Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam 225/45/17 i rzuciły mi sie w oczy falkeny, podobno b.dobre opony, produkcja w japonii i nie ścierają aż tak bardzo szybko.

Cena poniżej 400zł.

Używał ich ktoś od nas z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

julo Wrc Laguna ma takie opony,jak cos to pisz do niego,a 3 strony do tylu on napisal tak o nich :

kupilem u kolegi z forum Subaru oponki fk 452 Falken Made in Japan 225/40/18 smigam na zakretach , trzymaja sie bardzo dobrze drogi polecam tobie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie planuje zakup pierwszych alusów do mojego niedawnego zakupu- audi a4 b5 1.6 1999r. Jeżeli chodzi o koszty to chciałbym się zamknąć w ok.2000 zł(felgi +opony letnie). Zamierzam zainwestować w 16 calowe czarne felgi. I tu właśnie mam problem. Jakie opony dobrać do 16 aby auto dobrze się prezentowało i przy tym miało jak najlepsze właściwości jezdne? Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby się dobrze furka prezentowała to celuj w 17" :good: Przy 16" to oponka chyba 205/50 ale to zależy jeszcze od szerokości felgi. I jeszcze jakie masz zawieszenie? seryjne 1BA czy 1BE czy może już masz obniżone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" w czerni to nie jest za dobry pomysł, nie będzie to wiele lepiej wyglądać jak czarne stalówki na zimę na których większość z nas teraz śmiga :confused4:

Aby był efekt czarna felga musi być duża i oczywiście odpowiedni wzór. Kiedyś widziałem felgi RS6 w ciemnym graficie na srebrnej Audi, tylko 19" i one juz naprawdę robiły robotę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe rozmiary:

195/65/15

205/55/16

225/45/17

225/40/18

Ciągle zadajecie te same pytania a wystarczy się wysilić i poczytać :evil:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimie mogły by być... ale na lato opony 185/65 R15 88T ..... chyba kiepsko szukaj jakiejs niższej i szerszej. 205/55/15

ma jechac ,a nie wygladac :) zreszta na nasze drogi im wyższe tym lepsze :P

Niby tak ale przy dużych prędkościach są przechyły na takich oponach z wyższym profilem, dla mnie idealne są 225/45/17

Sztywność w zakrętach, przy niskim zawiasie - to lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly dylemat z oponami,bo moge miec je nowe po okazyjnej cenie tzn:

Barum

http://moto.allegro.pl/item937847113_opony_letnie_225_45r17_barum_225_45_17_krakow.html

i Matador

http://moto.allegro.pl/item929218994_225_45r17_opony_letnie_matador_mp46_225_45_17_y.html

ktore beda lepsze na felgi 17.225/45 i beda lepiej sie spisywały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jakie oponki letnke zakupic do mojej B6 w miare tanio, obecnnie mam opony o szerokosci 195 w 15 calowych felgach, samochodem malo jezdze, glownie do pracy i spowrotem jakies 20 km dziennie. Interesuja mnie takie na max 2 sezony bo planuje zmienic sobie felgi na 17" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na www.opony.com są goodyeary za 413zł DOT 0610 - czyli z Lutego 2010.

Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 225/45R17 91 Y

http://www.opony.com/opony/59419_goodyear_eagle_f1_asymmetric.html

Szukam jeszcze innych modeli bo te ponoć szybko się ścierają. Chciałem koniecznie gumy z 2010r.

Jeszcze rzucili

Bridgestone RE050A 225/45R17 91 Y za 411zł, DOT 0610.

Goodyear EXCELLENCE 225/45R17 91 Y za 410zł DOT 0510

Kleber HYDRAXER 225/45R17 91 Y za 350zł, DOT 0510

Jakby ktoś miał na oku to wklejcie linka, chodzi o roczniki 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jakie oponki polecacie ContiSportContact2 czy ContiPremiumContact 2? Jezdzil ktos z was na jednych i drugich?? Nie wiem czemu uparlem sie na continentala.. tylko ktore lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym Continental ale póki co z tego co widze to nie ma w necie z 2010r.

A nie lepiej ContiSportContact3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...