz to w kolejności: 205/55/16, 225/45/17 i 225/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

z niestandardowymi rozmiarami są problemy.

wyobraź sobie jak spalanie pójdzie w góre po przesiadce z 235/45R17 na 265/40R17.

szerokie opony to zło dla portfela :)

opony trzeba dopierać z głową, już wiem dlaczego odradzali mi 225/50/17, opona jest dosłownie milimetr od wahacza ;x

chociaż co ciekawe u mnie z przesiadki z dębicy (zimówki) 195/65/15 na letnie imperiale 225/50/17 spalanie spadło!

dopiero teraz sobie uświadamiam jak te opony z dębicy były złe.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chociaż co ciekawe u mnie z przesiadki z dębicy (zimówki) 195/65/15 na letnie imperiale 225/50/17 spalanie spadło!

dopiero teraz sobie uświadamiam jak te opony z dębicy były złe.

Dziwne.

Mi na zimowej Dębicy pali mniej niż na letnich Hankookach 215/15/17

Coś kłamiesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej na baku robiłem maks 900 km.

teraz bez problemu przekraczam 1000 km.

różnica jest widoczna gołym okiem.

też jestem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie polecacie opony Letnie na długie trasy.

Chodzi mi do audi a4 b7. coś w stylu 235/40/18 Lub 225/40/18.

Jest tego pełno wole doświadczonych opini.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie polecacie opony Letnie na długie trasy.

Jest jakaś różnica w krótkich a długich ?

Znaczy się czego po tym drugim oczekujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

z niestandardowymi rozmiarami są problemy.

wyobraź sobie jak spalanie pójdzie w góre po przesiadce z 235/45R17 na 265/40R17.

szerokie opony to zło dla portfela :)

opony trzeba dopierać z głową, już wiem dlaczego odradzali mi 225/50/17, opona jest dosłownie milimetr od wahacza ;x

chociaż co ciekawe u mnie z przesiadki z dębicy (zimówki) 195/65/15 na letnie imperiale 225/50/17 spalanie spadło!

dopiero teraz sobie uświadamiam jak te opony z dębicy były złe.

No własnie wiem że z niestandardowymi sa problemy. To porównanie 235 z 265 pokazałem dla przykładu bo wiele osób odsyła poprostu do przelicznika średnic by sobie sprawdzić.

Co by nie mówić szeroka opona sprawia wiele problemów i jak dla mnie to dobre tylko na tod gdzie jest równo. Moje 235/45R17 i na koleinach jest masakra. dlatego pomyślałem sobie że zapytam bo przemkło mi przez głowe 205 lub 215 o profili 50 i rozmiarze 17" tylko pytanie jakby to jeździło. Nie chodzi mi o wygląd bo jesli chodzi o koła t zależy mi na bezpieczeństie a wyglądem niech się martwią Ci którzy chcą. W tym że u mnie w A6 C5 we wlepce w bagażnik jest 235/45R17 i takie mam ale to do komfortowej jazdy ma sie jak wół do karety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami robię koło 8 , 9 tys miesięcznie.

Może i nie ma różnicy czy bliskie czy dalekie trasy ale jeśli jedziesz godzine na bardzo głośnych oponach może Tobie to nie przeszkadzać ale jak jedziesz 24 h na głośnych oponach to już trochę gorzej!

Chciałbym troszkę opinii ludzi które zakupiły juz opony i są z nich zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wybierz po prostu jedne z polecanych tutaj opon i sugeruj się indeksem głośności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chciałem

Ale gdy przegladałem ile tam wypowiedzi jest to głowa mała.

Dlatego sądziłem na szybką odpowiedź bo szczerze mówiąc mało czasu zostało na zakup nowych oponek na lato .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

z niestandardowymi rozmiarami są problemy.

wyobraź sobie jak spalanie pójdzie w góre po przesiadce z 235/45R17 na 265/40R17.

szerokie opony to zło dla portfela :)

opony trzeba dopierać z głową, już wiem dlaczego odradzali mi 225/50/17, opona jest dosłownie milimetr od wahacza ;x

chociaż co ciekawe u mnie z przesiadki z dębicy (zimówki) 195/65/15 na letnie imperiale 225/50/17 spalanie spadło!

dopiero teraz sobie uświadamiam jak te opony z dębicy były złe.

No własnie wiem że z niestandardowymi sa problemy. To porównanie 235 z 265 pokazałem dla przykładu bo wiele osób odsyła poprostu do przelicznika średnic by sobie sprawdzić.

Co by nie mówić szeroka opona sprawia wiele problemów i jak dla mnie to dobre tylko na tod gdzie jest równo. Moje 235/45R17 i na koleinach jest masakra. dlatego pomyślałem sobie że zapytam bo przemkło mi przez głowe 205 lub 215 o profili 50 i rozmiarze 17" tylko pytanie jakby to jeździło. Nie chodzi mi o wygląd bo jesli chodzi o koła t zależy mi na bezpieczeństie a wyglądem niech się martwią Ci którzy chcą. W tym że u mnie w A6 C5 we wlepce w bagażnik jest 235/45R17 i takie mam ale to do komfortowej jazdy ma sie jak wół do karety.

myślę że optymalne opony ( wygląd/prowadzenie/szerokość) to właśnie 215.

na 225 już zaczyna robić się masakra w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...