Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Zeetex HP102 zagościły u mnie na jednej osi. Rozmiar 225/40/18. Jeśli ktoś zastanawia się nad nimi, to szczerze... ODRADZAM pod każdym względem. Po dwóch sezonach nie nadają się do niczego. Na mokrym zarzuciło mnie i wykręciłem przysłowiowego "bączka" (mało co nie rozbiłem samochodu). Na każdym zakręcie czułem się bardzo niepewnie. Po kilkuset kilometrach tak zaczęły buczeć, że miałem już ich dość. Byłem na nie skazany i teraz zbieram na markowe. Deformacja bieżnika, wyząbkowanie, strasznie huczenie podczas jazdy, brak przyczepności na mokrym. NIE POLECAM!


Szukam alternatywy dla 245 40 r18 - poniewaz rzuca mnie strasznie w koleinach a chce cos teraz nabyc na lato... macie jakies propozycje do felgi 18tki?

Polecam SAVA INTENSA UHP 225/40/18. Super ciche i trzymają się na mokrym, mają specjalną osłonę na felgę. Przy takim rozmiarze trochę twardo ale dobrze się jeździ. Cena jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po sezonie jazdy na Uniroyal Rainsport 3 - 255/35/19 - opony oceniam bardzo dobrze, w deszczu są nie do pobicia, trakcja bardzo fajna, wygląd rewelacyjny, ale znikają w oczach. Przód napęd, bez szaleństw, poszło ok 3 mm, tył niecały 1mm, a zrobiłem może z 5 tyś km. Ale to chyba większość opon w tym rozmiarze tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Uniroyal Rainsport 3. Użytkuje w rozmiarze 235/35/19.

Co prawda u mnie na quattro i użytkowane ok 4 miesiące, zrobione dopiero ok 3.5tys kilometrów, ale w trudnych warunkach są nie do pobicie podczas ulew hamujemy jak na suchym, przyklejone do asfaltu.

Co do ścierania szybkiego, u siebie z quattro tego nie zaobserwowałem póki co.

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal rainsport 3 czy Nokian zline ?

Ewentualnie Pirelli Cinturato P7 blue, ale czy jest sens dopłacać..

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja letnie tylko Michelin Energy Saver, na 3 autach sprawdzane i są niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal rantsport 3 w rozmiarze 225/40/18 nie będą zbyt wąskie ?, druga sprawa to czy indeks nośności 92 to nie za mało ?, bo jeśli tak to pozostają tylko 235/40 z nośnością 95 (cena +400zł)

Nokian zline chyba odpada nie ma rantu ochronnego.

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92/max.load 630kg/ to mało? Są tu na forum ryzykanci montujący opony o indeksie 88/max.load 560kg/ i je sobie chwalą... :D

235/40R18 będzie najbliższa wzorcowej, 225 to będzie jakiś kompromis pomiędzy tym co fabryka zaleca a komfortem jazdy /w koleinach/. Jak i zasobnością portfela :P

Będziesz miał też większe przekłamania prędkości pomiędzy licznikiem a GPS-em (niż to co fabryka przewidziała), szczególnie na niemieckich autostradach, tj. pojedziesz realnie wolniej niż Ci się wydaje (patrząc na wskazówkę prędkościomierza) :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

Chciałem zobaczyć co inni sądzą i jaką nośność mają u siebie. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale Audi chyba w standardzie zakłada 91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 93, taką informację mam na wlepie.

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8NW5td1g5N0prNnc/view?usp=sharing

tak, mam (cięższe) cabrio, ale dla sedana, i to w stosunkowo lekkich 4-ro cylindrowych benzyniakach pod maską, też fabryka (w niektórych A4-kach - pewnie zależało to od docelowego rynku sprzedaży) umieszczała podobną naklejkę na nadwoziu, gdzie było zaznaczone, że opona musi mieć indeks 9x... ma ona nr 8E5 010 323A, gdyby ktoś chciał ją sobie sprawdzić w ETCE czy czasem bajek nie opowiadam :)

Ci co twierdzą inaczej zasłaniają się tym, że na ich wlepce nie ma wyszczególnionego indeksu nośności... czyli, że niby jest przyzwolenie na montaż opon o niższym indeksie :banan:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wlepie mam tylko XL, nie mam podanej nośności.

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E9 010 502 DR

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie XL... wg. Oponeo gumy 235/45R17 w wariancie XL mają indeks nośności 97 tj. max.load 730kg... wydaje się więc, że takie będą optymalne. Swoją drogą ciekawe dlaczego Audi zdecydowało się na aż taką nośność w Twoim aucie... diesel V6 3.0 jest aż tak ciężki? :wink:


Poprawka - Ty szukasz opon pod 18" alusy... wtedy XL-ki opon w rozmiarze 235/40R18 mają ustalony indeks 95 (690kg max.load) :hi:

W takim układzie masz już odpowiedź - Uniroyal 235/40R18 95Y XL będą OK

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z A4 B7 z silnikiem BRD w quattro?

Na forum widzę że dużo osób jeździ na 225/40R18, natomiast patrząc na przelicznik to powinno być 235/40 R18, wtedy jest najmniejsza różnica średnic (%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnymi rozmiarami dla B6/B7 są:

215/55R16

235/45R17

235/40R18

Audi przewiduje też montaż 205/55R16, jednak pod wzgl. średnicy koła jest ona ciut mniejsza od w/w.

Z większych można się pokusić o:

235/35R19

Na 19" felgę pasowałaby rozmiarowo również 225/35R19 jednak 235-tki mają generalnie wyższy indeks nośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe mam dunlop blueresponse z 2014r 195 65 r15 i hamuja lepiej niz we wcześniejszym aucie (bmw e46) continental sport contact 3. 225 45 r17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnymi rozmiarami dla B6/B7 są:

215/55R16

235/45R17

235/40R18

Audi przewiduje też montaż 205/55R16, jednak pod wzgl. średnicy koła jest ona ciut mniejsza od w/w.

Z większych można się pokusić o:

235/35R19

Na 19" felgę pasowałaby rozmiarowo również 225/35R19 jednak 235-tki mają generalnie wyższy indeks nośności

W sumie indeks nośności az tak bardzo sie nie rózni, na 225/40 przewaznie sa 92 a na 235/40 są 95 :-)

Domyślam się że ze względu na quattro, gdzie auto jest cieższe od ośki, lepiej 235/40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...