Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dałeś za GG F1 i gdzie jeśli można wiedzieć :wink4:

Poszło na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja kupiłem Veredestein

ff094c3cf65c8245.jpg

Myślałem nad Goodyearem, ale wkońcu po tygodniu czytania komentarzy :D klikło mi sie na ten model.

399zł i DOT 0610 czyli 2010rok

no to nie jestes sam tez kupilem te opony - mam nadzieje ze sie nie zawiode a wygladaja :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie dowiedziałem że te opony mogą mieć tendencje do ząbkowania...

Już objeździłem nimi ze 40 km i póki co super, dosyć ciche. Jedynie przy 80km/h je nieco słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre oponki, ale z tego co czytałem w sieci dość szybko się zużywają.

Ja w przeciągu kilku dni, tygodni kupuję Bridgestone Turenza ER300 lub GoodYear Optigrip i chyba będę rzucał monetą bo cena identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki ;)

Co powiecie o oponkach "LingLong", "infinity" itp. w rozmiarze 205/55 R16 ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem auto z oponami NOKIAN NR2 bodajże ;p (kierunkowe) :D nawet fajnie się na nich śmiga ale mają graniczne zużycie :( Będę zmieniać je na opony FULDA Ecocontrol :D oczywiście w fabrycznym rozmiarze :D Jeździłem kiedyś na oponach CONTINENTAL Supercontrol a ostatnio na GOODYEAR Duragrip bardzo fajne oponki i godne polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dwoma rodzajami opon continentala. Jak myślicie będzie duża różnica pomiędzy tańszą contipremiumcontact 2 a pomiędzy droższą contiecocontact 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedyś kupowałem opony od klubowicza z pobliża niemieckiej granicy i nie mogę teraz na forum znaleźć jego oferty. Czy już nie handluje oponami? Ma może ktoś namiar do niego bo miał opony taniej niż na opony.com i świeże rocznikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku i po pierwszym sezonie jestem zadowolony z nich, ciche, dobrze trzymają na suchym i na mokrym, ścieralność po 1 sezonie i około 20 tys.km ok :good:

Jak będziesz kupował to weź te dodatkowym rantem ochronnym (FR oznaczenie) a wogóle to powinien Ci chyba wystarczyć indeks prędkości V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) i wezme te z indeksem V bo tego szkopka od ktorego bralismy samochod to poniosła chyba lekko fantazja z tym W :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) i wezme te z indeksem V bo tego szkopka od ktorego bralismy samochod to poniosła chyba lekko fantazja z tym W :decayed:

Może i go poniosła ale zwróć uwagę na ceny obu indeksów. Jak kupowałem dunlopy to te z indeksem V były droższe od tych z W. Ekonomia zwyciężyła i dlatego mam z W :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to troche dźiwne bo przecież W ma wyższy indeks prekosci niż V to powinna byc droższa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko.

Będę w najbliższym czasie kupował opony.

Mam 2 nowe jakieś Tyfoon Successor i 2 słabe Michelin ( takie dostałem z autem ) i mam zamiar kupic jakieś lepsze zamiast Michelinów i dac na przód a te Tyfoony dac na tył.

Co byście polecili ?

Zależałoby mi na tym,aby były ciche... mam manie "słuchania" dźwięków samochodu i myślenia co jest z nim nie tak ..

Myślałem nad nówkami klasy budżetowej , ale w poprzednim aucie przerabiałem Letnie Savy i Barumy i zimowe Barumy i ... chyba zdedycuje się na lepszej firmy po 1 sezonie..

Jakie byście polecili ??

Bridgestone? Continental? Fulda? GY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bekaczu, przecież w tym rozmiarze i w tej cenie kupisz prawie każdą premium. Także tylko wybierać jak cie sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli p zero rosso 225.45.17 1be.

Twarda opona. Reakcja na ruch kierownica bardzo szybka. Klei się fajnie i jakby w zakrecie sie mniej kładzie.. :przebiegly: Opona szumi ale bardzo przyjemnie :mysli: Mogę je polecic osobą które lubią polatac w zakretach. Przyspieszanie na suchym idealne....NA mokrym idzie im juz troszke gorzej :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja nabyłem wczoraj cztery nowe dunlopy Fastresponse w rozmiarze 205/55/R16 91V do avanta 2.0 [280zł/sztuka w realu]. Dzisiaj na A2 pokonałem szybko 400km i wam powiem ze bardzo dobrze jadą te oponki. Popatrzyłem na prędkość i do 140km/h niezidentyfikowałem hałasu innego jak silnik, powietrze i radio. Powyżej warunki sie zmieniają, ale przy 180 czy 210 to i tak będzie szumialo. dodam jeszcze ze wcześniej miałem dunlopy Sp1.

Rozważałem jeszcze GY excellence i efficient ale stanęło na fastresponse.

PS A wogole to czy jest cos takiego ze do avanta i sedana sugeruje się inne opony z uwagi na "klockowanie" i konieczność docisku opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...