Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem w zeszłym roku na wiosnę http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/6917059,8005/continental_contipremiumcontact_2_205_55_r16_91_v_fr.htmlx

i po pierwszym sezonie jestem mega zadowolony z tych opon zobaczymy jak będzie dalej ale myślę że oponki warte uwagi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, też się zastanawiam nad oponkami na lato, 16" 205 55 ... chcę się wyrobić do ok.1000zł

myślę o Uniroyal RainExpert, Dunlop SP Sport, Nokian NRe, KLEBER HP3 ...

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystkie posty i raczej mało widzę żeby ktoś polecal firmę Pirelli :(

a sam osobiście przymierzam sie do kupna Pirelli P7 195/65R15 91 V

co sadzicie o tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździlem kiedyś na Pirelli P6000 wiec na ich temat się wypowiem... bardzo śliskie na mokrym, abs miał dużo roboty.. a jak nowsze Pirelli to nie wiem i nie chce wiedzieć bo już z oferty tej firmy nie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO SILNIKA 1.6 205/55 R 16 TO NAJWYZEJ CO POWINNO SIE ZAKLADAC W TYM SEZONIE WZMACNIA SIE MODA NA OPONY ASYMETRYCZNE KOMPROMISEM JEZELI CHODZI O JAKOSC I CENE TO MATADOR MP 44 ASYMETRYCZNA RZEZBA BIEŻNIKA ceny zaczynaja sie od 200 zl zapytaj w handlopexie oddzialy w kazdym wiekszym miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Polecam oponkę Dunlop SP Sport Fastresponse! Jest naprawdę super zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Super trzyma się drogi! Wcześniej jeździłem na Pirelli ale szału nie było szczególnie podczas deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaś pytanko ponieważ w poprzednim aucie miałem Dunlop SP Sport FastResponse i byłem z nich bardzo zadowolony, a teraz na wiosnę planuję kupić 17stki i Dunlop SP Sport FastResponse lub SP Sport 01. Które z nich lepsze? Czy może są jakieś inne lepsze gumy i trochę tańsze?, bo przy 17 calach to cena już idzie ostro w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo Proxes T1-R 235/40/R18 95 Y czy może GoodYear F1 Asymmetric 235/40/R18 95 Y XL?

Toyo mogę mieć nieco taniej, ale nie chodzi o to. Słyszałem że Toyo się dobrze sprawdzają, ale jednak z goodyearów F1 w poprzedniej wersji byłem bardzo zadowolony.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

I jakie znaczenie ma to, że GoodYeary mają XL (eXtra Load), a Toyo nie? Dodam, że opony mają być do mojego A4 3.0TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oponki Goodyear F1 Asymmetric R17/235/45 i powiem szczerze ze rewelacja, trakcja przy tej szerokosci na mokrej nawierzchni jest rewelacyjna... wczesniej jezdzilem na Conti, Barumach, Savi-e szczerze powiem ze bez porownania... Toyo nie mialem wiec sie nie wypowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Veredestein

ff094c3cf65c8245.jpg

Myślałem nad Goodyearem, ale wkońcu po tygodniu czytania komentarzy :D klikło mi sie na ten model.

399zł i DOT 0610 czyli 2010rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktos opony 225/55 16'' przy silniku 1.6 ? chcialbym sie dowiedziec czy taki rozmiar bardzo spowalnia samochod i czy spalanie sie zwieksza oraz czy zawieszenie sie nie sypie i ogolnie czy audi z 1.6 daje rade na takich oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktos opony 225/55 16'' przy silniku 1.6 ? chcialbym sie dowiedziec czy taki rozmiar bardzo spowalnia samochod i czy spalanie sie zwieksza oraz czy zawieszenie sie nie sypie i ogolnie czy audi z 1.6 daje rade na takich oponach?

Szanowny kolego :naughty: Na forum jest chłopak, który jeździ na 225/40 18" przy tym samym motorze, bo wyszedł z założenia, że skoro i tak nie jeździ, to niech chociaż wygląda ładnie :kox: Rozmiar wybrałeś sobie nietypowy i nie wiem dlaczego - jeśli chciałeś podnieść oponę, żeby mieć lepszy komfort (bo strasznie Ci tłucze na 16") to zwyczajnie załóż 15", a nie cuduj. Licznik będzie przekłamywał, większe opory tarcia, zawiecha Ci się nie wy***przy szybciej, będzie bardziej nosić na koleinach.

Załóż sobie 205/55 16", jak to jest w ori i będziesz zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie o oponie

fulda ecocontrol 195/65/ r15 czy może lepsza by była dayton d 210 wacham się między tymi dwoma są w cenie okoła 150 szt.

