Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Po przeczytaniu opini mogę śmiało stwierdzić że warto kupić opony firmy Barum.

Moje pytanie do was , czy ktoś może mi wyjaśnić czym różnią się te dwie opony ? http://www.oponyturbo.pl/opony-osobowe/1/default/3//1/f_at_190_8/1/f_at_191_156/1/f_at_192_28/1/f_at_193_40/1/f_producer_687/1/

i jeszcze jedno pytanko mam fele 7,5 cala et 45 czy te powyższe oponki podejdą bez problemu.

Pzdr.

 

Za szerokie kapcie do takiej felgi wg mnie. Znajomy też w 1.8T ma na lato taki secik z 235 i biaduje za kazdym razem że wyczuwalnie zamulają mu auto, szczególnie czuje to po zmianie opon z zimowych, gdzie ma 215. Spalanie też o 1.3 litra w górę w jego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szerokie, bo takie schodziły z fabryki, czyli rekomendowane przez Audi... Też takie zakładam, tylko na felgę 8 cali.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie opon zawsze jest definiowane przez jakieś widełki. Możesz założyć takie, ale możesz założyć tez inne. Czasem ET felgi nie pozwala załozyć szerszej opony, czasem coś innego. Co do felgi 7.5 cala to zalecana szerokość opony to 225, nie muszę chyba dawac linków aby Ci to udowodnić :)? W fabryce 235 była to opcja i ok, ale nie wszyscy muszą od razu iść ta drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do felgi 7.5 cala to zalecana szerokość opony to 225, nie muszę chyba dawac linków aby Ci to udowodnić ?

Nie, to akurat wiem, tylko wspomniałem, jak wychodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam letnie Michelin Primacy HP 205/55/16 z indeksem W - dają radę, w zakrętach auto dobrze siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej felgi najrozsądniejsza to 235/40/R18, ale z 225/40/R18 jak i z 245/40/R18 nie powinno też być problemu (zależy też jakie ET felgi, bo jak coś w stylu ET45 to nie pchałbym się w tym przypadku w szerokiego kapcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyżej wymienione pasują ogólnie przy takim ET. Wg mnie 235 to złoty środek w Twoim przypadku, ktoś doradzi może coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybór padł na GY Efitientgrip Performance. Niestety te opony nie mają ochrony rantu felgi i za super się nie prezentują. Ale parametry maja dosyć dobre. Zimowe mam GY i jestem zadowolony. Myślę że letnie też będą ok.

A może continentale ? http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contipremiumcontact-5-205-55-r16-91-v-fr#89153878

Edytowane przez Konradgiee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem dunlop sp sportmaxx rt 225/40/18 ,zrobiłem jazdę próbną i jak narazie duży plus za głośność ,poprostu cisza jak będzie dalej, się okaże, dodam tylko że opona minimalnie wystaje poza felgę ,wcześniej miałem conti 235/40/18 i teraz wiem że za szeroka była do 8 cal felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja dzisiaj zakupiłem nokiany Zline. Dopiero we wtorek jade je wrzucić na felgi i do auta. Dam znać jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw

jak w pieniądzu wyszło ? ok 1800 ?

jeśli mnie pytasz to stówkę mniej , montaż w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw

jak w pieniądzu wyszło ? ok 1800 ?

jeśli mnie pytasz to stówkę mniej , montaż w cenie

no to bardzo dobra cena

napisz jak wrażenia usera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie za wcześnie na opinie zrobiłem ok 60km na nich,ale w łukach ładnie trzymają i co dla mnie b.ważne nie słychać ich ,miałem okazję sprawdzić awaryjne hamowanie (co prawda nie z dużej prędkosci)bo kotek wyskoczył ,auto stanęło dęba bez uślizgu,jak się dalej będą sprawowały zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie słychać to już jest dobrze

aquaplanning jeszcze - to mnie interesuje

bieżnik mają piękny, c'nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...