Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na zimę Matador MP92 SibirSnow 235/40/18 - bez zarzutu. Dobrze trzymają w trudnych warunkach. Nie zuzywaja sie szybko. Ocena b.dobra.

Na lato Matador MP46 235/35/19 - swietne opony, wzmacniane, auto trzyma sie drogi jak przyklejone, zdają egzamin na mokrym. Cena bardzo okazyjna. Ocena b.dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, też mam ostatni sezon letnich i czytając wszystkie posty utwierdziłem się w przekonaniu, że wybiorę coś spośród:

- Barum Bravuris 3HM
- Nokian ZLine
- Vredestein Ultrac Sessanta
- Uniroyal Rainsport 3
Wszystko zależy od kasy, ale skłaniam się ku Uniroyalom. A jaki rozmiar zakładasz?

Vredestein i Barum ja bym od razu odrzucił.

Vredestein miałem i nie polecam, a od Barumów dużo lepsze są Klebery w tej samym przedziale cenowym.

Też chyba brałbym Rainsporty.

Ja jeżdżę drugi sezon na vredkach sesantach i sobie chwale może na początku były głośniejsze ale wcześniej jeździłem na dunlopach więc była lekka różnica teraz jest ok musiały się ułożyć.

To pewnie wybiorę między Uniroyalami a Nokianami :)

Uniroyal mam na drugim aucie po 2sezonach lato i zima ,nie mam nic do zarzucenia,nokiany ma sąsiad na a6 ,3 sezon na nich lata wszystko ok,tylko nie wiem jaki model

Ja też zastanawiałem sie nad uniroyallem ale ze względu na bardzo słaby rant przy 17" odrzuciłem te opony. Vredki mają o wiele większy.

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy sezony jeździłem na Vredestein Ultrac Cento (225/40R18) i polecam - ciche, ścieralność niewielka, na mokrym mnie "nie zaskoczyły negatywnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym brał Vredki, to raczej Ultrac sessanta.

pamiętam że też zastanawiałem się który model, ale naczytałem się o częstym "ząbkowaniu" Sessanta i wybrałem Ultrac Cento

Edytowane przez Rafal_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sessantę teraz zastąpiono Ultrac Vorti - ponoć jeszcze lepsza, chociaż po opiniach użytkowników Sessanty ciężko coś rozszyfrować. Ja miałem w B6 i chwaliłem je bardzo, później szła jakaś dziwna seria pękających w poprzek, głośnych, itp. nie wiem z czego to wynikało.

Ja mam ochotę spróbować Nokiana zLine'a, któregoś z Hankook'ów - K117/K120 lub właśnie Uniroyala 3 - z tego co jednak widzę na zdjęciach, ani Nokian, ani Uniroyal nie mają zbytnio rantów ochronnych :kwasny: Może ktoś to potwierdzić/zaprzeczyć, kto jeździ na tych oponach?


A na marginesie - testował któryś już nową oponę MATADOR'a Hectorra 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 moj wulkanizator mi ja polecal (Hectorra 3 - MP47). Podobno jest niezla, chociaz na poprzedni model nie mam co narzekac. Gdyby mieli ja wtedy w magazynie jak kupowalem mp46, powiedzialbym Ci co jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko, jak taka opona spisze się w tak ciężkiej i dużej krówce, jak moja C6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval, mam na drugim aucie hankooka k115 i moge polecić z czystym sumieniem. Ma rant ochronny, jest komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sessantę teraz zastąpiono Ultrac Vorti - ponoć jeszcze lepsza, chociaż po opiniach użytkowników Sessanty ciężko coś rozszyfrować. Ja miałem w B6 i chwaliłem je bardzo, później szła jakaś dziwna seria pękających w poprzek, głośnych, itp. nie wiem z czego to wynikało.

Ja mam ochotę spróbować Nokiana zLine'a, któregoś z Hankook'ów - K117/K120 lub właśnie Uniroyala 3 - z tego co jednak widzę na zdjęciach, ani Nokian, ani Uniroyal nie mają zbytnio rantów ochronnych :kwasny: Może ktoś to potwierdzić/zaprzeczyć, kto jeździ na tych oponach?

A na marginesie - testował któryś już nową oponę MATADOR'a Hectorra 3?

Właśnie o tym pisałem uniroyal praktycznie nie posiada rantów.

W A6 C6 mam dunlop sp sport rt max opony na 3 sezony max w tym aucie 245/40/18.

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval, mam na drugim aucie hankooka k115 i moge polecić z czystym sumieniem. Ma rant ochronny, jest komfortowa.

Ventusa akurat w moim rozmiarze 255/35 R19 nie ma, ale K107, K117 wypadają dobrze - K120 jeszcze wielka niewiadomą, chociaż parametry ma dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i namieszaliście mi w głowie, ale zostanę przy zakupie UNIROYAL RS3. Czy to prawda że te opony wyjątkowo szybko się zcierają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie próbuję Nokian z line. Póki co drogi się trzymają jak klej również na mokrej nawierzchni, zakręty na gazie spokojnie zbieram, co do hałasu..to już nie ma takiej rewelacji, bo słychać szum jednak, ale...największy plus to spalanie da się zauważyć, że z baku idzie mniej i więcej przejadę na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i namieszaliście mi w głowie, ale zostanę przy zakupie UNIROYAL RS3. Czy to prawda że te opony wyjątkowo szybko się zcierają ?

Takie daje się wyczytać opinie, bo są miękkie jak kaczuszka :D

Obecnie próbuję Nokian z line. Póki co drogi się trzymają jak klej również na mokrej nawierzchni, zakręty na gazie spokojnie zbieram, co do hałasu..to już nie ma takiej rewelacji, bo słychać szum jednak, ale...największy plus to spalanie da się zauważyć, że z baku idzie mniej i więcej przejadę na nich.

A to ze spalaniem to znowu aż dziwne, bo indeks eko ma "E", a do tego, skoro super klei, to z jakiegoś pewnie powodu.

Musi się szybciej skończyć i palić więcej na chłopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przetestowałem dunlop sportmaxx rt 225/40/18 w koleinach nic nie czuć ,auto płynnie jedzie przy hamowaniu i wyprzedzaniu,co na conti 3 przy 235 trzeba było dobrze kierę trzymać i strach więcej niż 120km/h jechać , a dzisiaj czy 120 czy 160 nie było różnicy ,także polecam te oponki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina rozmiaru ? 235 przy nawet delikatnych koleinach daje sie odczuć. Miałem 225 i 235 także nie wróżę z fusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...