Zdecydowanie Fulda.

Mariusz Ewiak

www.mewi-gum.pl

tel. 889-232-196

[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 17:09_________________________________________________

Toyo Proxes T1-R 235/40/R18 95 Y czy może GoodYear F1 Asymmetric 235/40/R18 95 Y XL?

Toyo mogę mieć nieco taniej, ale nie chodzi o to. Słyszałem że Toyo się dobrze sprawdzają, ale jednak z goodyearów F1 w poprzedniej wersji byłem bardzo zadowolony.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

I jakie znaczenie ma to, że GoodYeary mają XL (eXtra Load), a Toyo nie? Dodam, że opony mają być do mojego A4 3.0TDI.

Moim zdaniem lepszy wybór to Goodyear. Asymetryczny bieżnik daje lepsze przebiegi, lepszą przyczepność na zakrętach i większy komfort.

Toyo nadrabia typowo sportowym wyglądem no i troszkę ceną.

Co do oznaczenia XL to jeżeli nośność jest taka sama to obie mają XL, lub w opisie Toyo jej nie dodano, lub nie zauważyłeś na oponie.

Mariusz Ewiak

www.mewi-gum.pl

tel. 889-232-196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o takich oponkach TOYO PROXES T1-R

Wacham się między tymi a fulda ecocontrol.[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 17:42_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item937366015_wwwmotohurtcom_195_50r15_toyo_t1r_wys_0_warszawa.html

http://moto.allegro.pl/item939820926_opony_letnie_195_65_r15_fulda_ecocontrol_91t.html

ograniczyłem wybór do tych dwóch .[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 17:47_________________________________________________jeszcze jedno pytanko z innej beczki

mój staruszek ma golfa i też będzie zmieniał oponki obecnie są 185/60/R14 i chcemy zmienic na 175/65/R14 czy to będzie dobra zmiana czy raczej odradzacie ?

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do golfa - wg. mnie bedzie slabsza przyczepnosc, ja bym zalozyl 195/60/R14 mialem kiedys takie oponki w Renault Megane I i powiem szczerze ze po przesiadce z opon zimowych 175/60/R14 roznica piorunujaca...

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo Proxes T1-R 235/40/R18 95 Y czy może GoodYear F1 Asymmetric 235/40/R18 95 Y XL?

Toyo mogę mieć nieco taniej, ale nie chodzi o to. Słyszałem że Toyo się dobrze sprawdzają, ale jednak z goodyearów F1 w poprzedniej wersji byłem bardzo zadowolony.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

I jakie znaczenie ma to, że GoodYeary mają XL (eXtra Load), a Toyo nie? Dodam, że opony mają być do mojego A4 3.0TDI.

Moim zdaniem lepszy wybór to Goodyear. Asymetryczny bieżnik daje lepsze przebiegi, lepszą przyczepność na zakrętach i większy komfort.

Toyo nadrabia typowo sportowym wyglądem no i troszkę ceną.

Co do oznaczenia XL to jeżeli nośność jest taka sama to obie mają XL, lub w opisie Toyo jej nie dodano, lub nie zauważyłeś na oponie.

No to zamówiłem GoodYear Eagle F1 Asymmetric. Dzięki za pomoc w wyborze. Skłaniałem się do GoodYearów, ale potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo Proxes T1-R 235/40/R18 95 Y czy może GoodYear F1 Asymmetric 235/40/R18 95 Y XL?

Toyo mogę mieć nieco taniej, ale nie chodzi o to. Słyszałem że Toyo się dobrze sprawdzają, ale jednak z goodyearów F1 w poprzedniej wersji byłem bardzo zadowolony.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

I jakie znaczenie ma to, że GoodYeary mają XL (eXtra Load), a Toyo nie? Dodam, że opony mają być do mojego A4 3.0TDI.

Moim zdaniem lepszy wybór to Goodyear. Asymetryczny bieżnik daje lepsze przebiegi, lepszą przyczepność na zakrętach i większy komfort.

Toyo nadrabia typowo sportowym wyglądem no i troszkę ceną.

Co do oznaczenia XL to jeżeli nośność jest taka sama to obie mają XL, lub w opisie Toyo jej nie dodano, lub nie zauważyłeś na oponie.

No to zamówiłem GoodYear Eagle F1 Asymmetric. Dzięki za pomoc w wyborze. Skłaniałem się do GoodYearów, ale potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia.;)

Ile dałeś za GG F1 i gdzie jeśli można wiedzieć :wink4:

Mariusz Ewiak

www.mewi-gum.pl

tel. 889-232-196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...